Materace o właściwościach ortopedycznych

Tu jesteś: Wprowadzenie | Porady | Materace o właściwościach ortopedycznych

Materac O WŁAŚCIWOŚCIACH ORTOPEDYCZNYCH

Coraz większa liczba Polaków zaczyna mieć problemy z kręgosłupem, które utrudniają im normalne funkcjonowanie w codziennym życiu. Dlatego też bardzo ważne jest zadbanie o niego w każdy możliwy sposób - a jednym z nich jest zakup materacao właściwościach ortopedycznych, dzięki któremu nasz kręgosłup ułoży się w odpowiedniej pozycji podczas snu.

Tego typu materace posiadają różny stopień twardości, który należy dopasować do naszych potrzeb i rodzaju schorzenia kręgosłupa, z którym się zmagamy. Korzystanie z nich pomaga ograniczyć dolegliwości bólowe, które uniemożliwiają zasypianie i powodują dyskomfort podczas każdego ruchu. Ich wyższość nad normalnymi materacami polega w tym przypadku na tym, że zapewniają one prawidłowe wsparcie dla kręgosłupa.

Jak wybrać materac o właściwościach ortopedycznych?

Materac ortopedyczny dobrej jakości gwarantuje, iż nasz kręgosłup będzie znajdował się przez cały czas w linii prostej. To jego zadaniem jest odpowiednie dopasowanie się do naszego ciała i wszystkich jego krzywizn bez względu na pozycje, w której śpimy. Dobry produkt dostosowuje podparcie poszczególnych części naszego ciała do ich wagi i uśmierza tym samym wszelkie dolegliwości bólowe wynikające z posiadanych przez nas schorzeń.

Materac o właściwościach ortopedycznych- jaka twardość?

Podczas wybierania nowego materaca warto zapoznać się z 7-stopniowym podziałem stref twardości oraz sprawdzić z jakiego modelu korzystaliśmy do tej pory. Bardzo istotny będzie także materiał, z jakiego został stworzony dany produkt – do dyspozycji mamy zwykle m.in. lateks, piankę termoelastyczną oraz specjalne włókna. Każdy z nich charakteryzuje się innym zastosowaniem, więc przed zakupem warto skonsultować się z lekarzem lub dobrze poinformowanym sprzedawcą. Dobrym pomysłem może być także zapoznanie z opiniami osób, które miały już wcześniej szansę przetestowania danego materaca o właściwościach ortopedycznych i podzieliły się swoim zdaniem z innymi.

Materac o właściwościach ortopedycznych nie powinien być jednak traktowany jako rozwiązanie problemów z kręgosłupem. Może on przyczynić się poprawy samopoczucia i - jeżeli zostanie dobrze dobrany - na pewno zmniejszy poziom odczuwanego bólu, ale nie wyleczy nas z posiadanego schorzenia.

 

Ponieważ od 26 maja 2020r. zgodnie z nowelizacją Ustawy o wyrobach medycznych, zmieniają się zasady opisywania wyrobów medycznych w związku z czym określenia takie jak materac ortopedyczny, materac rehabilitacyjny, materac zdrowotny, materac medyczny, produkt medyczny zostają zamienione na rekomendowane takie jak materac o statusie wyrobu medycznego.

Określenie poduszka ortopedyczna zostaje zmienione na poduszka o właściwościach ortopedycznych.

MATERAC PIANKOWY CZY SPRĘŻYNOWY - JAKI WYBRAĆ?

MATERAC PIANKOWY CZY SPRĘŻYNOWY - JAKI WYBRAĆ?

25. 8. 2022

Każdemu z nas zależy na tym aby po przespanej nocy mieć energię do podejmowania wyzwań. Żeby dobrze się wyspać - musimy spełnić kilka warunków: od najprostszych jak odpowiednia ilość godzin snu, przez psychologiczne jak unikanie stresu przed snem, aż po fizykalne jak odpowiednia temperatura, zdrowe podparcie - czyli materac i poduszka. Kiedy podjemujemy decyzję, że kupujemy materac - to pytanie czy wybrać materac  sprężynowy czy piankowy - jest jednym z pierwszych jakie się nasuwa. Spróbujmy wspólnie na nie odpowiedzieć: Jakie materace wybrać? Czy wybrać materac piankowy czy sprężynowy - bo zdania, szczególnie w internetowych opiniach są podzielone.

PIANKA TERMOELASTYCZNA - JAK DZIAŁA W MATERACACH?

PIANKA TERMOELASTYCZNA - JAK DZIAŁA W MATERACACH?

15. 3. 2021

Pianka termoelastyczna? Wybierając odpowiedni materac, warto skupić się zarówno na komforcie i jakości snu, jak i korzyściach zdrowotnych, które materac może nam przynieść. Źle dobrany może powodować problemy z kręgosłupem i niespokojny sen. Dużą popularnością i dobrymi opiniami cieszą się materace z pianką termoelastyczną.  Są nie tylko wygodne i korzystnie wpływają na wypoczynek podczas snu, ale również posiadają wiele właściwości prozdrowotnych.

MATERAC PIANKOWY CZY SPRĘŻYNOWY?

MATERAC PIANKOWY CZY SPRĘŻYNOWY?

1. 10. 2020

Materac piankowy czy sprężynowy? To pytanie, które zadaje sobie większość osób stojących przed wyzwaniem zakupu materaca dla polepszenia jakości swojego snu. Od czego zależy wybór dobrego materaca, na jaki rodzaj się zdecydować i co warto wiedzieć o poszczególnych wariantach? Zobacz najważniejsze kwestie i wybieraj świadomie!

PODUSZKI O WŁAŚCIWOŚCIACH ORTOPEDYCZNYCH - NAJWYŻSZA JAKOŚĆ SNU DLA NAJBARDZIEJ WYMAGAJĄCYCH

PODUSZKI O WŁAŚCIWOŚCIACH ORTOPEDYCZNYCH - NAJWYŻSZA JAKOŚĆ SNU DLA NAJBARDZIEJ WYMAGAJĄCYCH

17. 8. 2020

Poduszki o właściwościach ortopedycznych zapewniające zdrowy sen to klucz do udanego dnia. Zapewnienie organizmowi odpowiedniej regeneracji nawet podczas krótkiej drzemki pozytywnie wpływa na funkcjonowanie w pozostałej jego części. Aby sen stał się jedną z najprzyjemniejszych czynności życia, warto zadbać o profesjonalne akcesoria z medycznymi właściwościami. Poduszki o właściwościach ortopedycznych dzięki użytym najwyższej jakości materiałom, pozwolą uniknąć Ci niekomfortowego spania, które powoduje bóle karku, a nawet całego kręgosłupa.

MATERACE O WŁAŚCIWOŚCIACH ORTOPEDYCZNYCH NA KRĘGOSŁUP – JAKI WYBRAĆ DO SPANIA?

MATERACE O WŁAŚCIWOŚCIACH ORTOPEDYCZNYCH NA KRĘGOSŁUP – JAKI WYBRAĆ DO SPANIA?

11. 8. 2020

Jaki materac o właściwościach ortopedycznych najlepiej wybrać na zdrowy kręgosłup? Jesteś na etapie urządzania własnych czterech kątów? A może masz dość spania w niewygodnej pozycji i witania dnia z bólem kręgosłupa? Podczas wyboru materaca koniecznie skup się na jego właściwościach ortopedycznych. 

MATERIAŁ PRZECIWWIRUSOWY W MATERACACH I PODUSZKACH

MATERIAŁ PRZECIWWIRUSOWY W MATERACACH I PODUSZKACH

8. 7. 2020

Materiał przeciwwirusowy dla materacy to kolejna innowacja od Magniflex. Pandemia, która ogarnęła prawie cały świat zakłóciła życie wszystkich ludzi. Tym samym pchnęła Magniflex - zawsze wrażliwy na oczekiwania użytkowników lubiących dobry sen, aby szukać rozwiązań dla zapewnienia ochrony organizmu podczas snu. Umiejętność prowadzenia szeroko zakrojonych badań i wdrażania innowacji, jako jedna z kluczowych cech firmy, pozwoliła stworzyć niezwykłe rozwiązanie w bardzo krótkim czasie: MagniProtect, materac przeciwwirusowy i antybakteryjny.

ZDROWY SEN DLA RODZINY

ZDROWY SEN DLA RODZINY

14. 5. 2020

Materace do spania dla całej Rodziny, materace do spania dla dorosłych oraz materace do spania dla dzieci, to najważniejsze wyposażenie sypialni, aby zapewnić nie tylko zdrowy i spokojny sen, ale również, aby budować odporność organizmu czyli zdrowie.

JAK ZDROWO SPAĆ

JAK ZDROWO SPAĆ

15. 11. 2019

Jednym z elementów zdrowego stylu życia jest dobrej jakości sen, czego warunkiem jest oczywiście dobry materac piankowy. Dobry sen jest nie tylko przyjemny, ale wręcz konieczny. Dlatego Magniflex jako producent materacy zebrał wszystkie doświadczenia związane ze snem i zastosował je przy tworzeniu wspaniałych produktów, które zapewniają ludziom zdrowie, najwyższy poziom komfortu i dobre samopoczucie, a tym samym poprawiają jakość życia.