Materace dziecięce

Tu jesteś: Wprowadzenie | Porady | Materace dziecięce

Materace dziecięce

Obowiązkiem każdego rodzica jest zadbanie o bezpieczeństwo swojego dziecka przez całe jego życie. Objawem tego jest także troska o jego prawidłowy rozwój i zakup takiego rodzaju urządzeń i produktów, które mu to zapewnią od najmłodszych lat. Jednym z takich tworów jest materac dziecięcy, który znacząco oddziałuje na układ kostno-stawowy rozwijającego się organizmu.

Jak wybrać materiał dla dziecka?

Najbardziej istotną kwestią jest twardość materaca, dopasowanie go do wieku dziecka oraz jego wagi i materiał, z jakiego został on wykonany. Nie można zapominać również o właściwościach antyalergicznych, które są szczególnie istotne ze względu na wysoką wrażliwość dziecięcej skóry. W pierwszych miesiącach życia niemowlaka konieczne będzie także wzięcie pod uwagę temperatury i konieczności ochrony dziecka przed wychłodzeniem lub przegrzaniem.

Dobrze dobrany materac powinien zapewnić dziecku podparcie i sprawić, że nie będzie ono się w nim zapadać. Zawartość pianki termoelastycznej jest szczególnie istotna ze względu na to, iż jej grubość umożliwia prawidłowe dopasowanie się materiału do delikatnego organizmu dziecka, które nie leży w niewygodnej pozycji. Warto również upewnić się, że dany produkt został stworzony z materiałów posiadających odpowiednie atesty.

Pamiętaj o wymianie materaca

Materac dziecięcy musi zostać wymieniony wraz ze wzrostem dziecka i zwiększaniem się jego wagi. Zmianie ulegnie tutaj w szczególności grubość pianki oraz ilość posiadanych przez niego warstw. Dobrym rozwiązaniem jest także zakup produktu dwustronnego, który będzie można po jakimś czasie obrócić i zyskać odrobinę twardszy materiał - np. piankę lateksową. Wymiana materaca na nowy zalecana jest zwykle około 4, 5 roku życia dziecka.

Materace dziecięce, które cechuje jakość! Jaki wybrać materac dla dziecka?

Materace dziecięce, które cechuje jakość! Jaki wybrać materac dla dziecka?

11. 8. 2020

Materace dziecięce to nieodzowny element każdego pokoju dla dzieci. Najczęściej skupiasz się na meblach, dodatkach i ogólnej koncepcji pomieszczenia. Warto uświadomić sobie jednak, jak ważnym elementem jest materac dziecięcy

ZDROWY SEN DLA RODZINY

ZDROWY SEN DLA RODZINY

14. 5. 2020

Materace do spania dla całej Rodziny, materace do spania dla dorosłych oraz materace do spania dla dzieci, to najważniejsze wyposażenie sypialni, aby zapewnić nie tylko zdrowy i spokojny sen, ale również, aby budować odporność organizmu czyli zdrowie.