TECHNOLOGIA NA BÓL KRĘGOSŁUPA - MAGNISTRETCH

Tu jesteś: Wprowadzenie | Poznaj Magniflex | TECHNOLOGIA NA BÓL KRĘGOSŁUPA - MAGNISTRETCH

Naszą misją jest dostarczenie najlepszych możliwych rozwiązań dla zdrowego snu.

Dzięki wiedzy o biomechanice CIAŁA oraz nowoczesnej technologii Materiałowej stworzYliśmy materac który regeneruje ciało.

Nasi inżynierowie we współpracy z naukowcami z włoskiego Uniwersytetu w Saragossie oraz  Uniwersytetu we Florencji zaprojektowali materac który wspiera nocną regenerację kręgosłupa.

 

WIEMY JAKIE PROCESY ZACHODZĄ W CZASIE SNU I JAK DZIAŁA KRĘGOSŁUP. PRZEKŁADAMY TO NA DZIAŁANIE DLA TWOJEGO SNU.

W ciągu dnia nasz kręgosłup ulega skróceniu a przez to  traci mobilność i sprężystość.

Krążki międzykręgowe składające się w dużej mierze z wody - amortyzują i chronią cały kręgosłup, w czasie aktywności ulegają skróceniu bo tracą wodę - kiedy śpimy powracają do swoich właściwych cech i rozmiarów.

Możemy ten proces przyspieszyć - dając kręgosłupowi możliwość rozluźnienia przestrzeni między kręgami.

Wystarczy nadać kręgosłupowi odpowiedni anatomiczny kształt gdy odpoczywa.

Jeśli Twoje ciało będzie nieprawidłowo podparte - regeneracja nie nastąpi lub będzie spowolniona.

Zaprojektowaliśmy materac Magnistretch tak aby umożliwiał taki układ ciała który rozluźnia kręgosłup a przez to przyspiesza jego regenerację. Jego budowę konsultowaliśmy  z lekarzami i specjalistami od biomechaniki z Uniwersytetu w Saragossie.

DLA KOGO JEST MAGNISTRETCH?

Problem regeneracji kręgosłupa dotyczy każdego z nas. Jednak szczególnie regeneracji w czasie snu potrzebują pewne grupy - narażone na wyjątkowe obciążenie kręgosłupa.

Jeśli odczuwasz ból kręgosłupa, drętwienie kończyn, bóle głowy, bóle szyi po okresie aktywności to znak, że Twój kręgosłup potrzebuje silniejszej regeneracji w nocy.

 

 

Brak ruchu w przypadku (czyli punktowy nacisk na krążki międzykręgowe) osób siedzących uniemożliwia swobodny przepływ krwi i limfy - przyspiesza to dehydratację i ubijanie kręgosłupa

 

Sportowcy w czasie wykonywania ćwiczeń siłowych przeciążają nie tylko mięśnie ale także kręgosłup na całej jego długości.

Rodzice i opiekunowie są narażeni na przeciążenia kręgosłupa wynikające z niesymetrycznego obciążania oraz pochylania się w niewłaściwy sposób.

Pracownicy fizyczni przeciążają kręgosłup podobnie jak sportowcy, jednak charakter przeciążenia jest inny - jest to obciążenie o mniejszej intensywności ale trwające dłużej.

 

Co wyróżnia Magnistretch na ŚWIECIE?

   

Seria Magnistretch jest zaprojektowana
we współpracy z pracownikami naukowymi

Uniwersytetu w Saragossie.

Co to jest

Amerykańskie

Stowarzyszenie Chiropraktyków?

 

 

 

 

Materac Magnistretch posiada

światowy patent na rozwiązanie rozciągające kręgosłup

Magnistretch posiada

Certyfikat Produkt Medyczny Klasy 1

 

JAK DOKŁADNIE DZIAŁA MAGNISTRETCH?

Pod naciskiem Twojego ciała dwie specjalnie zaprojektowane strefy materaca za pomocą systemu nacięć i kanałów przesuwają się w przeciwnych kierunkach.

 

Dzięki temu, podczas spania Twój kręgosłup delikatnie rozciąga się. Wpływa to na regenerację poszczególnych dysków międzykręgowych i mięśni pleców.

Rozluźnia to spięte nerwy, spowalnia proces zapadania się kręgosłupa i poprawia krążenie krwi.

Głęboki sen na materacu Magnistretch daje podobny efekt jak 30 minut intensywnych ćwiczeń rozciągających.

 

WSPÓŁTWÓRCA MATERACA MAGNISTRETCH O JEGO DZIAŁANIU:

„Nowo opracowana konstrukcja materaca oferuje funkcje, które korzystnie wpływają na biomechaniczną regenerację kręgosłupa podczas snu, co prowadzi do lepszej i szybszej regeneracji dysków międzykręgowych oraz rozluźnienia mięśni pleców.“

Antonio Herrera Rodriguez, profesor traumatologii i ortopedii. Koordynator wielodyscyplinarnych badań w Centrum Badań Biomedycznych Mięśniowo-Szkieletowych w Aragonii, pracownik naukowy Uniwersytetu w Saragossie.

 

BÓL KRĘGOSŁUPA PRĘDZEJ CZY PÓŹNIEJ DOTYKA WIĘKSZOŚCI Z NAS

"Szacunki wskazują, że z powodu bólu kręgosłupa cierpi lub będzie cierpiało przynajmniej raz w ciągu swego życia od 75% do 85% ludzi.

Dane szacunkowe wskazują, że około 70% osób dorosłych w Polsce kiedykolwiek doświadcza bólów kręgosłupa (najczęściej w odcinku lędźwiowo-krzyżowym)."*

Z: "Ogólnopolski program profilaktyki przewlekłych bólów kręgosłupa"; Ministerstwo Zdrowia, Departament Funduszy Europejskich i e-Zdrowia; Warszawa 2018. R: I.1, str 7.

Jak widać statystyki są nieubłagane. Skąd jednak biorą się tak zatrważające liczby?

Co jest główną przyczyną występowania bólu kręgosłupa?

Ministerstwo Zdrowia w opracowaniu "Ogólnopolski program profilaktyki przewlekłych bólów kręgosłupa" podaje odpowiedź:

"Przyczyna występowania niespecyficznych typów bólów kręgosłupa ma ścisłe powiązanie ze specyfiką wykonywanej pracy zawodowej w tym z dźwiganiem lub pozostawaniem przez dłuższy czas w jednej pozycji ciała. Stąd też bóle kręgosłupa czy zespoły bólowe kręgosłupa uznawane są często za chorobę parazawodową [8, 9]. Niezależnie od charakteru pracy, czy jest ona wykonywana w pozycji siedzącej (najczęściej praca umysłowa) czy ma ona charakter pracy fizycznej, wykonywanie jej przez dłuższy czas w nieprawidłowy sposób przyczynia się do powstawania bólów kręgosłupa. Przykładem jest praca przy komputerze, podczas której obciążane są m.in. mięśnie stabilizujące kręgosłup, występuje zwiększone ciśnienie, czego następstwem jest zniekształcanie dysków międzykręgowych, co może prowadzić do odczuwania bólu, w tym także tego przewlekłego. [10]", W "Ogólnopolski program profilaktyki przewlekłych bólów kręgosłupa"; str 2.

Fakt, że najpopularniejszymi przyczynami bólów jest praca i niewłaściwa pozycja - jest w gruncie rzeczy mało odkrywczy, jednak z powodu chęci utrzymania rzetelności w informowaniu podajemy źródło naszych danych:

https://pacjent.gov.pl/sites/default/files/2019-09/ppz_choroby_kregoslupa.pdf

 

JAKIE SĄ MEDYCZNE METODY WALKI Z BÓLEM KRĘGOSŁUPA?

Ministerstwo Zdrowia w przytoczonym opracowaniu podaje:

"Pozostałe rodzaje bólów [oprócz zapalnego bólu kręgosłupa - przyp. red.] kręgosłupa (o ile nie ma stwierdzonych zmian neurologicznych) wymagają leczenia zachowawczego, na które składają się:

-farmakoterapia, pozycje przeciwbólowe, fizykoterapia, kinezyterapia, terapia manualna, zaopatrzenie ortopedyczne, psychoterapia [30]." Str. 6

Wszystkie wymienione metody wg opracowania są skuteczne. Jednak część z nich wymaga udziału specjalisty a część możemy stosować sami.

 

CO MOŻEMY ZROBIĆ SAMI ABY ZACHOWAĆ ZDROWIE KRĘGOSŁUPA I WALCZYĆ Z JEGO BÓLEM?

W pewnym uproszczeniu możemy stwierdzić, że działania które możemy podjąć sami to:

  • stosowanie pozycji przeciwbólowych - zarówno w czasie pracy jak i w czasie snu oraz tzw,
  • kinezyterapia - czyli ćwiczenia pomagające usunąć ból,
  • zaopatrzenie ortopedyczne - czyli stosowanie takich przedmiotów i akcesoriów ortopedycznych które bez naszego aktywnego działania spełniają funkcję istotną rolę w leczeniu, kompleksowej rehabilitacji i regeneracji. Jednym ze skuteczniejszych akcesoriów wspierających zdrowie naszego kręgosłupa jaest odpowiedniej jakości materac ortopedyczny. Na przykład materac ortopedyczny Magniflex.

 

JEDNYM Z NAJSKUTECZNIEJSZYCH NARZĘDZI REGENERACJI KRĘGOSŁUPA KTÓRA WSPIERA PRAWIDŁOWE FUNKCJONOWANIE KRĘGOSŁUPA JEST MATERAC MAGNISTRETCH

Materac Magnistretch to rozwiązanie ortopedyczne z certyfikatem medycznym zaprojektowane przez inżynierów Magniflex we współpracy z włoskim Uniwersytetem w Saragossie. Konstrukcja ma Magnistretcha na celu

  • rozciąganie kręgosłupa w czasie snu - co ma ułatwić odżywienie i nawodnienie kręgosłupa (hydratację) oraz
  • umożliwienie przyjęcia prawidłowej pozycji kręgosłupa w czasie snu.

Aktualnie jest to jedyny materac na rynku którego skuteczność w rozciąganiu i regeneracji kręgosłupa została potwierdzona na poziomie badań. Jednostką badającą materac Magnistretch, która certyfikowała jego zdrowotny wpływ na kręgosłup jest ACA czyli najstarsza amerykańska organizacja zajmująca się terpią kręgosłupa - Amerykańskie Stowarzyszenie Chiropraktyków.

JAKIE SĄ WSZYSTKIE FUNKCJE MATERACA MAGNISTRETCH?

Wybierz salon najbliżej Ciebie aby przetestować materac Magnistretch:

Znajdź sklep najbliżej siebie i przetestuj

Jeśli jesteś z terenu Śląska:

Wybierz showroom Magniflex Katowice

ZOBACZ WSZYSTKIE MODELE MAGNISTRETCH

ZAPISZ SIĘ NA DARMOWY WEBINAR - Jak się regenerować i zadbać o dobry sen