O nas

Tu jesteś: Wprowadzenie | Poznaj Magniflex | O nas

O nas

MAGNIFLEX - ŚWIATOWY LIDER W DZIEDZINIE ZDROWEGO SNU

Firma Magniflex buduje swoją jakość przez 60 lat i w tym czasie zdobyła znaczącą pozycję w dziedzinie zdrowego snu. Dzięki koncentracji zasobów dostępnych w dużym zakładzie w Prato, o powierzchni produkcyjnej 33 000 metrów kwadratowych, Magniflex jest w stanie przeprowadzić pełny cykl badań, produkcji i pakowania pod bezpośrednim nadzorem kierowników, ekspertów technicznych i ponad 150 pracowników, codziennie produkując 10 000 materacy.

Włoski charakter - wielokulturowi odbiorcy

Firma dostarcza szeroką gamę produktów na liczne rynki, zarówno krajowe, jak i zagraniczne. Włoskie materace Magniflex spełniają wysokie wymagania klientów różnych kultur i potrzeb, z jednym wspólnym celem: zapewnienie dobrego samopoczucia, relaksu i najwyższej jakości wypoczynku.

Właściciel marki Magniflex, firma Alessanderx, został uznany za jedną z 500 najdynamiczniej rozwijających się firm w Europie dzięki ciągłym innowacjom i działaniom na 100 różnych rynkach krajowych, gdzie prezentuje się nie tylko na wystawach i targach, ale także poprzez ekskluzywne salony w głównych światowych metropoliach.

TROSKA O środowisko - ZRÓWNOWAŻONY ROZWÓJ

W niedalekiej przeszłości Magniflex włożył wiele wysiłku w ochronę środowiska, mając na celu stworzenie lepszych warunków dla dobra swoich klientów. Ochrona środowiska ma zasadnicze znaczenie dla dobrostanu człowieka i musi być poparta ustalonymi standardami procesów produkcyjnych. Gwarantujemy, że przeprowadzamy rygorystyczne testy, aby zapewnić poprawę jakości środowiska i nieustannie opracowujemy nowe rozwiązania, nowe systemy i dobór materiałów ze źródeł naturalnych, całkowicie pozbawionych jakichkolwiek szkodliwych substancji. Nigdy nie zapominamy, że ludzie pracujący z nami to podstawa i na tym opiera się nasza filozofia.

  • Namacalnym wkładem Magniflex w realizację koncepcji zrównoważonego rozwoju jest wprowadzenie w 1986 systemu pakowania próżniowego, które zmieniszjąc kilkukrotnie objętość materacy - ułatwił transport i magazynowanie - drastycznie obniżając ślad węglowy związany z logistyką produktów.
  • Magniflex w 2021 wprowadził do swoich fabryk pocesy oparte o realizację "17 celów  zrównoważonego rozwoju" stworzonych i opisanych przez ONZ, które dotyczą rozwoju gospodarczego, zrównoważonego i środowiskowego.

Przeczytaj więcej o naszej filozofii

Jeśli chcesz dowiedzieć się jak spać lepiej, głębiej i rano mieć więcej energii pobierz ebook o spaniu:

E-BOOK: JAK ZDROWO SPAĆ I SKUTECZNIE SIĘ REGENEROWAĆ