Porady

Tu jesteś: Wprowadzenie | Porady

JAK SEN WPŁYWA NA ZAPAMIĘTYWANIE I UCZENIE SIĘ U DZIECI?
ZDROWY SEN CHRONI PRZED NOWOTWORAMI – JAK SEN WPŁYWA NA TWOJE ZDROWIE?
JAK SEN WPŁYWA NA PAMIĘĆ, KONCETRACJĘ I SPRAWNOŚĆ TWOJEGO UMYSŁU?

JAK SEN WPŁYWA NA PAMIĘĆ, KONCETRACJĘ I SPRAWNOŚĆ TWOJEGO UMYSŁU?

24. 5. 2023

Zdrowy sen odgrywa niezwykle istotną rolę w naszym codziennym życiu. Nie tylko wpływa na nasze samopoczucie i energię, ale także ma bezpośredni wpływ na sprawność naszego umysłu. W dzisiejszym zabieganym świecie, często zapominamy o znaczeniu snu i jego roli w utrzymaniu optymalnego stanu umysłu. Dlatego w tym artykule przyjrzymy się powiązaniom między zdrowym snem a sprawnością umysłu oraz jak możemy wykorzystać tę wiedzę w naszym codziennym życiu.

PICIE HERBATY PRZED SNEM – JAK WPŁYWA NA TWÓJ WYPOCZYNEK?

PICIE HERBATY PRZED SNEM – JAK WPŁYWA NA TWÓJ WYPOCZYNEK?

15. 5. 2023

Picie herbaty przed snem jest popularnym sposobem na relaksację i łagodzenie napięcia przed zaśnięciem. Niektóre herbaty są bardziej korzystne niż inne dla snu, a wiele z nich ma właściwości kojące, które pomagają uspokoić umysł i ciało.

NADCIŚNIENIE TĘTNICZE A PROBLEMY ZE SNEM
ZESPÓŁ CHRONICZNEGO ZMĘCZENIA - CO WSPÓLNEGO MA ZMĘCZENIE Z ZABURZENIAMI IMMUNOLOGICZNYMI I ZABURZENIAMI SNU?
JAK KORZYSTANIE Z KOMPUTERA WPŁYWA NA SEN?

JAK KORZYSTANIE Z KOMPUTERA WPŁYWA NA SEN?

2. 5. 2023

Korzystanie z komputerów w pracy i w domu sprzyja pogorszeniu jakości snu. Coraz więcej badań wskazuje na związek między używaniem komputera a problemami ze snem. Jak korzystanie z komputera wpływa na sen i jakie kroki można podjąć, aby zminimalizować ten negatywny wpływ?

47 MIĘDZYNARODOWY WYŚCIG KOLARSKI TAURON KRYTERIUM ASÓW 2023 - MAGNIFLEX PARTNEREM
JAK CZEKOLADA WPŁYWA NA SEN?

JAK CZEKOLADA WPŁYWA NA SEN?

19. 4. 2023

Czekolada – definicja słodkiej rozkoszy dostępna w niezliczonych konfiguracjach. Ta dobra jakościowo, spożywana w określonych ilościach - wykazuje pozytywny wpływ na nasze zdrowie. O jakich porach dnia jej nie spożywać, aby sobie nie zaszkodzić? 

7 CIEKAWOSTEK O IL DUOMO DI MILANO - ZABYTEK W SERCU WŁOSKIEJ STOLICY DESIGNU

7 CIEKAWOSTEK O IL DUOMO DI MILANO - ZABYTEK W SERCU WŁOSKIEJ STOLICY DESIGNU

18. 4. 2023

Magniflex jest ściśle związany z kulturą włoską. Chcielibyśmy przedstawić wyobrażenie o słynnym na całym świecie miejscu, z którego Włosi są niezmiernie dumni. Miejsce to znajduje się w światowej stolicy mody i designu, w której jakość i finezja grają pierwsze skrzypce, tak jak w przypadku naszych produktów. Wspomniany zabytek to Katedra Narodzenia Najświętszej Maryi Panny - Il Duomo di Milano - położona w samym sercu Mediolanu, który będzie stanowił bardzo ważny punkt na światowej mapie Magniflexu, bowiem już niedługo w Mediolanie będzie miało miejsce otwarcie nowego showroomu!

SCHORZENIA KRĘGOSŁUPA – OBJAWY I DOLEGLIWOŚCI

SCHORZENIA KRĘGOSŁUPA – OBJAWY I DOLEGLIWOŚCI

30. 3. 2023

Schorzenia kręgosłupa różnią się od siebie przyczynami powstawania, uciążliwością a także wiekiem w którym najczęściej się objawiają. W artykule opisujemy najczęściej występujące dolegliwości - sprawdź czy opisane objawy nie są Twoim udziałem.

 

Tabletki na bolący kręgosłup jak syrop na kaszel palacza. Jak naprawdę zadbać o kręgosłup?

Tabletki na bolący kręgosłup jak syrop na kaszel palacza. Jak naprawdę zadbać o kręgosłup?

23. 3. 2023

W dzisiejszym wymagającym świecie często jesteśmy zabiegani, trudno jest nam znaleźć chwilę dla siebie i czas na relaks. W sytuacji kiedy ze względu na pracę i natłok obowiązków zaniedbujemy podstawowe potrzeby takie jak codzienny odpoczynek to potrzeby wyższego rzędu takie jak dbanie o zdrowie schodzą prawdopodobnie na drugi lub trzeci plan.

JAKI MATERAC DO SPANIA NA PODŁODZE?

JAKI MATERAC DO SPANIA NA PODŁODZE?

31. 1. 2023

Sen odgrywa bardzo ważną rolę w życiu każdego z nas – pozwala na regenerację organizmu, wpływa na to, jak się czujemy i pozwala uniknąć problemów ze zdrowiem, gorszego nastroju i innych konsekwencji uwarunkowanych niewyspaniem. Gdy człowiek źle sypia, można to od razu po nim poznać. Pojawiają się trudności w wykonywaniu podstawowych czynności, każde działanie wymaga wysiłku, występują też problemy ze skupieniem uwagi. Na szczęście możesz tego uniknąć poprzez przygotowanie właściwego miejsca do spoczynku. Materac do spania na podłodze zasługuje na szczególną uwagę, gdyż idealnie dopasowuje się do potrzeb ciała oraz ewentualnych problemów zdrowotnych. Przekonajmy się, czy materace na podłogę do spania to dobre rozwiązanie.

Jakie są najlepsze kolory do sypialni?

JAK POMALOWAĆ SYPIALNIĘ? JAKIE SĄ NAJLEPSZE KOLORY?

27. 1. 2023

Kolory które nas otaczają mają wpływ na nastrój i samopoczucie, dlatego wybór odpowiedniego koloru do sypialni jest bardzo ważny. Jeśli zadajesz sobie pytanie jaki kolor do sypialni będzie atrakcyjny ale i funkcjonalny to przedstawiamy kilka popularnych kolorów, które mogą być dobrym wyborem do sypialni.

W JAKIEJ TEMPERATURZE SPAĆ? JAK TEMPERATURA WPŁYWA NA METABOLIZM I SAMOPOCZUCIE

W JAKIEJ TEMPERATURZE SPAĆ? JAK TEMPERATURA WPŁYWA NA METABOLIZM I SAMOPOCZUCIE

2. 1. 2023

Dobrej jakości sen zależy od kilku czynników, jednak według aktualnej wiedzy naukowej wiemy, że jednym z bardziej istotnych dla prawidłowego snu jest temperatura w jakiej śpimy.

Temperatura w sypialni ma znaczący wpływ nametabolizm człowieka. Niektóre badania wskazują, że zmiany temperatury ciała podczas snu mogą mieć wpływ także na produkcję hormonów takich jak melatonina i hormon wzrostu.

JAKIE AKCESORIA I DODATKI DO SYPIALNI?

JAKIE AKCESORIA I DODATKI DO SYPIALNI?

2. 1. 2023

Sypialnia to miejsce relaksu i odpoczynku. Jednak spełnia swoją funkcję tylko pod warunkiem, że jest dobrze urządzona i znajdują się w niej wszystkie potrzebne sprzęty oraz akcesoria. Jednym z najważniejszych elementów jest łóżko, które powinno być wygodne i dopasowane do potrzeb użytkowników. Jednak liczą się także dodatki, które wpływają na estetykę i funkcjonalność pomieszczenia. W gustownej sypialni nie może zabraknąć ozdobnych poduszek i koca albo dekoracyjnej kapy. Trzeba zadbać także o gustowne lampy, obrazy i rośliny nadające wnętrzu naturalnego charakteru.

JAK TEMPERATURA W SYPIALNI WPŁYWA NA JAKOŚĆ SNU I REGENERACJĘ

JAK TEMPERATURA W SYPIALNI WPŁYWA NA JAKOŚĆ SNU I REGENERACJĘ

2. 1. 2023

Temperatura w sypialni podczas snu ma istotny wpływ na zdrowie, regenerację i metabolizm człowieka. Aby uzyskać optymalne warunki dla snu musimy naszemu ciału zapewnić zarówno odpowiednią temperaturę powietrza w sypialni jak i właściwy mikroklimat w łóżku.

Optymalna temperatura powietrza w sypialni dla większości ludzi wynosi około 19°C. Kiedy temperatura w pomieszczeniu jest zbyt wysoka, może to prowadzić do trudności z zasypianiem i utrudniać zdrowy sen.

KONTUZJE W KITESURFINGU. TYPOWE URAZY

KONTUZJE W KITESURFINGU. TYPOWE URAZY

21. 12. 2022

Powiedzenie, że sport to zdrowie nie do końca jest prawdziwe, co może potwierdzić większość zawodowych sportowców oraz amatorów, którzy spędzają długie godziny na salach rehabilitacyjnych czy u lekarzy, leczą stawy, mięśnie lub kończyny, które uległy zniekształceniu, kontuzji czy uszkodzeniu właśnie ze względu na uprawianą dyscyplinę sportu. Jednak nie można podchodzić do sprawy tak krytycznie, gdyż trening pozwala ochronić się przed wieloma schorzeniami albo wesprzeć walkę z dolegliwościami, a do tego zapewnia wiele przyjemności i produkcję jakże cennych endorfin, które znamy również jako hormony szczęścia. Dzisiaj skupimy się na kitesurfingu i kontuzjach, które mogą spotkać osoby trenujące ten wymagający, ale jakże widowiskowy sport.

PORANNE WSTAWANIE A BÓL KRĘGOSŁUPA. JAK SOBIE POMÓC?

PORANNE WSTAWANIE A BÓL KRĘGOSŁUPA. JAK SOBIE POMÓC?

14. 11. 2022

Ból kręgosłupa odczuwany o poranku to problem, z którym musi mierzyć się coraz więcej osób. Dotyczy zarówno osób wykonujących pracę fizyczną, jak i umysłową. Ból i uczucie ucisku pojawiają się w różnych odcinkach kręgosłupa: począwszy od szyjnego, przez piersiowy, aż do lędźwiowego. Czasem występują na całej długości pleców. Dobrze dobrany materac pozwala uporać się z tym problemem.

DLACZEGO ROLLOWANIE MIĘŚNI JEST WAŻNE?

DLACZEGO ROLLOWANIE MIĘŚNI JEST WAŻNE?

10. 11. 2022

Rollowanie mięśni to jeden z najskuteczniejszych sposobów regeneracji oraz rozluźnienia. Korzyści są uwarunkowane zastosowaniem odpowiednich urządzeń – rollerów, które przynoszą doskonałe efekty przy niewielkim nakładzie pracy.

KONTUZJE W GOLFIE – TYPOWE URAZY I JAK ICH UNIKAĆ?

KONTUZJE W GOLFIE – TYPOWE URAZY I JAK ICH UNIKAĆ?

28. 10. 2022

Mimo iż golf nie jest jeszcze narodowym sportem w Polsce, cieszy się coraz większą popularnością. Dlatego już na wstępie warto obalić mit, który klasyfikuje golf jako dyscyplinę sportową niskiego ryzyka. Niestety granie przyczynia się do występowania bardzo specyficznych sportowych urazów, które obniżają komfort życia, a nawet całkowicie wykluczają z uprawiania sportu.

JAKI MATERAC PO OPERACJI KRĘGOSŁUPA?

JAKI MATERAC PO OPERACJI KRĘGOSŁUPA?

25. 10. 2022

Operacja kręgosłupa to poważny zabieg, po którym wymagane jest stosowanie właściwego materaca. Odpowiednie podłoże to gwarancja szybkiej rekonwalescencji i jednocześnie wygoda odczuwana w trakcie spoczynku. Najlepiej sprawdzi się materac, który uzyskał status wyrobu medycznego, gdyż spełnia on wiele wymagań i nadaje się idealnie dla osób po urazie czy operacji kręgosłupa.

JAK WYSYPIAĆ SIĘ PODCZAS UPAŁÓW?

JAK WYSYPIAĆ SIĘ PODCZAS UPAŁÓW?

9. 9. 2022

Dobry sen umożliwia regenerację organizmu, wpływa na Twoje samopoczucie i pozwala jeszcze lepiej sprawować obowiązki zawodowe oraz domowe. Niestety, wraz ze wzrostem temperatury w lecie pojawiają się problemy nie tylko z zapadnięciem w sen, ale również przesypianiem całych nocy. Jest za ciepło, piżama klei się do ciała, nie ma czym oddychać, a otwarcie okna wiąże się z ryzykiem wpuszczenia do sypialni całej chmary komarów. Na szczęście istnieją sprawdzone sposoby, które zagwarantują wypoczynek i regenerację nawet w trakcie upałów. Przekonaj się, jakie sposoby na pewno Cię nie zawiodą.

MATERAC PIANKOWY CZY SPRĘŻYNOWY - JAKI WYBRAĆ?

MATERAC PIANKOWY CZY SPRĘŻYNOWY - JAKI WYBRAĆ?

25. 8. 2022

Każdemu z nas zależy na tym aby po przespanej nocy mieć energię do podejmowania wyzwań. Żeby dobrze się wyspać - musimy spełnić kilka warunków: od najprostszych jak odpowiednia ilość godzin snu, przez psychologiczne jak unikanie stresu przed snem, aż po fizykalne jak odpowiednia temperatura, zdrowe podparcie - czyli materac i poduszka. Kiedy podjemujemy decyzję, że kupujemy materac - to pytanie czy wybrać materac  sprężynowy czy piankowy - jest jednym z pierwszych jakie się nasuwa. Spróbujmy wspólnie na nie odpowiedzieć: Jakie materace wybrać? Czy wybrać materac piankowy czy sprężynowy - bo zdania, szczególnie w internetowych opiniach są podzielone.

TERMOREGULACJA W ŁÓŻKU CZYLI DO CZEGO SŁUŻĄ TKANINY PCM W MATERACACH

TERMOREGULACJA W ŁÓŻKU CZYLI DO CZEGO SŁUŻĄ TKANINY PCM W MATERACACH

24. 8. 2022

Kiedy lato jest gorące - noce stają się męczące ponieważ zdarza się, że się przegrzewamy, otwieranie okna w niczym nie pomaga. Zimą z kolei zdarza się iż w środku nocy jest nam za zimno - jest to sytuacja która nas zaskakuje więc trudno na nią szybko zareagować, zwłaszcza, że jesteśmy zaspani. 

JAK SIĘ UCZYĆ ŻEBY SIĘ NAUCZYĆ?

JAK SIĘ UCZYĆ ŻEBY SIĘ NAUCZYĆ?

23. 8. 2022

Czas przed rozpoczęciem roku szkolnego to idealny moment aby przygotować siebie i dziecko do powrotu w szkolne mury. Od razu zdradzimy, że nie będzie to artykuł jakie gadżety należy dziecku zakupić aby moment powrotu do szkoły był bardziej spektakularny wizualnie.

PODUSZKA DLA DZIECKA - JAKĄ WYBRAĆ I OD KIEDY STOSOWAĆ

PODUSZKA DLA DZIECKA - JAKĄ WYBRAĆ I OD KIEDY STOSOWAĆ

22. 8. 2022

Okres między 2 a 7 rokiem życia dziecka to czas gwałtownego wzrostu całego ciała dziecka i największe zmiany w układzie kostnym. Jest to czas w którym szczególnie musimy dbać o prawidłowe funkcjonowanie dziecka na poziomie ruchowym. Jest to także okres w którym musimy bacznie przyglądać się dziecku - sprawdzając czy tym okresie nie pojawiają się wady postawy - jeśli bowiem takie się pojawią to najłatwiej i najszybciej można je skorygować w okresie do 8 roku życia. Przyjrzyjmy się co wpływa na wady postawy i jak można im przeciwdziałać.

JAKI MATERAC WYBRAĆ DLA NIEMOWLAKA?

JAKI MATERAC WYBRAĆ DLA NIEMOWLAKA?

19. 8. 2022

Co jest ważne dla zdrowia i kształtowania sylwetki niemowlaka? Na co zwrócić uwagę by zapenić mu bezpieczeństwo snu oraz możliwosć prawidłowego rozwoju kręgosłupa i układu nerwowo-mięśniowego? Odpowiadamy!
 

RANKING MATERACY DO KAWALERKI

RANKING MATERACY DO KAWALERKI

16. 8. 2022

Na wybór materaca do kawalerki składa się kilka kluczowych czynników. Warto abyśmy wzięli pod uwagę rozmiar dostępnej przestrzeni - tak aby zachować komfort snu i komfort mieszkania. Jednak kluczowym czynnikiem jest Twój komfort snu - jakość i głębokość spania oznacza tak naprawdę czy materac spełnia swoje cele.

MÓWIENIE PRZEZ SEN - PRZYCZYNY

MÓWIENIE PRZEZ SEN - PRZYCZYNY

8. 8. 2022

Mówienie przez sen klasyfikowane jest jako parasomnia. Przypadłość nierzadko wzbudza lęk i niepokój u osób, które na nią cierpią. Szacuje się, że najczęściej są to dzieci, lecz dorośli również doświadczają tego typu niedogodności. W poniższym artykule znajdziesz przyczyny występowania parasomnii.

BÓL PLECÓW RANO - JAKIE PRZYCZYNY?

BÓL PLECÓW RANO - JAKIE PRZYCZYNY?

4. 8. 2022

Jeśli wstając rano, pierwszym co czujesz, jest ból pleców, nie nastraja to pozytywnie do działania. Niestety poranne bóle pleców to dolegliwość wręcz cywilizacyjna. Z czego wynika ten problem i jak można mu przeciwdziałać? Sprawdźmy!

AKCESORIA I DODATKI DO SYPIALNI - CO WYBRAĆ?

AKCESORIA I DODATKI DO SYPIALNI - CO WYBRAĆ?

3. 8. 2022

Sypialnia to jedno z najważniejszych miejsc w domu. Ważne by była komfortowa i przytulna. W jej wnętrzu nic nie powinno rozpraszać, a wręcz przeciwnie – zachęcać do odpoczynku. Harmonijną i komfortową przestrzeń dość łatwo zorganizować. Poniżej przedstawiamy garść porad dotyczących wymarzonej sypialni.

JAK WYBRAĆ KOMFORTOWĄ PODUSZKĘ ORTOPEDYCZNĄ?

JAK WYBRAĆ KOMFORTOWĄ PODUSZKĘ ORTOPEDYCZNĄ?

2. 8. 2022

Poduszka ortopedyczna to ergonomicznie wyprofilowane akcesorium, które przynosi ulgę w bólu kręgosłupa i mięśni szyi i ramion. Produkt korzystnie wpływa na chrapanie czy uciążliwe migreny. Coraz więcej osób korzysta z dobroczynnego działania poduszek. Szukasz idealnej dla siebie? Z poniższego artykułu dowiesz się, na co zwracać uwagę, wybierając odpowiedni produkt.

RANKING MATERACY DO SPANIA DLA BIEGACZY I SPORTOWCÓW

RANKING MATERACY DO SPANIA DLA BIEGACZY I SPORTOWCÓW

29. 7. 2022

Wybór materaca powinien bazować na kilku parametrach związanych nie tylko z cechami użytkownika, ale także z jego aktywnością. Osoby szczególnie aktywne i uprawiające sport powinny zwrócić uwagę na kilka ważnych aspektów, między innymi poziom dopasowania do ciała, relaksacja mięśni, termoregulacja, rozciąganie kręgosłupa. Dobrze jest, jeśli materac posiada certyfikaty potwierdzające jego cechy.

JAK SPAĆ NA PODUSZCE ORTOPEDYCZNEJ?

JAK SPAĆ NA PODUSZCE ORTOPEDYCZNEJ?

22. 7. 2022

Problemy ze snem, schorzenia kręgosłupa, częste bóle głowy czy napięte mięśnie to dolegliwości dotykające wiele osób. Nierzadko pojawiają się one tuż po przebudzeniu, choć ciało o poranku powinno być zrelaksowane. Obecnie na rynku można znaleźć wiele poduszek ortopedycznych, które pomagają poprawić komfort życia. W poniższym artykule przedstawiono sposób na zniwelowanie powyższych dolegliwości.

JAK DOBRAĆ MATERAC DO WAGI?

JAK DOBRAĆ MATERAC DO WAGI?

15. 6. 2022

Wybierając odpowiedni dla siebie materac, należy zwrócić uwagę na szereg czynników. Jednym z nich jest niewątpliwie waga użytkownika. Jakie znaczenie ma ona dla wyboru właściwego modelu? Odpowiadamy!

JAK DBAĆ O KRĘGOSŁUP ABY PLECY NIE BOLAŁY?

JAK DBAĆ O KRĘGOSŁUP ABY PLECY NIE BOLAŁY?

2. 6. 2022

Jeżeli kiedykolwiek w ciągu dnia odczuwasz ból pleców w dolnym odcinku kręgosłupa, środkowym lub szyjnym, oznacza to, że Twój kręgosłup jest przeciążony.

Bolący kręgosłup to napięte mięśnie, zblokowane nerwy, zgniecione krążki międzykręgowe.

Dowiedz się jak zdrowo spać i zapobiegać bólom kręgosłupa, gdy długo pracujesz za biurkiem lub za kierownicą.

JAK POBUDZIĆ HORMON WZROSTU? POSTAW NA DOBRY SEN

JAK POBUDZIĆ HORMON WZROSTU? POSTAW NA DOBRY SEN

26. 4. 2022

Co decyduje o tym, jaki wzrost osiągamy? Kluczową rolę odgrywa czynnik genetyczny, decydujący o ilości produkowanego przez organizm hormonu wzrostu. Okazuje się jednak, że częściowo możemy też wpłynąć na ten proces, zarówno ograniczając produkcję hormonu, jak i stymulując ją. Jednym ze sposobów na zwiększenie ilości hormonu wzrostu jest… dobry sen!

JAKI MATERAC NA BÓL KRĘGOSŁUPA LĘDŹWIOWEGO?

JAKI MATERAC NA BÓL KRĘGOSŁUPA LĘDŹWIOWEGO?

25. 4. 2022

Bóle kręgosłupa to norma dzisiejszych czasów. Niestety dotyczą one nie tylko osób starszych, ale często też tych bardzo młodych. Jest to konsekwencja dzisiejszego trybu życia. Praca przy biurku i brak czasu na aktywność fizyczną - w konsekwencji ból kręgosłupa, przeważnie w odcinku lędźwiowym. Jaki materac do spania wybrać, aby uniknąć tego typu bólu?

JAK UŁOŻYĆ PODUSZKĘ DO SPANIA?

JAK UŁOŻYĆ PODUSZKĘ DO SPANIA?

8. 3. 2022

Budzisz się z bólem kręgosłupa lub szyi? A może po prostu czujesz zmęczenie mimo przespanej nocy? Czasami u źródła tego typu problemów leżą mało spodziewane przyczyny. Drobne szczegóły mogą mieć ogromne znaczenie dla jakości snu oraz stanu zdrowia kręgosłupa. Jedną z nich jest niewłaściwe ułożenie poduszki.

JAK URZĄDZIĆ SYPIALNIĘ? 5 PRAKTYCZNYCH PORAD

JAK URZĄDZIĆ SYPIALNIĘ? 5 PRAKTYCZNYCH PORAD

27. 2. 2022

Sypialnia to pomieszczenie, w którym spędzamy co najmniej ⅓ swojego życia. Ponadto jest to miejsce, gdzie śpimy, a więc nabieramy sił do funkcjonowania w ciągu dnia. Aby sen był wysokiej jakości, a przebywanie w sypialni komfortowe, trzeba ją odpowiednio urządzić. O czym należy bezwzględnie pamiętać? Poruszamy 5 najważniejszych kwestii.

JAK WYBRAĆ PODUSZKĘ DO SPANIA?

JAK WYBRAĆ PODUSZKĘ DO SPANIA?

26. 2. 2022

Od wyboru odpowiedniej poduszki zależy komfort snu. Prawidłowa pozycja głowy wpływa na ułożenie całego ciała przez wiele godzin w ciągu nocy. Jeśli nie podejmiesz tej decyzji świadomie, rano będziesz budzić się z bólem szyi i w złym humorze. Co wziąć pod uwagę, kupując poduszkę? Podpowiadamy!

PRACA W POZYCJI SIEDZĄCEJ — JAK DBAĆ O KRĘGOSŁUP?

PRACA W POZYCJI SIEDZĄCEJ — JAK DBAĆ O KRĘGOSŁUP?

22. 2. 2022

Praca w pozycji siedzącej, niezależnie od tego czy wykonywana jest w biurze, czy w domu, może być dużym obciążeniem dla kręgosłupa. Aby uniknąć przykrych konsekwencji i wad kręgosłupa, warto o niego zadbać. Jak zachować prawidłową postawą, pracując w pozycji siedzącej? Podpowiadamy!

JAK ROLOWAĆ PLECY? SPOSOBY NA BÓL PLECÓW

JAK ROLOWAĆ PLECY? SPOSOBY NA BÓL PLECÓW

16. 2. 2022

Bóle kręgosłupa są bardzo uciążliwą przypadłością, która dotyka coraz więcej osób. Wpływ na to ma przede wszystkim tryb życia — brak ruchu i długotrwałe przebywanie w pozycji siedzącej. Aby ulżyć sobie i zmniejszyć dyskomfort, wypróbuj sprawdzoną metodę, jaką jest rolowanie pleców. Stosując się do naszych porad,  wykonasz je w prawidłowy sposób.

JAK REGENERACJA I SEN WPŁYWAJĄ NA WSZYSTKIE OBSZARY DOBROSTANU

JAK REGENERACJA I SEN WPŁYWAJĄ NA WSZYSTKIE OBSZARY DOBROSTANU

10. 2. 2022

Otaczanie się pięknymi przedmiotami daje nam radość z przeżycia estetycznego, jeśli są one dodatkowo funkcjonalne to mówimy, że jest to dobry i przemyślany design. Jednak jest obszar naszego życia w którym wygląd i funkcjonalność to za mało. Ten obszar jedni nazywają well beingiem, inni holistycznym podejściem do zdrowia a niektórzy solidnym dbaniem o siebie. W tej materii – trafne decyzje szczególnie przekładają się na nasze zadowolenie i dobrostan znacznie silniej niż w innych obszarach jak moda, architektura, design.

MATERAC DLA PAR - JAK WYBRAĆ MATERAC DLA DWOJGA?

MATERAC DLA PAR - JAK WYBRAĆ MATERAC DLA DWOJGA?

27. 1. 2022

Różnica wagi i wzrostu, inna pozycja spania oraz odmienne preferencje to główne powody, przez które pary mają problem z doborem materaca. Rzeczywiście wybór materaca dla par nie jest prosty. Podpowiadamy, jak znaleźć odpowiedni model, który zapewni komfortowy sen obojgu użytkownikom.

ROŚLINY DO SYPIALNI. KTÓRE WYBRAĆ, BY OCZYSZCZAŁY POWIETRZE?

ROŚLINY DO SYPIALNI. KTÓRE WYBRAĆ, BY OCZYSZCZAŁY POWIETRZE?

25. 1. 2022

Sypialnia to pomieszczenie, w którym zwykle spędzamy najwięcej czasu w ciągu doby. W końcu to tam udajemy się na nocny wypoczynek. Aby zadbać o swoje zdrowie i właściwy sen, należy zatroszczyć się o jakość powietrza w sypialni. Pomóc w tym mogą odpowiednie rośliny, które oczyszczają powietrze, pozbywając się zanieczyszczeń. Podpowiadamy, które rośliny do sypialni najlepiej spełniają tę funkcję.

SEN DLA SPORTOWCA. JAKIE MA ZNACZENIE I CO ROBIĆ, ŻEBY DOBRZE SIĘ WYSYPIAĆ?

SEN DLA SPORTOWCA. JAKIE MA ZNACZENIE I CO ROBIĆ, ŻEBY DOBRZE SIĘ WYSYPIAĆ?

24. 1. 2022

Sen ma kluczowy wpływ na większość aspektów naszego funkcjonowania. Zatem oczywistym jest, że ma ogromne znaczenie dla osób uprawiających sporty. Na co konkretnie wpływa sen u sportowca? Jak może mu pomóc lub przeszkodzić? Wreszcie co zrobić, żeby dobrze się wysypiać, aby ciało mogło w pełni się zregenerować po treningach?

JAKI MATERAC DO HOTELU WYBRAĆ?

JAKI MATERAC DO HOTELU WYBRAĆ?

21. 1. 2022

Łóżko to najważniejszy element wyposażenia pokoju hotelowego. W końcu głównym celem, dla którego goście wynajmują pokoje hotelowe, jest chęć komfortowego wypoczynku. Warto zatem zadbać o jakość materaca. Wybór materacy hotelowych bywa jednak trudniejszy niż w przypadku tych, przeznaczonych do domu. Dlaczego tak jest i jaki materac do hotelu wybrać? Wyjaśniamy!

JAKIE KOLORY DO SYPIALNI? SPRAWDŹ, CZEGO SIĘ WYSTRZEGAĆ

JAKIE KOLORY DO SYPIALNI? SPRAWDŹ, CZEGO SIĘ WYSTRZEGAĆ

17. 1. 2022

Prawdopodobnie nikt nie ma wątpliwości, że wybór właściwego łóżka i materaca do sypialni są bardzo istotne. Jednak nie wszyscy zdają sobie sprawę, jak ważne jest dobranie odpowiednich barw poszczególnych elementów wyposażenia i wystroju. Kwestie kolorystyczne odgrywają kluczowe role dla jakości wypoczynku i komfortu przebywania ww danym pomieszczeniu. Których barw się wystrzegać, a jakie stworzą przytulną atmosferę?

DLACZEGO NIE MOGĘ ZASNĄĆ? 9 RZECZY KTÓRE PRZESZKADZAJĄ NAM WE ŚNIE.

DLACZEGO NIE MOGĘ ZASNĄĆ? 9 RZECZY KTÓRE PRZESZKADZAJĄ NAM WE ŚNIE.

11. 1. 2022

Jeśli starasz się chodzić wcześnie spać a jednak masz kłopoty z zaśnięciem lub wybudzasz się w nocy - poznaj "dziewięciu zabójców snu" czyli czynniki które mogą uniemożliwiać sen a nawet mogą stać się przyczyną bezsenności.

JAK URZĄDZIĆ SYPIALNIĘ ABY GWARANTOWAŁA ZDROWY SEN? CZYLI CO POWINNO ZNALEŹĆ SIĘ W SYPIALNI A CZEGO POWINNIŚMY W NIEJ UNIKAĆ?

JAK URZĄDZIĆ SYPIALNIĘ ABY GWARANTOWAŁA ZDROWY SEN? CZYLI CO POWINNO ZNALEŹĆ SIĘ W SYPIALNI A CZEGO POWINNIŚMY W NIEJ UNIKAĆ?

22. 12. 2021

Sypialnia to specjalne miejsce, które nie powinno służyć nam do oglądania telewizji, pracy, grania, zabawy telefonem czy też planowania zajęć na cały tydzień. Brzmi radykalnie? Jednak naukowcy są zgodni: jeśli zależy nam na skutecznym i jakościowym śnie - czyli takim któryda nam energię i zregeneruje nasze ciało - powinniśmy zadać sobie pytanie czy traktujemy to miejsce zgodnie z jego przeznaczeniem?

JAK USUNĄĆ WIRUSY I BAKTERIE Z TWOJEGO DOMU?

JAK USUNĄĆ WIRUSY I BAKTERIE Z TWOJEGO DOMU?

16. 12. 2021

Każdego dnia przebywając w miejscach publicznych jesteśmy poddani ekspozycji na bakterie i wirusy, które krążą w powietrzu. Mamy coraz większą świadomość zagrożeń związanych z infekcjami – dbamy więc o środki, które zabezpieczają nas i innych – używamy masek i środków odkażających. Czy to jednak wystarczy aby zapewnić bezpieczeństwo i maksymalny poziom ochrony w naszym domu? Jakie są skuteczne metody aktywnej i pasywnej ochrony przeciwwirusowej?

POKROWCE NA MATERAC - WSZYSTKO CO TRZEBA WIEDZIEĆ

POKROWCE NA MATERAC - WSZYSTKO CO TRZEBA WIEDZIEĆ

19. 11. 2021

Źle dobrany pokrowiec może przekreślić wszystkie korzyści wynikające z użytkowania jakościowego, dopasowanego materaca. Dlatego też warto poświęcić nieco uwagi również pokrowcowi. Jaki powinien być dobry pokrowiec na materac i czemu w ogóle jest on potrzebny? Odpowiadamy w poniższym artykule.

MATERACE TWARDE - DLA KOGO NAJLEPIEJ?

MATERACE TWARDE - DLA KOGO NAJLEPIEJ?

12. 11. 2021

Poziom twardości materaca należy do najistotniejszych parametrów, które należy wziąć pod uwagę podczas dokonywania wyboru właściwego modelu. Dla kogo najlepsze będą materace twarde i średnio twarde? Wyróżnić można co najmniej kilka grup takich użytkowników.

ŁÓŻKO MAŁŻEŃSKIE - JAKI ROZMIAR MATERACA BĘDZIE NAJLEPSZY?

ŁÓŻKO MAŁŻEŃSKIE - JAKI ROZMIAR MATERACA BĘDZIE NAJLEPSZY?

5. 11. 2021

Pozornie mogłoby się wydawać, że wybór łóżka i materaca do sypialni to prosta sprawa. W rzeczywistości okazuje się często, że wcale nie jest to tak łatwe. Jedna z głównych wątpliwości dotyczy optymalnego rozmiaru materaca do łóżka małżeńskiego. Jak duży powinien być materac? Jakie inne jego cechy są istotne?

PODUSZKA ORTOPEDYCZNA - JAKĄ WYBRAĆ?

PODUSZKA ORTOPEDYCZNA - JAKĄ WYBRAĆ?

29. 10. 2021

Każdy z nas ma swoje ulubione pozycje snu. Różni nas również waga, wzrost oraz rozmiary poszczególnych części ciała. To wszystko powinniśmy brać pod uwagę przy wyborze poduszki ortopedycznej. Dobrze dobrana zapewni brak bólów kręgosłupa oraz regenerujący sen w pełnym komforcie.

JAKI MATERAC DLA PUSZYSTEJ OSOBY?

JAKI MATERAC DLA PUSZYSTEJ OSOBY?

19. 10. 2021

Zarówno dla komfortu snu, dobrego wypoczynku, jak i ze względów zdrowotnych, dobranie materaca pod własne wymiary i wagę jest niezwykle ważne. W przypadku osób puszystych jest to kwestia szczególnie istotna. Jaki powinien być materac dla puszystych? Na co szczególnie warto zwrócić uwagę?

JAK WYPRAĆ KOŁDRĘ?

JAK WYPRAĆ KOŁDRĘ?

11. 10. 2021

Wiele osób wychodzi z przekonania, że kołder lepiej nie prać, gdyż można je zniszczyć. Rzeczywiście nieumiejętne pranie kołdry może doprowadzić do zniszczenia. Jednak rezygnacja z prania jest niebezpieczna dla zdrowia. W kołdrach gromadzą się drobnoustroje chorobotwórcze oraz wilgoć. Dlatego kołdry nie tylko można, ale wręcz trzeba prać. Należy jednak przestrzegać podstawowych zaleceń.

JAK SPAĆ NA PODUSZCE ORTOPEDYCZNEJ?

JAK SPAĆ NA PODUSZCE ORTOPEDYCZNEJ?

1. 10. 2021

Wbrew powszechnemu przekonaniu poduszki ortopedyczne nie są przeznaczone jedynie dla osób zmagających się ze schorzeniami kręgosłupa. Każdy może skorzystać na użytkowaniu poduszek tego typu. Należy jednak pamiętać, że pod względem budowy oraz materiałów wykonania poduszki te znacząco różnią się od standardowych. Zatem jak spać na poduszce ortopedycznej?

JAKI MATERAC DO ŁÓŻECZKA DZIECIĘCEGO?

JAKI MATERAC DO ŁÓŻECZKA DZIECIĘCEGO?

23. 9. 2021

Wybór materaca do łóżeczka dziecięcego to dla młodych rodziców niełatwa sprawa. W dużej mierze odpowiada on za zdrowy sen maluszka, tak że podjęcie właściwej decyzji jest niezwykle istotne. Materac musi mieć odpowiednią twardość, a materiały, z których jest wykonany, powinny dobrze przepuszczać powietrze i być antyalergiczne. Jaki materac do łóżeczka dziecięcego wybrać?

FAZA GŁĘBOKIEGO SNU - JAK JĄ PRZEDŁUŻYĆ?

FAZA GŁĘBOKIEGO SNU - JAK JĄ PRZEDŁUŻYĆ?

15. 9. 2021

Każdy z nas chciałby budzić się wypoczęty i pełen energii o poranku. Niestety często pobudka nie należy do przyjemnych doświadczeń, a w ciągu dnia jesteśmy zmęczeni. Dlaczego? W wielu przypadkach dzieje się tak ze względu na niewłaściwą jakość wypoczynku, za którą odpowiadają fazy snu.

CZY PEŁNIA KSIĘŻYCA MA WPŁYW NA SEN?

CZY PEŁNIA KSIĘŻYCA MA WPŁYW NA SEN?

7. 9. 2021

Zdaje się, że coraz mniej osób wierzy w istnienie związku pomiędzy pełnią księżyca a snem. Jednak wciąż spore grono ludzi zapytanych o tę kwestię potwierdza, że śpi gorzej, gdy na niebie księżyc ukazuje się w całej krasie. Czy wpływ pełni księżyca na sen rzeczywiście może być przyczyną bezsenności?

JAKI MATERAC NA CHORY KRĘGOSŁUP?

JAKI MATERAC NA CHORY KRĘGOSŁUP?

31. 8. 2021

Problemy z kręgosłupem stają się codziennością wielu osób i to w każdym wieku. Tryb życia, jaki często prowadzi się w XXI wieku, nie polepsza sytuacji – praca przy komputerze w pozycji siedzącej, mało czasu i chęci na podejmowanie aktywności fizycznej, czasem nadwaga. To wszystko ma ogromny wpływ na stan kręgosłupa, który daje się we znaki coraz młodszym osobom

IDEALNY MATERAC DLA KOBIETY W CIĄŻY

IDEALNY MATERAC DLA KOBIETY W CIĄŻY

23. 8. 2021

Ciąża to szczególny okres w życiu kobiety, w którym ciało potrzebuje więcej uwagi i odpoczynku. Podczas ciąży ogromne znaczenie ma odpowiednia ilość snu i dobre łóżko. Materac do spania dla kobiety w ciąży musi być przede wszystkim wygodny i zapewniać odpowiedne odciążenie dla zmęczonego ciała. Spokojny i zdrowy sen przyszłej mamy jest na wagę złota.

CO UTRUDNIA NAM SEN? 5 POWODÓW, KTÓRE TRZEBA ZNAĆ

CO UTRUDNIA NAM SEN? 5 POWODÓW, KTÓRE TRZEBA ZNAĆ

16. 8. 2021

Dobry i jakościowy sen to podstawa wydajności w ciągu dnia. Sen ma wpływ na zdrowie oraz ogólną formę fizyczną. Szybko zauważymy różnicę we własnym funkcjonowaniu, gdy zarwiemy choćby jedną noc. Co można zrobić, by lepiej spać? Co utrudnia nam sen? Wskazujemy 5 najczęstszych powodów braku snu.

JAK NAJLEPIEJ SPAĆ?

JAK NAJLEPIEJ SPAĆ?

8. 8. 2021

Nie bez powodu sen nazywany jest najlepszym lekarstwem. Wystarczająco długi i jakościowy sen ma wpływ na nasze zdrowie oraz sprawność fizyczną. Natomiast niedobór snu lub jego niska jakość przekładają się na gorsze samopoczucie, a nawet problemy zdrowotne. O czym należy pamiętać, aby jak najlepiej spać?

JAKI MATERAC DLA ALERGIKA?

JAKI MATERAC DLA ALERGIKA?

30. 7. 2021

Wiadome jest, że alergicy powinni spać pod specjalnymi kołdrami antyalergicznymi, które dzięki wykonaniu z syntetycznych materiałów, mogą być prane w wysokich temperaturach. Nie bez znaczenia jest również dobór materaca. Jak znaleźć materac dla alergika? Podpowiadamy.

JAK ŚPIĄ NOWORODKI I KIEDY ZACZYNAJĄ PRZESYPIAĆ NOCE

JAK ŚPIĄ NOWORODKI I KIEDY ZACZYNAJĄ PRZESYPIAĆ NOCE

19. 7. 2021

Sen jest niezwykle ważny dla ludzi w każdym wieku. U noworodków ma wpływ na prawidłowy rozwój, dlatego każdy rodzic chce, by sen noworodka był jak najdłuższy i głęboki. To, czy noworodek śpi głęboko w dużej mierze zależy od uwarunkowań indywidualnych. Wiemy natomiast, że istnieją pewne ramy godzinowe, które określają optymalny czas snu noworodka. Warto zapoznać się z kilkoma faktami dotyczącymi snu noworodka, aby zidentyfikować ewentualne problemy.

ZASADY HIGIENY SNU I WYPOCZYNKU. JAK DOBRZE SIĘ WYSPAĆ?

ZASADY HIGIENY SNU I WYPOCZYNKU. JAK DOBRZE SIĘ WYSPAĆ?

9. 7. 2021

Sen jest jedną z najważniejszych czynności w ciągu doby. Bez niego nie da się dobrze funkcjonować i wpływa na wiele aspektów życia. Kluczowa jest właściwa jakość snu. Dlatego warto mieć na uwadze taką kwestię, jak higiena snu.

OBJAWY BRAKU SNU. CO SPRAWIA, ŻE NIE MOŻESZ SPAĆ?

OBJAWY BRAKU SNU. CO SPRAWIA, ŻE NIE MOŻESZ SPAĆ?

1. 7. 2021

Bezsenność jest dolegliwością, która dotyka wielu z nas. Na szczęście nie jest stanem długotrwałym, jeśli uda się zdiagnozować, co jest przyczyną problemu. Najczęstsze objawy braku snu są bardzo niekorzystne dla naszego zdrowia i codziennego funkcjonowania. Żeby poradzić sobie z tym problemem, trzeba poszukać ich źródła, czyli ustalić, co powoduje, że nie możesz spać.

NA CZYM POLEGAJĄ FAZY SNU

NA CZYM POLEGAJĄ FAZY SNU

24. 6. 2021

Sen dla każdego z nas jest niezwykle ważnym elementem życia. Poświęcamy mu co najmniej kilka godzin ze swojej doby. Inwestycja tego czasu zwraca się nam poprzez polepszoną koncentrację, lepsze samopoczucie i siły do wykonywania codziennych czynności. Wiedza na temat snu pomaga w jego ulepszeniu. Aby w pełni zadbać o swój wypoczynek i regenerację podczas spania, warto poznać, jakie są fazy snu.

43 LETNI BRAMKARZ WSZECHCZASÓW GIANLUIGI BUFFON NADAL W FORMIE. JAK TO MOŻLIWE?

43 LETNI BRAMKARZ WSZECHCZASÓW GIANLUIGI BUFFON NADAL W FORMIE. JAK TO MOŻLIWE?

17. 6. 2021

Gianluigi Buffon to ikona włoskiej piłki nożnej. Marka osobista na którą pracuje nieprzerwanie od debiutu w seniorskiej kadrze AC Parma w 1995 roku. Zachwycając refleksem, zwinnością i solidnością między słupkami szybko został dostrzeżony i zakontraktowany przez największy włoski klub – Juventus. Tam przez 17 lat nie oddał nikomu pozycji pierwszego bramkarza zespołu stając się legendą „Bianconerich”. Obecnie Buffon ma 43 lata i wciąż jest w topowej formie składając podpis pod nowym dwuletnim kontraktem z drużyną Parma Calcio Jak to możliwe, że nadal jego organizm utrzymuje wystarczającą sprawność? Sekretem może być to jak i na czym śpi!

JAK WYCISZYĆ SIĘ PRZED SNEM?

JAK WYCISZYĆ SIĘ PRZED SNEM?

7. 6. 2021

Zdrowy sen to fundament naszego prawidłowego funkcjonowania. Sen jest procesem fizjologicznym, związanym z aktywnością ośrodkowego układu nerwowego. Konsekwencją zaburzeń snu są między innymi choroby metaboliczne, nadciśnienie i zaburzenia psychiczne. Ponadto niedostateczna ilość snu lub też jego niska jakość powodują zmęczenie, frustrację oraz problemy psychiczne. Zatem co zrobić, aby zapewnić sobie dobry sen, który da energię na cały dzień?

REGENERACJA PODCZAS SNU - 5 CIEKAWOSTEK

REGENERACJA PODCZAS SNU - 5 CIEKAWOSTEK

28. 5. 2021

Sen to jedyny czas, w którym nasz organizm jest w stanie pełni się zregenerować. Aby jednak regeneracja podczas snu była możliwa, konieczne jest spełnienie kilku warunków. Dodatkowo, sam sen jest fascynującym, w dużym stopniu niepoznanym procesem, który cały czas jest badany przez naukowców. Oto kilka ciekawostek na temat regeneracji podczas snu.

RODZAJE MATERACY. JAKI MATERAC WYBRAĆ?

RODZAJE MATERACY. JAKI MATERAC WYBRAĆ?

18. 5. 2021

Na rynku dostępne są różne rodzaje materacy. Dzięki temu niezależnie od potrzeb i upodobań, każda osoba jest w stanie znaleźć coś dla siebie. Poszczególne materace różnią się m.in. materiałem, z którego zostały wykonane, rozwiązaniami technologicznymi oraz właściwościami. Na co zwrócić uwagę wybierając materac? Podpowiadamy w tym artykule.

DOBRY SEN. 5 NAWYKÓW, KTÓRE WARTO WPROWADZIĆ W ŻYCIE!

DOBRY SEN. 5 NAWYKÓW, KTÓRE WARTO WPROWADZIĆ W ŻYCIE!

13. 5. 2021

Jakość naszego snu zależy od wielu czynników. Na szczęście na wiele z nich mamy wpływ i możemy świadomie działać w taki sposób, aby nasz sen był mocny i pełnowartościowy. Pamiętaj, że tylko dobry sen pozwala na faktyczną regenerację organizmu, odpoczynek i nabranie sił. Przedstawiamy sprawdzone sposoby na sen, które pomogą Ci szybciej zasypiać i spać spokojnie.

MATERAC DO SPANIA DLA SPORTOWCA. JAKI POWINIEN BYĆ?

MATERAC DO SPANIA DLA SPORTOWCA. JAKI POWINIEN BYĆ?

6. 5. 2021

Kluczowym aspektem decydującym o jakości snu jest jakość materaca. Niewątpliwie zatem każdy sportowiec powinien zadbać o wybór optymalnego modelu. W przypadku sportowców, których aktywność fizyczna jest o wiele większa od przeciętnej, dobry wypoczynek jest szczególnie istotny. Jaki materac dla sportowca wybrać? W jaki jeszcze sposób zadbać o odpowiedni sen?

JAK SEN WPŁYWA NA ORGANIZM CZŁOWIEKA?

JAK SEN WPŁYWA NA ORGANIZM CZŁOWIEKA?

27. 4. 2021

Nie ma wątpliwości, że sen, jego jakość oraz ilość, ma znaczący wpływ na organizm człowieka. Jednak na czym on konkretnie polega? Jak określić optymalną ilość snu? Wreszcie jak zadbać, o to, aby nasz sen w pełni realizował wszystkie swoje funkcje? Na te i inne pytania odpowiadamy w poniższym artykule.

JAKI MATERAC DLA DZIECKA W WIEKU 2-5 LAT?

JAKI MATERAC DLA DZIECKA W WIEKU 2-5 LAT?

20. 4. 2021

Jaki materac dla dwulatka? Wygodny sen to podstawa dobrego samopoczucia, a także zdrowia. Szczególnie w przypadku dziecka warto zadbać o jak najwyższą jakość snu. Materac powinien być nie tylko doskonały jakościowo, ale również dostosowany do specyficznych potrzeb dziecka w określonym wieku. Dzisiaj zajmiemy się omówieniem wyboru optymalnego materaca dla dzieci w wieku 2-5 lat.

GDZIE KUPIĆ MATERAC? SKLEP ONLINE CZY STACJONARNY?

GDZIE KUPIĆ MATERAC? SKLEP ONLINE CZY STACJONARNY?

8. 4. 2021

Materac ze sklepu online czy sklepu stacjonarnego? Z roku na rok zakupy internetowe stają się coraz popularniejsze. Zwłaszcza w czasach pandemii liczba transakcji dokonywanych w sieci znacząco wzrosła. Czy jednak warto kupować materace online? Czy może stacjonarny sklep z materacami będzie lepszym wyborem? Sprawdziliśmy to!

JAK WYBRAĆ ODPOWIEDNIĄ TWARDOŚĆ MATERACA?

JAK WYBRAĆ ODPOWIEDNIĄ TWARDOŚĆ MATERACA?

1. 4. 2021

Jak wybrać odpowiednią twardość materaca? Pamiętajmy, że komfort snu wpływa na cały organizm. Odpowiada on za funkcjonowanie w czasie dnia, jak również oddziałuje na nasze zdrowie. Dlatego warto zadbać o wszystkie aspekty mające znaczenie na jakość naszego snu. Jednym z nich jest wybór odpowiedniego materaca. Jeśli zdecydowaliśmy już, z jakiego materiału ma być wykonany, przychodzi czas na określenie jego twardości, a to ma znaczenie dla komfortowego snu.

JAK LECZYĆ BEZSENNOŚĆ?

JAK LECZYĆ BEZSENNOŚĆ?

25. 3. 2021

Jak leczyć bezsenność? Problemy ze snem to dolegliwość, która znacząco utrudnia codzienne funkcjonowanie. Niewątpliwie jest to bardzo frustrująca przypadłość. Całe szczęście skuteczne leczenie bezsenności jest możliwe. Kluczem do sukcesu jest poznanie przyczyn bezsenności, a następnie wdrożenie profesjonalnych rozwiązań. Współczesna medycyna zna skuteczne sposoby na bezsenność.

JAKI STELAŻ POD MATERAC PIANKOWY WYBRAĆ?

JAKI STELAŻ POD MATERAC PIANKOWY WYBRAĆ?

18. 3. 2021

Komfort naszego snu zależy nie tylko od wyboru odpowiedniego materaca. Kluczem do jakościowego snu jest to, jaki stelaż pod materac wybierzemy. Jednym z elementów składowych idealnego dopasowania stelaża do materaca piankowego jest wybór materiału, z którego ma być wykonany. Drewno sosnowe, najtańsze i najbardziej popularne, nie jest polecane przy tego typu materacach. Sosna jest zbyt twardym drewnem i mało elastycznym. W związku z tym materac piankowy może się odkształcić.

JAK WYCZYŚCIĆ MATERAC?

JAK WYCZYŚCIĆ MATERAC?

12. 3. 2021

Jak wyczyścić materac? Utrzymanie odpowiedniej higieny materaca to niezwykle istotna kwestia. Poza usuwaniem plam i zabrudzeń, warto pamiętać o regularnym usuwaniu trudniej dostrzegalnych zanieczyszczeń. W materacu zbierają się duże ilości kurzu, roztocza, pot i zrogowaciały naskórek. Jest to środowisko sprzyjające rozwojowi bakterii i innych drobnoustrojów. Dokuczać to może szczególnie alergikom. Należy więc systematycznie odkurzać materace, aby zachować je w czystości.

JAK POPRAWIĆ JAKOŚĆ SNU?

JAK POPRAWIĆ JAKOŚĆ SNU?

1. 3. 2021

To jak dobrze się wysypiamy, decyduje o tym, jak funkcjonujemy w czasie dnia - ile mamy energii, jak wydajnie pracujemy i jakie mamy samopoczucie. Warto zatem zadbać o najwyższą możliwą jakość snu. Jak to zrobić? O czym należy bezwzględnie pamiętać? Wyjaśniamy!

CZY TWOJA SYPIALNIA JEST STYLOWĄ OAZĄ ODPOCZYNKU?

CZY TWOJA SYPIALNIA JEST STYLOWĄ OAZĄ ODPOCZYNKU?

16. 11. 2020

Bez względu na to, czy mieszkamy w domu czy też w bloku, drugim najważniejszym miejscem po kuchni jest nasza sypialnia. To właśnie ta przestrzeń ma być naszą oazą spokoju i wytchnienia po ciężkim dniu. Relaksujemy się i odpoczywamy najlepiej w miejscach, które są przytulne i swoim designem działają uspokajająco. Poniżej kilka czynników mogących mieć wpływ na to, czy rzeczywiście nasza sypialnia jest dobrze przygotowana do pełnienia swojej ważnej w naszym życiu roli.

LUBISZ AKTYWNOŚĆ FIZYCZNĄ? DBAJ O KRĘGOSŁUP GDY ŚPISZ!

LUBISZ AKTYWNOŚĆ FIZYCZNĄ? DBAJ O KRĘGOSŁUP GDY ŚPISZ!

11. 11. 2020

Znaczna część osób aktywnych sportowo - zawodowców czy tez amatorów, skarży się na nasilające bóle kręgosłupa. To niezwykle częsty efekt u biegaczy ulicznych, którzy większość treningów odbywają na twardych – asfaltowych trasach. Drugą dość liczną grupą zmagającą się z tym problemem są osoby regularnie ćwiczące fitness, na siłowniach i tancerze, ale też grający w piłkę czy tenisa. W końcu dyskomfort związany z bólem pleców to codzienność kierowców i rowerzystów. Często na zawodowym poziomie, by utrzymać topową formę niezbędny jest codzienny trening, co oznacza spore obciążenia organizmu. Trenując amatorsko też często dajemy z siebie wszystko. Jak się okazuje, kluczowy w regeneracji po wysiłku dla naszego kręgosłupa jest sen, odpoczynek przez spanie.

DLACZEGO HIGIENA SNU MA WPŁYW NA ODPORNOŚĆ ORGANIZMU?

DLACZEGO HIGIENA SNU MA WPŁYW NA ODPORNOŚĆ ORGANIZMU?

7. 11. 2020

Globalna pandemia koronawirusa w nieoczekiwany sposób sparaliżowała świat i wywróciła do góry nogami życie większości z nas. Sytuacja ta pokazała, że należy zmienić myślenie w ogóle o bakteriach i wirusach w naszym otoczeniu. Nic więc dziwnego, że wielu producentów zastanawia się w jaki sposób wzmocnić ochronę organizmu również poprzez modyfikację materiałów, z którymi mamy codzienną styczność. Jedną z innowacji ostatnich tygodni jest dostępna także w Polsce tkanina Virostop zastosowana w najnowszej linii materacy i poduszek włoskiej marki Magniflex. Grupa specjalistów pracująca przy tworzeniu tej kolekcji za cel obrała sobie stworzenie materiału antywirusowego i antybakteryjnego, który będzie mógł nas chronić podczas snu. Bez wątpienia jednak podstawą budowy naszego zdrowia powinien być dobry wypoczynek w nocy.

CZY SEN POMAGA NA BÓL KRĘGOSŁUPA?

CZY SEN POMAGA NA BÓL KRĘGOSŁUPA?

2. 11. 2020

Statystyki pokazują, że na dolegliwości związane z bólem pleców i kręgosłupa skarży się ok. 80% społeczeństwa. Przyczyn jest bardzo wiele i wyliczenie ich wszystkich stworzyłoby bardzo długą listę. Określenie źródła dolegliwości jest ważne, jednak dużo istotniejsze zadanie to znalezienie odpowiedniej terapii pozwalającej na skuteczne pozbycie się dyskomfortu. Wszelkiego rodzaju masaże, ćwiczenia rozluźniające i zachowywanie odpowiedniej postawy podczas siedzenia to najczęściej stosowane rozwiązania. Okazuje się jednak, że najczęściej zapominamy o niezwykle skutecznej metodzie na bóle kręgosłupa, którą możemy stosować codziennie i o regularnych porach… to zdrowy sen!

8 SPOSOBÓW NA STYLOWĄ SYPIALNIĘ – TE ARANŻACJE TO HIT!

8 SPOSOBÓW NA STYLOWĄ SYPIALNIĘ – TE ARANŻACJE TO HIT!

21. 10. 2020

Sypialnia – wyjątkowe pomieszczenie w domu, które kojarzy się nam głównie z wypoczynkiem, snem i spędzaniem wolnego czasu. To tutaj każdego poranka witasz nowy dzień, a wieczorem wyciszasz się i przygotowujesz do nocnej regeneracji. Jak stylowo urządzić sypialnię? Na co postawić, by uzyskać stylowe wnętrze? Zobacz najmodniejsze aranżacje i zainspiruj się od zaraz!

MATERACE DLA NIEMOWLAKÓW – JAK DOKONAĆ NAJLEPSZEGO WYBORU I NA CO ZWRÓCIĆ UWAGĘ PRZED ZAKUPEM?

MATERACE DLA NIEMOWLAKÓW – JAK DOKONAĆ NAJLEPSZEGO WYBORU I NA CO ZWRÓCIĆ UWAGĘ PRZED ZAKUPEM?

10. 10. 2020

Kompletowanie wyprawki dla niemowlaka to dla każdej przyszłej mamy wyjątkowy czas. Pośród ubranek w mikroskopijnych rozmiarach, maleńkich skarpetek i wielu innych niezbędnych rzeczy jest także materac dla noworodka. To ogromnie istotny zakup. W łóżeczku bowiem Twoje dziecko będzie spędzać noc, a także dłuższe drzemki w ciągu dnia. Wybierając materac niemowlęcy musisz zwrócić uwagę na kilka kwestii. Zafunduj swojemu dziecku komfortowy i zdrowy sen!

MATERAC PIANKOWY CZY SPRĘŻYNOWY?

MATERAC PIANKOWY CZY SPRĘŻYNOWY?

1. 10. 2020

Materac piankowy czy sprężynowy? To pytanie, które zadaje sobie większość osób stojących przed wyzwaniem zakupu materaca dla polepszenia jakości swojego snu. Od czego zależy wybór dobrego materaca, na jaki rodzaj się zdecydować i co warto wiedzieć o poszczególnych wariantach? Zobacz najważniejsze kwestie i wybieraj świadomie!

JAK WYBRAĆ DOBRY MATERAC?

JAK WYBRAĆ DOBRY MATERAC?

1. 9. 2020

Jaki materac jest najlepszy? To częste pytanie pojawiające się gdy nie możemy już wygodnie spać. Wiercisz się w nocy, budzisz kilkadziesiąt razy, a rano jesteś nie do życia. To czas, aby podjąć decyzję o zmianie materaca i poduszki. Taka zmiana materaca to łatwa droga do zdrowia i lepszego życia, dobrego samopoczucia, uśmiechu i sukcesów.

PODUSZKI ORTOPEDYCZNE - NAJWYŻSZA JAKOŚĆ SNU DLA NAJBARDZIEJ WYMAGAJĄCYCH

PODUSZKI ORTOPEDYCZNE - NAJWYŻSZA JAKOŚĆ SNU DLA NAJBARDZIEJ WYMAGAJĄCYCH

17. 8. 2020

Poduszki ortopedyczne zapewniające zdrowy sen to klucz do udanego dnia. Zapewnienie organizmowi odpowiedniej regeneracji nawet podczas krótkiej drzemki pozytywnie wpływa na funkcjonowanie w pozostałej jego części. Aby sen stał się jedną z najprzyjemniejszych czynności życia, warto zadbać o profesjonalne akcesoria z medycznymi właściwościami. Poduszki ortopedyczne dzięki użytym najwyższej jakości materiałom, pozwolą uniknąć Ci niekomfortowego spania, które powoduje bóle karku, a nawet całego kręgosłupa.

MATERACE ORTOPEDYCZNE NA KRĘGOSŁUP – JAKI WYBRAĆ DO SPANIA?

MATERACE ORTOPEDYCZNE NA KRĘGOSŁUP – JAKI WYBRAĆ DO SPANIA?

11. 8. 2020

Jaki materac ortopedyczny na zdrowy kręgosłup? Jesteś na etapie urządzania własnych czterech kątów? A może masz dość spania w niewygodnej pozycji i witania dnia z bólem kręgosłupa? Podczas wyboru materaca koniecznie skup się na jego właściwościach ortopedycznych. 

MATERIAŁ PRZECIWWIRUSOWY W MATERACACH I PODUSZKACH

MATERIAŁ PRZECIWWIRUSOWY W MATERACACH I PODUSZKACH

8. 7. 2020

Materiał przeciwwirusowy dla materacy to kolejna innowacja od Magniflex. Pandemia, która ogarnęła prawie cały świat zakłóciła życie wszystkich ludzi. Tym samym pchnęła Magniflex - zawsze wrażliwy na oczekiwania użytkowników lubiących dobry sen, aby szukać rozwiązań dla zapewnienia ochrony organizmu podczas snu. Umiejętność prowadzenia szeroko zakrojonych badań i wdrażania innowacji, jako jedna z kluczowych cech firmy, pozwoliła stworzyć niezwykłe rozwiązanie w bardzo krótkim czasie: MagniProtect, materac przeciwwirusowy i antybakteryjny.

ZDROWY SEN DLA RODZINY

ZDROWY SEN DLA RODZINY

14. 5. 2020

Materace do spania dla całej Rodziny, materace do spania dla dorosłych oraz materace do spania dla dzieci, to najważniejsze wyposażenie sypialni, aby zapewnić nie tylko zdrowy i spokojny sen, ale również, aby budować odporność organizmu czyli zdrowie.

jak dbać o kręgosłup

JAK DBAĆ O KRĘGOSŁUP - HOMO SADUS I JEGO PROBLEMY

24. 2. 2020

Od stu lat z kawałkiem siedzimy. Czytając, pracując, jedząc, prowadząc samochód - siedzimy. Przez większą część doby homo sadus, czyli człowiek siedzący daje swojemu kręgosłupowi niezły wycisk. Przeczytaj poniższy tekst, sprawdź jak dbać o kręgosłup i oszczędź sobie wielu kłopotów. Zwłaszcza jeżeli w pracy wykorzystujesz głównie cztery litery... czyli mózg. 

JAK ZDROWO SPAĆ

JAK ZDROWO SPAĆ

15. 11. 2019

Jednym z elementów zdrowego stylu życia jest dobrej jakości sen, czego warunkiem jest oczywiście dobry materac piankowy. Dobry sen jest nie tylko przyjemny, ale wręcz konieczny. Dlatego Magniflex jako producent materacy zebrał wszystkie doświadczenia związane ze snem i zastosował je przy tworzeniu wspaniałych produktów, które zapewniają ludziom zdrowie, najwyższy poziom komfortu i dobre samopoczucie, a tym samym poprawiają jakość życia.

DOBRY MATERAC NA BÓL KRĘGOSŁUPA - MAGNISTRETCH

DOBRY MATERAC NA BÓL KRĘGOSŁUPA - MAGNISTRETCH

1. 10. 2019

80% ludzi ma różnego rodzaju problemy z kręgosłupem. Tryb życia jaki często prowadzimy, nie polepsza sytuacji – praca przy biurku w pozycji siedzącej, mało czasu i chęci na podejmowanie aktywności fizycznej, czasem nadwaga. To wszystko ma ogromny wpływ na stan kręgosłupa, który daje się we znaki coraz młodszym osobom.

ORZEŹWIAJĄCY SEN NIE TYLKO LATEM

ORZEŹWIAJĄCY SEN NIE TYLKO LATEM

16. 7. 2019

Kolekcja materacy Magnigel uwalnia wyjątkową świeżość. Rewolucyjna opatentowana pianka żelowa Magnigel umożliwia cyrkulację powietrza i utrzymuje stały mikroklimat pomiędzy ciałem a materacem. Magnigel jest przyjazny dla środowiska i odporny na nacisk. Stosowany jest w połączeniu z pianką z pamięcią kształtu Memoform, która doskonale dopasowuje się do kształtu ciała i zapewnia niezwykle relaksujący sen.

W naszej witrynie internetowej używamy plików cookie do oceny ruchu i optymalizacji działań marketingowych. Dalsze korzystanie z naszej witryny internetowej oznacza zgodę na ich użycie. Więcej informacji
Zgadzam się