Materace dla niemowlaka – jak dokonać najlepszego wyboru i na co zwrócić uwagę przed zakupem?

Tu jesteś: Wprowadzenie | Materace dla niemowlaka – jak dokonać najlepszego wyboru i na co zwrócić uwagę przed zakupem?

Kompletowanie wyprawki dla noworodka to dla przyszłych rodziców wyjątkowy czas. Pośród ubranek w mikroskopijnych rozmiarach, maleńkich skarpetek i wielu innych niezbędnych rzeczy jest także materac dla niemowlaka. To ogromnie istotny zakup. W łóżeczku bowiem Twoje dziecko będzie spędzać noc, a także dłuższe drzemki w ciągu dnia. Wybierając materac niemowlęcy musisz zwrócić uwagę na kilka kwestii. Zafunduj swojemu dziecku bezpieczny, zdrowy i komfortowy zdrowy sen!

Materace dla niemowląt – zdrowy sen priorytetem

Wybierając materac niemowlęcy musisz wziąć pod uwagę, iż dziecko w pierwszych miesiącach swojego życia spędza w łóżeczku bardzo dużo czasu. To właśnie dla tego materac dla noworodka i niemowlaka powinien być najlepszym jakościowo produktem, który zapewni dziecku zdrowy, spokojny sen. Przespana noc i komfortowy materac to także gwarancja gotowości na przygody kolejnego dnia!

 

Zdrowy sen niemowlaka to wyzwanie. Mały człowiek często wierci się bowiem w łóżeczku a w pierwszych miesiącach życia jest zagrożony także SIDS, czyli nagłą śmiercią łóżeczkową poprzez uduszenie. To tylko niektóre z powodów, dla których warto zwrócić uwagę na odpowiedni materac dla niemowlaka. Ogromne znaczenie ma również twardość materaca. Nie może być on zbyt miękki, ani też zbyt twardy. Na etapie kształtowania się kręgosłupa maluszka musisz to wziąć pod uwagę. Podobnie jest z kwestią alergiczną. Kiepska jakość użytych materiałów podczas produkcji materaca może przyczynić się do problemów alergicznych malucha.

 

Na rynku dostępny jest ogromny wybór materacy dla niemowląt – od kokosowych, po piankowe, sprężynowe czy lateksowe. Pamiętaj, że odpowiednio wybrany materac dla niemowlaka to troska o jego zdrowy sen, a także kształtowanie odpowiedniej postawy ciała.

Wybierz materace dla niemowlaka 

 

Materac niemowlęcy – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Jak już zapewnie wiesz, zakup materaca dla niemowlaka to ogromne wyzwanie dla przyszłych rodziców. Dziecko spędzi w łóżeczku sporo czasu, a zakupiony produkt będzie służyć przez kolejne lata życia maluszka.

Na co zwrócić szczególną uwagę?

  • odpowiedniej jakości materiały – delikatna skóra malucha zasługuje na 100% naturalne materiały. To one zapobiegną reakcją alergicznym i sprawią, że maluszek będzie spał bezpiecznie,
  • właściwa wentylacja – temperatura podczas snu ma ogromne znaczenie. Aby zapewnić dziecku odpowiednią termoregulację, wybieraj materace z właściwą wentylacją,
  • troska o właściwą postawę – zdrowy sen to także ten, który dba o kształtujące się ciało dziecka. Zwróć uwagę na to, by materac zapewniał odpowiednie podparcie kręgosłupa i pomógł utrzymać prawidłową pozycję podczas snu,
  • proste utrzymanie w czystości – materac dla niemowlaka to produkt, który musi się prosto czyścić. Wybierz te, których pokrowiec można szybko wrzucić do pralki i zapomnieć o plamach!

 

Materace dla niemowląt Magniflex – tu nie ma miejsca na kompromisy!

Magniflex jako włoska firma słynąca z produkcji materaców dla najbardziej wymagających, dostarcza także materace dla niemowląt. To specjalna seria produktów, dzięki którym sen Twojego dziecka będzie w 100% zdrowy i bezpieczny.

 

Piankowe materace dla niemowląt marki Magniflex to gwarancja najwyższej jakości. Podobnie jak w kolekcji dla dorosłych, zdrowy, spokojny i higieniczny sen malucha ma dla nas największe znaczenie. Poznaj modele z kolekcji Fabia i daj swojemu dziecku to, co najlepsze od pierwszych dni jego życia!

 

Kolekcja materacy piankowych dla niemowląt Magniflex to:

 

  • Fabia 4 – oddychający materac z zimnej pianki, posiadający powłokę zintegrowaną z włóknami bambusowymi. Posłuży Twojemu dziecku od pierwszych dni do trzeciego roku życia,
  • Fabia 5 PLUS – materac dla najbardziej wymagających rodziców, będący rewolucyjnym rozwiązaniem przeciwdziałającym jednej z możliwych przyczyn zespołu nagłej śmierci niemowląt (SIDS),

 

Obydwa modele zapewniają doskonały sen już od pierwszych dni życia. Posiadają w 100 proc. naturalny pokrowiec z wiskozy bambusowej i bawełny organicznej, dzięki czemu chronią delikatną skórę dziecka. Dodatkowo zapewniają odpowiednią wentylację oraz działają regenerująco. Fabia 4 i Fabia 5 PLUS to także materace dla niemowląt, z warstwą opatentowanej zimnej pianki (Eliosoft i Elioform). Dzięki niej ciało Twojego dziecka będzie mieć odpowiednie podparcie podczas snu, niezależnie od przyjętej pozycji.

 

Dodatkowo, materac dla niemowlaka Fabia 5 PLUS posiada oddychającą powierzchnię ze specjalnym obszyciem 3D. Ułatwia ona oddychanie niemowlakowi podczas snu na brzuchu. Dzięki temu produktowi, zarówno Twój maluszek jak i Ty będziecie spać spokojnie!

Pamiętaj, że materac dla niemowlaka to jeden z ważniejszych elementów wyprawki malucha. Weź pod uwagę powyższe kwestie, przejrzyj innowacyjne produkty Magniflex i przekonaj się, że sen maluszka nie uznaje kompromisów!

W naszej witrynie internetowej używamy plików cookie do oceny ruchu i optymalizacji działań marketingowych. Dalsze korzystanie z naszej witryny internetowej oznacza zgodę na ich użycie. Więcej informacji
Zgadzam się