Materace o właściwościach rehabilitacyjnych

Tu jesteś: Wprowadzenie | Porady | Materace o właściwościach rehabilitacyjnych

Materace O WŁAŚCIWOŚCIACH rehabilitacyjnYCH

Pacjent w czasie trwania rehabilitacji wymaga często całodobowej opieki. Jego specjalne potrzeby zaspokajane są przez lekarzy i masażystów, ale musi on zwracać uwagę na stan swojego zdrowia praktycznie przez cały czas. Dotyczy to także snu i jest szczególnie istotne, jeżeli większość czasu jest on zmuszony spędzać w pozycji leżącej.

Materac o właściwościach rehabilitacyjny musi spełniać kilka wymagań, dzięki którym może on faktycznie przyczynić się do poprawy stanu zdrowia chorego – a nie jego pogorszenia. Jego najważniejszym zadaniem jest idealne dopasowanie się do ciała osoby rehabilitowanej. To dzięki temu nie zapada się ona w materac, a każdy element jej ciała otrzymuje taki sam stopień podparcia.

Również dzięki temu w momencie przekręcania się pacjenta jego materac ugina się i odkształca tylko w tym miejscu, w którym występuje nacisk – aby szybko powrócić do pierwotnego kształtu. Funkcja ta określana jest jako elastyczność punktowa i jest najbardziej pożądaną właściwością skutecznego materaca o właściwościach rehabilitacyjnych.

Materac O WŁAŚCIWOŚCIACH rehabilitacyjnyCH musi być dobrze dopasowany

Produkt ten nie może zmuszać naszego organizmu do układania się w nienaturalnej pozycji. Dzięki dobremu dopasowaniu się powinien zapewnić nam wygodny sen, który przyspieszy proces rehabilitacji i poprawi stan zdrowia chorego. Dzięki jego użytkowaniu oczekiwane jest także zmniejszenie odczuwanych dolegliwości bólowych, które mogą pojawić się w czasie trwania rehabilitacji.

Materac o właściwościach rehabilitacyjnych powinien być antyalergiczny i dobrze przepuszczać powietrze. Duża ilość godzin spędzanych w pozycji leżącej przyczynia się do rozwoju podrażnień i może negatywnie wpływać na krążenie pacjenta. W wyniku ciągłego nacisku lub zbyt wysokiej temperatury może dojść do rozwoju infekcji, która przedłuży okres regeneracji. Taki materac powinien być stosunkowo łatwy do wyczyszczenia. Choć jego zakup zalecany jest w szczególności osobom, które przechodzą proces rehabilitacji – sprawdzi się on również w przypadku ludzi starszych oraz zmagających się z przewlekłymi schorzeniami kręgosłupa.

CZY TWOJA SYPIALNIA JEST STYLOWĄ OAZĄ ODPOCZYNKU?

CZY TWOJA SYPIALNIA JEST STYLOWĄ OAZĄ ODPOCZYNKU?

16. 11. 2020

Bez względu na to, czy mieszkamy w domu czy też w bloku, drugim najważniejszym miejscem po kuchni jest nasza sypialnia. To właśnie ta przestrzeń ma być naszą oazą spokoju i wytchnienia po ciężkim dniu. Relaksujemy się i odpoczywamy najlepiej w miejscach, które są przytulne i swoim designem działają uspokajająco. Poniżej kilka czynników mogących mieć wpływ na to, czy rzeczywiście nasza sypialnia jest dobrze przygotowana do pełnienia swojej ważnej w naszym życiu roli.

ZDROWY SEN DLA RODZINY

ZDROWY SEN DLA RODZINY

14. 5. 2020

Materace do spania dla całej Rodziny, materace do spania dla dorosłych oraz materace do spania dla dzieci, to najważniejsze wyposażenie sypialni, aby zapewnić nie tylko zdrowy i spokojny sen, ale również, aby budować odporność organizmu czyli zdrowie.