Najczęściej zadawane pytania

Tu jesteś: Wprowadzenie | Poznaj Magniflex | Najczęściej zadawane pytania

1. PO CZYM ROZPOZNAĆ DOBRY MATERAC?

Wybierając odpowiedni materac powinniśmy być bardzo ostrożni. Odpowiedni materac doskonale rozkłada masę ciała, odwzorowuje jego kształt, zapewnia kręgosłupowi odpowiednie wsparcie i mięśnie pleców oraz rozluźnienie stawów. Kupując nowy materac, rozważ kilka kluczowych czynników, takich jak ergonomia (jak materac dostosowuje się do kształtu i struktury ciała), zdolność termoregulacji (jak materac utrzymuje ciepło i jak się ono rozchodzi?). Długość materaca powinna być o 20 cm dłuższa niż wysokość leżącej figury, wtedy standardowa szerokość wynosi 90 cm). Dokładnie przejrzyj skład poszczególnych materacy i poproś producenta o certyfikaty gwarantujące wysoką jakość produktu i brak szkodliwych substancji. Dowiedz się o gwarancji na rdzeń materaca (rdzeń wysokiej jakości wytrzyma do 10 lat).

2. JAK WYBRAĆ WŁAŚCIWY MATERAC?

Kupuj materace w wyspecjalizowanych sklepach, takich jak specjalistyczne studia i salony wystawowe, gdzie możesz wypróbować produkty. Zdecydowanie odradzamy kupno materaca na podstawie opinii, ponieważ każdy człowiek ma nieco inne potrzeby.

3. JAK WYPRÓBOWAĆ MATERAC?

Wypróbuj materac w studio i leż na nim przez co najmniej 10 minut. Twój kręgosłup musi być w optymalnej pozycji, jak ta, kiedy śpisz na plecach lub na boku. Dlatego przetestuj materac razem z odpowiednią poduszką z dobrej jakości pianki pamięciowej. Sztywność materaca należy dobrać w oparciu o masę ciała osoby, dla której materac został zaprojektowany. Szczupły człowiek może zdecydować się na bardziej miękki materac, który dostosowuje się do kształtu  jego ciała, podczas gdy cięższa osoba powinna wybierać twardszy. Jeśli bez trudu wsuniesz dłoń na wysokości nerek, pomiędzy plecy a materac, jest on dla ciebie zbyt twardy. Jeśli z kolei jest to niemożliwe - materac jest zbyt miękki. Kolejnym krokiem w wyborze odpowiedniego materaca powinna być właściwa powłoka. Powinniśmy być zainteresowani nie tylko tym, czy jest zdejmowana, ale przede wszystkim powinniśmy być zainteresowani jego składem i użytymi materiałami. Najlepsze z naszych pokrowców są wykonane z naturalnych materiałów organicznych, takich jak bawełna, len, bambus lub powłok z materiałów high-tech takich jak Coolmax i Outlast z właściwości termoregulacji i magazynowania ciepła.

4. PO JAKIM CZASIE MOGĘ BYĆ PEWIEN, ŻE MATERAC SPEŁNIA MOJE POTRZEBY?

Aby wybrać materac, który najbardziej Ci odpowiada, powinieneś wypróbować go w salonie wystawowym lub w specjalistycznym studio. Połóż się na materacu przez co najmniej 10 minut, zarówno na boku, jak i na plecach, oceń czy jest ci wygodnie i czy nie bolą cię plecy. Jeśli dostaniesz nowy, wysokiej jakości materac do domu, nie bądź zaskoczony bólem pleców po pierwszej nocy. Możliwe, że do tej pory spałeś na nieodpowiednim materacu, a organizm potrzebuje trochę czasu, aby przyzwyczaić się do tego, co jest dla niego najlepsze. Jeśli ból utrzymuje się po czternastu dniach, skontaktuj się z ekspertami ze studia, w którym nabyłeś materac, laboratorium snu lub fizjoterapeutą.

5. JAKIE MATERACE SĄ NAJWYGODNIEJSZE DLA ZDROWEGO SNU I PRZECIWDZIAŁANIA BÓLOM KRĘGOSŁUPA? KTÓRE SĄ HIPOALERGICZNE ETC? I KTÓRYCH NIE POLECACIE?

Niektórzy producenci promują przestarzałe materace sprężynowe, na których spały nasze babcie. Ich wadą jest to, że zachowują wilgoć, tworząc w ten sposób raj dla roztoczy. Ich odchody wdychamy nocą. Ponadto codzienne użytkowanie zniekształca struny, co ma negatywny wpływ na nasz sen i wsparcie dla ciała. Dlatego też eksperci w dziedzinie snu nie zalecają używania materacy strunowych. W wielu katalogach i menu można również znaleźć materace lateksowe, które są bardzo wygodne ze względu na ich elastyczną strukturę, ale ich rdzeń z czasem pęka i kruszeje. Materiał staje się niewygodny, a osoba śpiąca na materacu wdycha w nocy resztki gumy, które osadzają się w płucach. Lateks wymaga częstej wentylacji materaca i jest podatny na pleśń. Dlatego popularność materacy lateksowych znacznie spadła zgodnie z ogólnoświatowymi statystykami. Odpowiednim wyborem dla naszej jakości odpoczynku są specjalne pianki poliuretanowe i lepkosprężyste zalecane przez ekspertów w dziedzinie jakości snu. Opatentowana pianka jest również używana na tej podstawie przez włoską firmę Magniflex, jednego ze światowych liderów w dziedzinie zdrowych produktów do snu i posiada 50-letnią historię. Opatentowane pianki Memofrom®. Eliosoft® i Elioform® zawierają również esencje aloesu i soi, oferując wyjątkową gamę gotycką, która nie tylko ma korzystny wpływ na regenerację snu, ale ma również szereg innych leczniczych właściwości na ludzki organizm. Materace są maksymalnie higieniczne, wygodne, oddychające i zapewniają wsparcie ortopedyczne i anatomiczne w nocy dla pleców, stawów i idealnych mięśni.

6. PO JAKIM CZASIE POWINNIŚMY ZMIENIĆ MATERAC?

Zgodnie z zaleceniami lekarzy, ze względów higienicznych zaleca się wymianę materaca najpóźniej po ośmiu latach. Później powstaje niehigieniczne środowisko, które obniża jakość snu. Reklamy takie jak: „Gwarancja na materac przez 25 lat” wprowadzają w błąd. Odpowiedni materac powinien również gwarantować higieniczne i antyalergiczne środowisko. Niektóre starsze technologie - zwłaszcza materace strunowe - są dosłownie rajem dla roztoczy, które z czasem rozmnażają się w nim w postępie geometrycznym. Polecanie klientom spania na tym samym materacu przez ponad 8 lat uważamy za nieodpowiedzialne i nieprofesjonalne.

7. CZY MATERACE NADAJĄ SIĘ DO RECYCLINGU?

Kluczowym wymogiem dla materaca Magniflex jest jego zdolność do recyklingu. Powłoki i pianki są biodegradowalne. Materiały nie obciążają środowiska naturalnego. Proces produkcji materacy jest zgodny zarówno z zasadami etycznymi, dbałością o środowisko.