Misja regeneracja

Tu jesteś: Wprowadzenie | Misja regeneracja

Misja regeneracja
AKCJA TESTUJ MATERAC MAGNISTRETCH

AKCJA TESTUJ MATERAC MAGNISTRETCH

6. 6. 2023

Na regenerację sportowca wpływa wiele czynników. Jednym z nich jest zarządzanie regeneracją aktywną - jak masaże, rolowanie, bodźcowanie temperaraturą oraz zarządzanie regeneracją pasywną czyli snem, relaksem i odpoczynkiem. Magniflex specjalizuje się w rozwiązaniach dla regeneracji pasywnej - teraz możesz skorzystać z zaawansowanych rozwiązań Magnistretch biorąc udział w akcji testowania.

FOTORELACJA Z MAGNIFLEX GOLF CUP 2 - II MISTRZOSTW GOLFOWE MAGNIFLEX 2023.06.03 ZDJĘCIA
JAK SEN WPŁYWA NA UKŁAD POKARMOWY?
JAK REGENEROWAĆ SIĘ KIEDY UPRAWIASZ KOLARSTWO?

JAK REGENEROWAĆ SIĘ KIEDY UPRAWIASZ KOLARSTWO?

9. 5. 2023

O tym jak wiele czynników składa się na sukces sportowy nie trzeba chyba przypominać. Odpowiednio zbilansowana dieta, regularny stretching, profesjonalne masaże, aktywny odpoczynek, redukcja stresu oraz odpowiednia hydratacja organizmu w równym stopniu odpowiadają za osiągane wyniki sportowe. A co ze snem?

FOTORELACJA - 47 MIĘDZYNARODOWY WYŚCIG KOLARSKI TAURON KRYTERIUM ASÓW 2023

FOTORELACJA - 47 MIĘDZYNARODOWY WYŚCIG KOLARSKI TAURON KRYTERIUM ASÓW 2023

7. 5. 2023

Magniflex wspiera 47 MIĘDZYNARODOWY WYŚCIG KOLARSKI TAURON KRYTERIUM ASÓW 2023 nie tylko jako sponsor ale także jako partner organizacyjny zapewniając oprawę fotograficzną i wsparcie medialne.

47 MIĘDZYNARODOWY WYŚCIG KOLARSKI TAURON KRYTERIUM ASÓW 2023
JULIA MORAWSKA -  PSYCHODIETETYK, SPECJALISTA MEDYCYNY FUNKCJONALNEJ

JAK SEN WPŁYWA NA NASZE ZDROWIE I CODZIENNE FUNKCJONOWANIE - ODPOWIADA PSYCHODIETETYK JULIA MORAWSKA

25. 4. 2023

Przesypiamy średnio aż 1/3 swojego życia! Można by było pomyśleć co za błąd ewolucji, nic jednak mylnego! Nie jest to czas stracony, sen, jego odpowiednia jakość oraz długość ma kluczowe znaczenie dla funkcjonowania całego organizmu. Sen dla nas jest absolutnie niezbędny, jest najważniejszym fundamentem zdrowia bez właściwej ilości i jakości którego jak domino sypią się kolejne elementy naszego dobrostanu fizycznego i psychicznego.

8 SPOSOBÓW NA REGENERACJĘ DLA LEPSZYCH EFEKTÓW TWOJEGO TRENINGU - EBOOK

8 SPOSOBÓW NA REGENERACJĘ DLA LEPSZYCH EFEKTÓW TWOJEGO TRENINGU - EBOOK

17. 3. 2023

Jeśli jesteś aktywny i uprawiasz sport z pewnością masz świadomość, że regeneracja organizmu jest ważnym elementem treningu. Wysiłek, odpowiednia dieta są niezbędna dla poprawy kondycji i wyników - jednak bez odpowiedniej regeneracji - praca treningowa jest nieskuteczna.

JAK RADZIĆ SOBIE ZE STRESEM?

JAK RADZIĆ SOBIE ZE STRESEM?

10. 3. 2023

Nie istnieją uniwersalne metody, jak radzić sobie ze stresem w pracy. Skuteczność metod zależy od źródeł stresu, jak i indywidualnych zasobów pracownika by sobie ze stresem poradzić. W tym artykule dowiesz się, jakie są skuteczne metody i jak je wykorzystać dla siebie. 

STRES W PRACY - JAKIE SĄ JEGO PRZYCZYNY?

STRES W PRACY - JAKIE SĄ JEGO PRZYCZYNY?

13. 1. 2023

Stres w pracy jest tym czynnikiem który zabiera nam energię, psuje nastrój, wpływa negatywnie na relacje - ale też obniża naszą skuteczność w pracy. Często jest przyczyną sprzężenia zwrotnego: im więcej stresu, tym gorzej się czujemy a im gorzej się czujemy tym jesteśmy mniej wydajni.

Felieton o stresie w pracy jest częścią cyklu artykułów #MISJAREGENERACJA. O tym czym jest stres i jakie są jego powody pisze psycholog Oliwia Walasek. W kolejnych artykułach napiszemy jak poradzić sobie ze stresem.

JAK POPRAWIĆ WYDOLNOŚĆ ORGANIZMU. ROZMOWA O REGENERACJI Z TRENERKĄ ANNĄ LUKANOVĄ-JAKUBOWSKĄ
MISJA REGENERACJA NA GOLFOWYM FINALE PUCHARU JESIENI 2022 W ŚKG
JAK ZREGENEROWAĆ SIĘ PO MARATONIE RADZI FIZJOTERAPEUTA

JAK ZREGENEROWAĆ SIĘ PO MARATONIE RADZI FIZJOTERAPEUTA

3. 10. 2022

Jeśli czytasz ten tekst to najprawdopodobniej ukończyłeś półmaraton jeśli nie maraton lub ultramaraton. Zacznę więc od GRATULUJĘ! Niewielu ludzi podejmuje się takich wyzwań - za  samo podjęcie rękawicy należą się brawa. Jednakże po chwilach przyjemności jaką na pewno było odebranie medalu na mecie, zaczyna się ta mniej przyjemna część biegania – zmęczenie i ból powysiłkowy. Zwykle w dzień biegu nie musi być jeszcze tak źle, jednakże następne dni nie należą do najprzyjemniejszy, choć w przypadku osób, które odpowiednio przygotowały się do biegu problem nie musi być, aż tak dokuczliwy.

SILESIA MARATHON 2022 FOTORELACJA

SILESIA MARATHON 2022 FOTORELACJA

3. 10. 2022

Mieliśmy okazję jako sponsor wziąć udział w wielkim święcie sportu czyli biegu Silesia Marathon 2022. Wspieraliśmy biegaczy na trasie kibicując im na ostatnich kilometrach. Poniżej publikujemy część dużej fotorelacji która dostępna będzie od 7.10.2022 na dysku Google Drive.

MISJA REGENERACJA NA MAGNIFLEX GOLF CUP

MISJA REGENERACJA NA MAGNIFLEX GOLF CUP

28. 9. 2022

Naszą akcję  #MISJAREGENERACJA która polega na wspieraniu każdego kto chce lepszej regeneracji poprzez sen i zdrowe nawyki realizujemy nie tylko przez dostarczanie najlepszych materacy dla snu ale także przez krzewienie wiedzy i działania.

Mieliśmy okazję porozmawiać o zdrowym śnie oraz wesprzeć poradą fizjoterapeuty sportowców: uczestników zawodów Magniflex Golf Cup, które odbyły się w Siemianowicach Śląskich w Śląskim Klubie Golfowym.

NAJCZĘSTSZE KONTUZJE BIEGACZY - ROZMOWA Z FIZJOTERAPEUTĄ

NAJCZĘSTSZE KONTUZJE BIEGACZY - ROZMOWA Z FIZJOTERAPEUTĄ

28. 9. 2022

Kontuzje biegowe są niezwykle powszechne, a niektóre statystyki szacują, że aż 90 procent biegaczy co roku traci czas treningowy z powodu kontuzji. Z odpowiednią wiedzą można ten stracony czas maksymalnie skrócić.

Z artykułu dowiesz się jakie są najczęstsze kontuzje u biegaczy oraz co można z nimi zrobić kiedy już się pojawią.

Bohdan Witwicki Silesia Maraton rozmowa z Przemyslaw Mrozik

JAK PRZEBIEC SWÓJ PIERWSZY MARATON? ODPOWIADA EKSPERT BOHDAN WITWICKI - TWÓRCA SILESIA MARATHON 2022

29. 8. 2022

Co zrobić aby przebiec swój pierwszy maraton? Jakie są najczęstsze błędy w treningu biegacza? Jak powinna wyglądać regeneracja biegacza? W rozmowie z Przemysławem Mrozikiem - opowiada Bohdan Witwicki - biegacz, sportowiec, pomysłodawca i organizator Silesia Marathon.

Daniel Poniedziałek Kulturysta Trener personalny Mistrz Świata IFBB w kategorii do 100kg wywiad

CO JEST WAŻNIEJSZE: TRENING CZY REGENERACJA? OPOWIADA MISTRZ ŚWIATA W KULTURYSTYCE IFBB DANIEL PONIEDZIAŁEK

15. 6. 2022

Kiedy zaczynamy uprawiać sport często zwracamy uwagę na obiegowe opinie które wpływają na nasze zachowania: staramy się wykonać cięższy trening niż wynika to z planu, bo zależy nam na szybszym uzyskaniu efektów. Pomijamy często odpoczynek i regenerację mięśni mając poczucie, że to drugoplanowe elementy. Zdaża się, że szukamy dróg na skróty nawet o tym nie wiedząc. O faktach i mitach w treningu siłowym opowiada Daniel Poniedziałek - Mistrz świata i Europy w kulturystyce federacji IFBB w kat. do 100kg. Rozmowy z cyklu #MISJAREGENERACJA. Zapraszamy do przeczytania wywiadu.
 

Piotr Kuleta Olimpijczyk Mistrz Europy W Kajakarstwie wywiad

JAK DBAĆ O REGENERACJĘ PO TRENINGU? OPOWIADA MISTRZ EUROPY W KAJAKARSTWIE PIOTR KULETA

12. 6. 2022

Co jest ważniejsze trening czy regeneracja po treningu? Jak regenerują się zawodowi sportowcy oraz co się stanie kiedy sporo trenujemy ale mało śpimy - pytamy mistrza Europy w kajakrstwie i olimpijczyka Piotra Kuletę. Rozmowę  "#MISJAREGENERACJA" prowadzi Przemysław Mrozik - ekspert wellbeingu. Zapraszamy do przeczytania wywiadu.

SEN A REGENERACJA. JAK SIĘ REGENEROWAĆ PODCZAS SPANIA?

SEN A REGENERACJA. JAK SIĘ REGENEROWAĆ PODCZAS SPANIA?

4. 5. 2022

Na nasze zdrowie wpływa wiele elementów. W szkołach od najmłodszych lat uczymy się, że kluczowymi czynnikami dla naszego samopoczucia jest dieta i aktywność fizyczna. W Polsce kluczową formułą przekazywaną  w szkołach dotyczącą zachowania naszego dobrostanu jest tzw. "Piramida Zdrowego Żywienia i Aktywności Fizycznej" opublikowana przez Instytut Żywności i Żywienia. Jest to nizewykle użyteczne i poczuczające. Szkoda jednak, że w zupełnie w edukacji szkolnej pomija się czynnik snu, który w świetle aktualnych badań nad zdrowiem człowieka jest podstawowym i konstytutywnym elementem naszego zdrowia, nie zaś opcjonalnym. Zobaczmy na czym polega prozdrowotna i regeneracyjna rola snu na podstawie aktualnych badań naukowych. #misjaregeneracja

AUTOMASAŻ PO TRENINGU - REGENERACJA MIĘŚNI ZA POMOCĄ ROLOWANIA WAŁKIEM

AUTOMASAŻ PO TRENINGU - REGENERACJA MIĘŚNI ZA POMOCĄ ROLOWANIA WAŁKIEM

21. 4. 2022

Masaż rolerem powięzi i mięśni po treningu to obok rozciągania i profesjonalnego masażu sportowego podstawowe i najskuteczniejsze narzędzie pomagające utrzymać w dobrym stanie nasz organizm i uzyskiwać pozytywne efekty treningowe. Zobacz przykładowy zestaw ćwiczeń, który po treningu biegowym stosuje biegaczka Julia Morawska. Zobacz jakie proste metody na regenerację możesz stosować samemu. #MISJAREGENERACJA

E-BOOK: JAK ZDROWO SPAĆ I SKUTECZNIE SIĘ REGENEROWAĆ

E-BOOK: JAK ZDROWO SPAĆ I SKUTECZNIE SIĘ REGENEROWAĆ

7. 4. 2022

Jeśli Twój sen nie daje Ci energii, rano potrzebujesz dwóch kaw aby zacząć działać lub jesteś obolały po przebudzeniu - powinieneś zadbać o jego poprawę - sen jest jedną z kluczowych aktywności w naszym życiu.

Czego dowiesz się z naszego ebooka:

- jakie aktywności pomagają Ci dobrze spać, jakie czynności przeszkadzają Ci w zaśnięciu, jak urządzić sypialnię aby lepiej się regenerować, jak Twój Tryb życia i pory aktywności wpływa na jakość Twojego snu? E-book publikujemy w ramach cyklu treści, artykułów i wywiadów: #MISJAREGENERACJA

Adam "PRESCOT" Miśta - Mistrz Świata w kategorii broni Battlefield 3 - niepokonany lider od 2017 roku

REGENERACJA W E-SPORCIE. JAK ODPOCZYWAĆ PO GODZINACH SPĘDZONYCH PRZED MONITOREM

24. 3. 2022

E-sport czyli cyfrowe zmagania w sieci to aktywność wymagająca znacznie bardziej niż tradycyjna praca "w arkuszu kalkulacyjnym". Wymaga utrzymania wysokiego skupienia przez kilka godzin dziennie - eksploatując silnie układ nerwowy gracza. Takie obciażenie wymaga skutecznego odpoczynku i regeneracji. Artykuł w ramach cyklu wywiadów i felietonów #MISJAREGENERACJA

Julia Morawska - lekkoatletka, specjalizuje się w biegach średniodystansowych

REGENERACJA POTRENINGOWA W SPORCIE BIEGOWYM - ROZMOWA Z JULIĄ MORAWSKĄ

21. 3. 2022

Jak uprawianie sportu i regeneracja są ze sobą związane? Śledzimy kwestię w aktywności sportowej - jak trening współgra z kwestią dbania o stan naszego ciała. Artykuł w ramach cyklu wywiadów i felietonów #MISJAREGENERACJA

NA CZYM POLEGA MISJA REGENERACJA?

NA CZYM POLEGA MISJA REGENERACJA?

4. 3. 2022

Relaks i komfort snu zawsze były kluczowymi celami Magniflex, jednak w dynamicznym otoczeniu i środowisku wymagającym od nas zwiększonego wysiłku dla zachowania dobrostanu i zdrowia potrzeba też efektywnej i sprawdzonej regeneracji. Odbudowa pokładów energii oraz naprawa ciała to ogniwo niezbędne do utrzymania harmonii i działania z pełnią naszych możliwości.

JAK PORADZIĆ SOBIE Z LĘKIEM W NATŁOKU NEAGATYWNYCH INFORMACJI?

JAK PORADZIĆ SOBIE Z LĘKIEM W NATŁOKU NEAGATYWNYCH INFORMACJI?

4. 3. 2022

Kiedy wokół nas dzieje się coś ważnego mamy potrzebę zbierania informacji aby być na bieżąco - by móc adekwatnie reagować i planować następne kroki aby zapewnić sobie bezpieczeństwo. Czasami jednak intensywność wydarzeń powoduje, że natłok monotematycznych i negatywnych wiadomości wypiera użyteczne pozytywne informacje o mniejszym potencjale przykuwania uwagi. Kiedy zostajemy zalewani w długim okresie czasu przekazem, który uniemożliwia konstruktywną reakcję - wpadamy w pętlę negatywnego myślenia która sabotuje nasze działania. Artykuł w ramach cyklu #MISJAREGENERACJA


Napisz do nas

Imię i nazwisko
E-mail
Nr telefonu
Twoja wiadomość
Akceptacja warunków

W naszej witrynie internetowej używamy plików cookie do oceny ruchu i optymalizacji działań marketingowych. Dalsze korzystanie z naszej witryny internetowej oznacza zgodę na ich użycie. Więcej informacji
Zgadzam się