Materace termoelastyczne

Tu jesteś: Wprowadzenie | Porady | Materace termoelastyczne

Materace termoelastyczne

Odpowiednio dobrany materac, na którym śpimy może przyczynić się do zmniejszenia dolegliwości, o których istnieniu nie mieliśmy nawet pojęcia. Sztywność karku, ból i nawet podrażnienia na skórze mogą być spowodowane nieprawidłowym materiałem materaca, który nie przepuszcza powietrza i nie jest antyalergiczny.

Dobrym wyborem jest zaopatrzenie się w materac termoelastyczny, który odkształca się i dopasowuje do kształtu osoby, która na nim leży. Dzięki temu nie przyjmujemy niekomfortowej pozycji i możemy przez całą noc spać wygodnie. Największą zaletą jest tutaj odciążenie dla tych części naszego ciała, które są szczególnie wrażliwe ze względu na posiadane schorzenia. Zakup wysokiej jakości materaca może zmniejszyć ból i zapoczątkować tym samym proces sprawniejszej regeneracji.

Jaki charakter mają materace termoelastyczne?

Materac termoelastyczny dostosowuje się do temperatury naszego organizmu, a w momencie, gdy nikt na nim nie leży - powraca do swojego pierwotnego kształtu. Osoby z niego korzystające szybko zauważają, iż pozbyły się napięcia mięśni, które mogło być spowodowane właśnie brakiem odpowiedniego podparcia pianki w materacu. Materiał termoelastyczny pomaga się odprężyć i zapewnia prawidłową elastyczność punktową.

Dla kogo materac termoelastyczny?

Zakup takiego materaca powinny rozważyć przede wszystkim osoby, które cierpią już na różne dolegliwości kręgosłupa lub zaczynają doświadczać bólu, który może wynikać z niskiej jakości dotychczas posiadanego modelu. Im wcześniej zadbamy o dobry produkt tym skuteczniej zniwelujemy ryzyko pojawienia się zmian, które będą wymagały dłuższej rehabilitacji. Sprawdzi się on również u osób starszych i wymagających zachowania szczególnej higieny podczas snu.

Dobry materac termoelastyczny nie powinien posiadać żadnego zapachu, dzięki czemu idealnie nada się także dla alergików. Będzie on dobrym rozwiązaniem dla każdego, kto chce zadbać o swoje zdrowie i oszczędzić sobie późniejszych problemów z kręgosłupem oraz po prostu ceni sobie komfort podczas snu. Warto wydawać trochę więcej, ale faktycznie zainwestować pieniądze w coś, co poprawi nasze codzienne życie.

MATERAC PIANKOWY CZY SPRĘŻYNOWY - JAKI WYBRAĆ?

MATERAC PIANKOWY CZY SPRĘŻYNOWY - JAKI WYBRAĆ?

25. 8. 2022

Każdemu z nas zależy na tym aby po przespanej nocy mieć energię do podejmowania wyzwań. Żeby dobrze się wyspać - musimy spełnić kilka warunków: od najprostszych jak odpowiednia ilość godzin snu, przez psychologiczne jak unikanie stresu przed snem, aż po fizykalne jak odpowiednia temperatura, zdrowe podparcie - czyli materac i poduszka. Kiedy podjemujemy decyzję, że kupujemy materac - to pytanie czy wybrać materac  sprężynowy czy piankowy - jest jednym z pierwszych jakie się nasuwa. Spróbujmy wspólnie na nie odpowiedzieć: Jakie materace wybrać? Czy wybrać materac piankowy czy sprężynowy - bo zdania, szczególnie w internetowych opiniach są podzielone.

Materace termoelastyczne – jak wybrać i dla kogo?

Materace termoelastyczne – jak wybrać i dla kogo?

31. 7. 2020

Zakup materaca to zazwyczaj wybór na lata. Zdrowy, regeneracyjny sen i komfortowy wypoczynek musi być tutaj priorytetem. W związku z tym dużym zainteresowaniem cieszą się materace termoelastyczne. To produkty dla najbardziej wymagających klientów, którzy w kwestii zdrowego i komfortowego snu nie uznają kompromisów.

MATERIAŁ PRZECIWWIRUSOWY W MATERACACH I PODUSZKACH

MATERIAŁ PRZECIWWIRUSOWY W MATERACACH I PODUSZKACH

8. 7. 2020

Materiał przeciwwirusowy dla materacy to kolejna innowacja od Magniflex. Pandemia, która ogarnęła prawie cały świat zakłóciła życie wszystkich ludzi. Tym samym pchnęła Magniflex - zawsze wrażliwy na oczekiwania użytkowników lubiących dobry sen, aby szukać rozwiązań dla zapewnienia ochrony organizmu podczas snu. Umiejętność prowadzenia szeroko zakrojonych badań i wdrażania innowacji, jako jedna z kluczowych cech firmy, pozwoliła stworzyć niezwykłe rozwiązanie w bardzo krótkim czasie: MagniProtect, materac przeciwwirusowy i antybakteryjny.

ZDROWY SEN DLA RODZINY

ZDROWY SEN DLA RODZINY

14. 5. 2020

Materace do spania dla całej Rodziny, materace do spania dla dorosłych oraz materace do spania dla dzieci, to najważniejsze wyposażenie sypialni, aby zapewnić nie tylko zdrowy i spokojny sen, ale również, aby budować odporność organizmu czyli zdrowie.

JAK ZDROWO SPAĆ

JAK ZDROWO SPAĆ

15. 11. 2019

Jednym z elementów zdrowego stylu życia jest dobrej jakości sen, czego warunkiem jest oczywiście dobry materac piankowy. Dobry sen jest nie tylko przyjemny, ale wręcz konieczny. Dlatego Magniflex jako producent materacy zebrał wszystkie doświadczenia związane ze snem i zastosował je przy tworzeniu wspaniałych produktów, które zapewniają ludziom zdrowie, najwyższy poziom komfortu i dobre samopoczucie, a tym samym poprawiają jakość życia.