JAKI MATERAC DO SPANIA NA PODŁODZE?

Udostępnij na  

Tu jesteś: Wprowadzenie | Porady | JAKI MATERAC DO SPANIA NA PODŁODZE?

JAKI MATERAC DO SPANIA NA PODŁODZE?

Sen odgrywa bardzo ważną rolę w życiu każdego z nas – pozwala na regenerację organizmu, wpływa na to, jak się czujemy i pozwala uniknąć problemów ze zdrowiem, gorszego nastroju i innych konsekwencji uwarunkowanych niewyspaniem. Gdy człowiek źle sypia, można to od razu po nim poznać. Pojawiają się trudności w wykonywaniu podstawowych czynności, każde działanie wymaga wysiłku, występują też problemy ze skupieniem uwagi. Na szczęście możesz tego uniknąć poprzez przygotowanie właściwego miejsca do spoczynku. Materac do spania na podłodze zasługuje na szczególną uwagę, gdyż idealnie dopasowuje się do potrzeb ciała oraz ewentualnych problemów zdrowotnych. Przekonajmy się, czy materace na podłogę do spania to dobre rozwiązanie.

Materac do spania na podłodze – czy warto go wybrać?

Dla jednych spanie na podłodze jest abstrakcją, a dla innych normą. Takie rozwiązanie cieszy się szczególną popularnością w krajach azjatyckich, jednak ten trend zaczyna być doceniany w Europie i innych częściach świata. Muszą istnieć ku temu powody. Rozważając to zagadnienie, trzeba odpowiedzieć na pytanie, czy spanie na podłodze jest zdrowe, czy warto zrezygnować z tego pomysłu? To bardzo dobre rozwiązanie, ale nie dla każdego. Trzeba podkreślić, że materac położony na podłodze ma dobry wpływ na stan zdrowia. Jest to związane przede wszystkim z równomiernym rozłożeniem ciężaru całego ciała. Pozostanie w tej pozycji przez całą noc sprawia, że kręgosłup będzie  ułożony w pełni naturalnie. Można uniknąć niepotrzebnego wyginania się, uciążliwych i obciążających pozycji i co za tym idzie bólu i dyskomfortu. Materace na podłogę do spania to wybór osób, które zmagają się z uciążliwym bólem kręgosłupa. Różnica jest ogromna, a ból zostaje ograniczony do minimum, a czasem całkowicie znika.

 

Trzeba podkreślić, że nie jest to rozwiązanie dobre dla każdego. Jest to związane przede wszystkim z zanieczyszczeniami i zabrudzeniami, których jest na podłodze najwięcej. Śpiąc w łóżku, nie mamy bezpośredniego kontaktu z roztoczami i kurzem, a na podłodze już tak. Nie mogą sobie na to pozwolić alergicy i astmatycy, gdyż wymienione alergeny wywołają u nich poważne problemy ze zdrowiem. Kolejną wadą takiego rozwiązania jest zablokowany dostęp świeżego powietrza do podłoża. Śpiąc, nasz organizm wytwarza ciepło, które gromadzi się we wnętrzu materaca. Mając materac na podłodze, powietrze nie ma ujścia, w przeciwieństwie do tego, który znajduje się na łóżku i wietrzy się z obu stron. Jeżeli ciepło kumuluje się w środku, temperatura odczuwana w trakcie snu wzrasta, co z perspektywy czasu może przyczynić się do problemów ze snem. Na szczęście z tą wadą można sobie łatwo poradzić – wystarczy regularnie odwracać (jeśli jest to materac dwustronny) i wietrzyć materac.

 

Czy spanie na podłodze jest zdrowe?

Spanie na podłodze ma zarówno mocne, jak i słabe strony – może przyczynić się do poprawy stanu zdrowia, ale dla alergików i astmatyków okazać się szczególnie niebezpieczne. To rozwiązanie dedykowane przede wszystkim dla osób zmagających się z bólem kręgosłupa. Wybierając materac, trzeba nastawić się na częstsze sprzątanie i konieczność wietrzenia, ale będzie to miało pozytywny wpływ na stan zdrowia i ogólne samopoczucie.

 

Trzeba też dodać, że materac nie powinien być umieszczony na gołej podłodze. Najlepiej ułożyć najpierw dywan albo dobrze dobrany ochraniacz pod materac. Te dodatki przyczynią się nie tylko do zapewniania wysokiego poziomu higieny, ale materac będzie w dobrej kondycji na dłużej.

 

JAKI MODEL MATERACA JEST NAJLEPSZY DO SPANIA NA PODŁODZE?

Aby materac umieszczony bezpośrednio na podłodze spłenił swoje zadanie - czyli żeby mógł się prawidłowo dopasować do naszego kręgosłupa to powinien być nieco wyższy - rekomendowana przez nas wysokość to co najmniej 20 cm. Cechę taką posiadają materace z serii:

 • Dolce Vita Deluxe Dual 12 - 30 cm wysokości
 • Dolce Vita Comfort Dual 10 - 25 cm wysokości
 • Magnicool 10 Soft - 25 cm wysokości
 • Magnicool 10 Firm - 25 cm wysokości

Jeśli chcesz dowiedzieć się jak spać lepiej, głębiej i rano mieć więcej energii pobierz ebook o spaniu:

E-BOOK: JAK ZDROWO SPAĆ I SKUTECZNIE SIĘ REGENEROWAĆ

Dolce Vita Comfort Dual 10

Dolce Vita Comfort Dual 10

Kolekcja Dolce Vita

Wyjątkowy materac medyczny, z wysoką warstwą pianki termoelastycznej, zapewniającą wyjątkowy komfort i regenerację ciała podczas snu.  

 1. Wymiary 80x200 cm
 2. Wysokość 25 cm
 3. Twardość średni, średnio twardy

3 990

Zobacz szczegóły PORÓWNAJ

Dolce Vita Deluxe Dual 12

Dolce Vita Deluxe Dual 12

Kolekcja Dolce Vita

Bardzo wygodny materac medyczny z wyjątkową wysoką warstwą pianki termoelastycznej dla maksymalnego komfortu i regeneracji ciała podczas snu.

 1. Wymiary 80x200 cm
 2. Wysokość 30 cm
 3. Twardość średnio miękki, średni

4 690

Zobacz szczegóły PORÓWNAJ

Magnicool 10 Firm

Magnicool 10 Firm

Kolekcja Magnicool

MATERAC O WYSOKIM KOMFORCIE I DOBRYM PODPARCIU DLA ŚWIEŻEGO UMYSŁU I LEPSZEJ WYDAJNOŚCI W CIĄGU DNIA Innowacyjny termoregulacyjny oddychający materiał MagniCool, dynamicznie łączy zaawansowane technologie, reguluje temperaturę, zapewnia podczas snu wyjątkowe uczucie świeżości.

 1. Wymiary 80x200 cm
 2. Wysokość 25 cm
 3. Twardość średni, średnio twardy

2 890

Zobacz szczegóły PORÓWNAJ

Magnicool 10 Soft

Magnicool 10 Soft

Kolekcja Magnicool

SUBTELNY MATERAC DLA ŚWIEŻEGO UMYSŁU I LEPSZEJ WYDAJNOŚCI W CIĄGU DNIA Innowacyjny termoregulacyjny oddychający materiał MagniCool, dynamicznie łączy zaawansowane technologie, reguluje temperaturę, zapewnia podczas snu wyjątkowe uczucie świeżości.

 1. Wymiary 80x200 cm
 2. Wysokość 25 cm
 3. Twardość miękka, średnio miękka

2 890

Zobacz szczegóły PORÓWNAJ


Opublikowano: 31. 1. 2023
W naszej witrynie internetowej używamy plików cookie do oceny ruchu i optymalizacji działań marketingowych. Dalsze korzystanie z naszej witryny internetowej oznacza zgodę na ich użycie. Więcej informacji
Zgadzam się