Magniflex wspiera środowisko

Tu jesteś: Wprowadzenie | Poznaj Magniflex | Magniflex wspiera środowisko

Szanujemy środowisko

Magniflex od dawna angażuje się w zrównoważony rozwój na wiele sposobów. Ochrona zasobów naturalnych jest integralną częścią wszystkich procesów produkcyjnych, a użyte materiały poddawane są rygorystycznym testom jakości pod kątem ich bezpieczeństwa środowiskowego i funkcjonalności. Podobnie transport odbywa się z maksymalnym poszanowaniem środowiska.

Certyfikat "SUSTAINABLE LOGISTICS 2015"* potwierdza, że dzięki planowaniu logistyki, transportu kombinowanego i transportu kolejowego, które łączy w sobie zalety obu, emisja dwutlenku węgla została zmniejszona o ponad 45 100 kg. *Dane są oparte na badaniu "ECO TRANS It 2008" przeprowadzonym przez Instytut Badań nad Energią i Środowiskiem w Heidelbergu oraz CERTYFIKACJI DEKRA Paneuropa Rösch GmbH DIN ISO 14001.

OSZCZĘDZAMY ZASOBY! ENERGIA POTRZEBNA DO WYKONANIA JEDNEGO NASZEGO MATERACA JEST TAKA SAMA JAK DO UPIECZENIA CIASTA

Produkty Magniflex powstają

  • wyłącznie z włoskich surowców - dzięki czemu wdrożona jest pełna kontrola na procesem ich wytwarzania i recyklingu,
  • z wykorzystaniem zasobów odnawialnych - produkcji prądu z ogniw słonecznych i recyklingu materiałów odpadowych, dzięki czemu energia do wyprodukowania jednego materaca jest taka sama, jak potrzeba do zrobienia jednego ciasta. Jednym z kluczowych materiałów stworzonych w oparciu o recykling jest włókno Seaqual Yarn - wyprodukowane z tworzyw wyłowionych z oceanów.
  • dodatkowo materace znajdują się w opakowaniach próżniowych, dzięki czemu ich objętość można zmniejszyć nawet o 90%, a w jednym metrze sześciennym możemy dostarczyć 13 materacy tak zapakowanych próżniowo, w przeciwieństwie do trzech tradycyjnie pakowanych.

 

Magfniflex realizuje cele zrównoważonego rozwoju.

Nie demonstrujemy naszego zaangażowania na rzecz zrównoważonego świata tylko słowami. W 2021 roku zdecydowaliśmy się przyjąć Cele Zrównoważonego Rozwoju ORGANIZACJI Narodów Zjednoczonych, projekt wyrażony w 17 celach makro dotyczących rozwoju gospodarczego, zrównoważonego i środowiskowego.

Zrównoważony rozwój zawsze był jednym z naszych bezkompromisowych celów i definiował naszą działalność od 1986 roku, kiedy założyciel firmy opracował pakowanie próżniowe materacy, aby zminimalizować wpływ na środowisko.

Minęło ponad 30 lat, podczas których nasza produkcja w najwyższym stopniu uwzględniała środowisko, a oszczędności w emisji CO2 były znaczne. Ale zawsze mierzymy jeszcze wyżej. Dlatego Magniflex ciężko pracuje, aby wdrożyć kroki, które koncentrują się na zrównoważonym rozwoju. W szczególności wykorzystanie paneli słonecznych dla lepszego zaopatrzenia w energię i dobrze przemyślanej strategii recyklingu i minimalizacji utylizacji odpadów.