Pakowanie próżniowe

Tu jesteś: Wprowadzenie | Poznaj Magniflex | Pakowanie próżniowe

MAGNIFLEX ŚWIĘTUJE SWÓJ PATENT (1986 - 2016)

W ROKU 2016 WSPOMINALIŚMY 30. ROCZNICĘ WYNALAZKU, KTÓRY OZNACZAŁ REWOLUCJĘ W ŚWIECIE MATERACY

W 1986 r. została zaprojektowana i opatentowana przez Magniflex rewelacyjna innowacja w przemysłowym pakowaniu próżniowym materacy. W tym roku rodzina Magni wynalazła i zarejestrowała na całym świecie patent na próżniowe pakowanie materacy, zmieniając rozmiary tego dużego i trudnego w transporcie produktu. Ta nowość to najbardziej praktyczny system pakowania materacy. Projekt był prawdziwie rewolucyjny w branży i umożliwił dostarczanie tego typu produktów do dużych sieci handlowych a jednocześnie pozwolił zwiększyć eksport na rynki zagraniczne.

Pakowanie próżniowe gwarantuje nie tylko zachowanie higienicznych i jakościowych standardów materaca w drodze od zakładu produkcyjnego do miejsca docelowego, ale pozwala także zmniejszyć jego objętość nawet o 90%. W jednym metrze sześciennym można dostarczyć 13 materacy pakowanych próżniowo, w przeciwieństwie do 3 pakowanych w tradycyjny sposób. Innymi słowy, przed 1986 r. można było wysłać tylko 270 „otwartych” materacy w jednej przesyłce - dziś można ich spakować do 1200. Ta przewaga wprowadzona przez Magniflex zmieniła świat dla handlowców, którzy mogą w ten sposób „zwiększyć pojemność” swoich magazynów, ale także dla konsumentów, którzy mają zdolność samodzielnego transportowania swojego nowego materaca z miejsca zakupu. Jak czytamy w patencie - ​​wytworzony materac jest ściskany i zwijany, a następnie owijany w kilka warstw bardzo wytrzymałego tworzywa sztucznego.

 

 

Dzięki temu wynalazkowi Magniflex osiąga trzy główne cele:

1. Bardziej wydajne wykorzystanie przestrzeni.

2. Możliwość realizacji dostaw indywidualnych.

3. Minimalny wpływ na środowisko pod względem szkodliwych emisji, ze względu na znaczne zmniejszenie liczby pojazdów używanych do transportu materacy.

Obejrzyj pierwszą reklamę telewizyjną, wyemitowaną w 1986 roku.