60 LAT MAGNIFLEX

Tu jesteś: Wprowadzenie | Poznaj Magniflex | 60 LAT MAGNIFLEX

POZNAJ NASZĄ 60 LETNIĄ HISTORIĘ

2022: 60 LAT WSPÓLNEGO MARZENIA


Od 1962 roku filozofia Magniflex opiera się na znaczeniu snu, ekologii, zdrowia i miłości do życia. Jakość produktu jest wynikiem ciągłych badań i rozwoju.

2021: REALIZACJA CELÓW ZRÓWNOWAŻONEGO ROZWOJU


Ochrona zasobów naturalnych jest integralną częścią wszystkich naszych procesów produkcyjnych od momentu założenia firmy w 1962 roku. Wykazujemy nasze zaangażowanie w zrównoważony świat poprzez przyjęcie Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ.

2020: MAGNIPROTECT


We współpracy z ważnymi ekspertami opracowaliśmy kolekcję MagniProtect, która dzięki unikalnej technologii skutecznie zwalcza wirusy i bakterie.

2019: MAGNIFLEX W POLSCE


Dziś ludzie w prawie 100 krajach na całym świecie śpią na materacach Magniflex, ale to nie koniec naszej misji. Bardzo się cieszymy, że nasi klienci mogą już kupować materace Magniflex w Polsce.

2018: ŁÓŻKO PRZYSZŁOŚCI


Na targach For Interior w Pradze zaprezentowaliśmy nowość technologiczną w dziedzinie zdrowego snu - łóżko biometryczne MagniSmartech.

2017: CERTYFIKACJA ACA


Amerykańskie Stowarzyszenie Kręgarzy potwierdza niezwykłe właściwości materacy MagniStretch, światowego patentu firmy Magniflex, które pomagają zrelaksować się i zregenerować kręgosłup.

2015: ŚWIATOWY PATENT MAGNISTRETCH


Po sześciu latach badań i rozwoju we współpracy z lekarzami z Uniwersytetu w Saragossie przedstawiamy materace MagniStretch. Ten ogólnoświatowy patent umożliwia regenerację poszczególnych krążków międzykręgowych i mięśni pleców, rozluźnia napięte nerwy, spowalnia proces zwichnięcia kręgosłupa i poprawia krążenie krwi.

2012: MAGNIFLEX NA SŁOWACJI


Wchodzimy na rynek słowacki i otwieramy pierwszy salon w Bratysławie. Magniflex jest już w 80 krajach na całym świecie.

 

2010: MAGNI RODZINA


Założyciel firmy Magniflex, pan Giuliano Magni i jego trzej synowie Marco, Alessandro i Fabrizzio (od lewej) na rodzinnym zdjęciu z 2010 roku.

2009: WEJŚCIE NA RYNEK CZESKI


Odnoszący sukcesy bankier František Hlaváč opuszcza bankowość i zakłada własną firmę, która zostaje wyłącznym dystrybutorem włoskich materacy Magniflex. Wejście na rynek czeski to punkt zwrotny nie tylko w jego życiu.

2002: 10 000 MATERACÓW DZIENNIE


Po pożarze starej fabryki wybudowano nową fabrykę o powierzchni 32 300 m2. Produkcja jest w stanie wyprodukować 10 000 materacy dziennie.

1986: REWOLUCJA W OPAKOWANIACH


W tym roku rodzina Magni wynalazła i złożyła światowy patent na pakowanie próżniowe materacy, przekształcając duży produkt, który wcześniej był trudny w transporcie, w mały rozmiar. Pierwsza reklama została nakręcona przy okazji pakowania próżniowego.

1983: ZWYCIĘSTWO GIRO D´ITALIA


Od momentu powstania w 1962 roku Magniflex sponsoruje drużynę kolarską, która wygrała Giro d'Italia w 1983 roku. Założyciel Magniflex, pan Giuliano Magni, kochał sport i dostrzegał znaczenie zdrowego snu u sportowców.
 

1973: ZESPÓŁ CYLISTKI MAGNIFLEX


Zespół kolarski Magniflex w 1973 roku. Największym sukcesem było zwycięstwo Pierina Gavazziego w 1980 roku w wyścigu Mediolan-San Remo.

1965: PIERWSZY MARKETING


Dowodem na to, że Magniflex zawsze przywiązywał wagę do marketingu, jest pierwszy obraz firmy reklamujący materac jako wysokiej jakości wypoczynek.

1962: POCZĄTEK MARZENIA...


Historia Magniflex rozpoczęła się w 1962 roku w małym warsztacie w Prato, gdzie z pasją powstawały pierwsze materace
i dbałość o szczegóły. Z wartościami, które firma utrzymuje do dziś.