RANKING MATERACY DO KAWALERKI 2024

Udostępnij na  

Tu jesteś: Wprowadzenie | Porady | RANKING MATERACY DO KAWALERKI 2024

RANKING MATERACY DO KAWALERKI 2024

Na wybór materaca do kawalerki składa się kilka kluczowych czynników. Warto abyśmy wzięli pod uwagę rozmiar dostępnej przestrzeni - tak aby zachować komfort snu i komfort mieszkania. Jednak kluczowym czynnikiem jest Twój komfort snu - jakość i głębokość spania oznacza tak naprawdę czy materac spełnia swoje cele.

Dobre spanie to MATERAC + ŁóżKO

Odpowiednie łóżko - rama łóżka to baza na której będziemy budować. Warto wziąć pod uwagę szerokość naszego miejsca do spania - wybierając łóżko o szerokości 90-100 cm na pewno zaoszczędzimy dużo miejsca w pokoju jednak możemy borykać się z problemem drętwienia naszych rąk. Szerokość w okolicach 90cm jest to bowiem tak mała szerokość, że podczas naturalnej zmiany pozycji nasze ręce czasem będą wyprostowane i ułożone pod kątem prostym w stosunku do ciała - przy zbyt wąskim łóżku będą z niego zwisać co uniemożliwi prawidłową cyrkulację krwi.

Dlatego dla pełnego komfortu snu w pojedynkę warto pomyśleć o łóżku i materacu o szerokości minimum 120cm, parametrem gwarantującym pełen komfort jest natomiast 140cm.

CZY MATERAC JEST WAŻNY?

Dobry sen zależy od kilku czynników które składają się na tzw. higienę snu:

- odpowiednia temperatura w pomieszczeniu,

- cisza,

- brak światła,

- brak pobudzeń psychicznych (stres, przyswajanie treści wywołujących silne emocje)

- brak pobudzeń fizycznych (unikanie  ciężkiego treningu przed snem, odpowiednia pozycja i podparcie w czasie leżenia).

Odpowiedniej jakości i dobrze dobrany do naszych parametrów materac to czynnik często pomijany kiedy myślimy o naszym odpoczynku i śnie. To właśnie jednak dobrze dobrany materac odpowiada za niskie napięcie somatyczne gdy śpimy - kiedy jesteśmy prawidłowo podparcie, materac wypełnia idealnie każdą krzywiznę naszego ciała - wtedy dopiero faza snu głębokiego się wydłuża, powodując, że sen jest regenerujący a jego  odbudowujący efekt jest silniejszy.

Co to znaczy dobrze dobrany materac? To przede wszystkim jego dopasowanie do naszej sylwetki - bo to materac powinien dopasowywyać się do nas (a w szczególności do krzywizny lordozy lędźwiowej) a nie my do niego. Nowoczesne materace painkowe oferują najwyższy poziom dopasowania do ciała a oprócz tego w przeciwieństwie do materacy sprężynowych nie generują efektu "odbijania" (bounce effect) iedy zmieniamy pozycję.

Warto dodać, że nowoczesne materace piankowe oferują wiele ciekawych rozwiązań i nowoczesnych technologii dbających o jakość naszego snu.

 

 

RANKING MATERACY NAJLEPSZYCH DO KAWALERKI

1. Nazwa serii materacy: Magnistretch

Ranking materacy dla sportowców - Materac Magniflex Magnistretch

Adaptacja materaca: TAK (posiada piankę Memoform, 2 warstwy Eliosoft, 1 warstwa Elioform)

Termoregulacja: TAK (pokrowiec z tkaniny Outlast®)

Certyfikaty:

- patent na rozwiązanie służące do stretchingu kręgosłupa

- cert. potw. skuteczność technologii rozciągania kręgosłupa, wydany przez przez Amerykańskie Stowarzyszenie Chiropraktyków,

- produkt medyczny klasy 1

- OEKO-TEX

Możliwość prania: TAK

Cechy specjalne: materace z serii Magnistretch posiadają optaentowaną technologię rozciągania kręgosłupa  - służy ona głębokiej regeneracji krążków międzykręgowych i mięśni okalających kręgosłup. Jej  skuteczność jest potwierdzona przez Amerykańskie Stowarzyszenie Chiropraktyków.

 

2. Nazwa serii materacy: DOLCE VITA

https://www.magniflex.pl/materace-piankowe/kolekcja-dolce-vita

Adaptacja materaca: TAK (posiada piankę Memoform - 2 warstwy, warstwę Elioform)

Termoregulacja: TAK (pokrowiec z tkaniny Outlast®)

Certyfikaty:

- produkt medyczny klasy 1

- OEKO-TEX

Możliwość prania: TAK

Cechy specjalne: Materace z serii Dolce Vita to luksusowy komfort i zaawansowane technologie. Materac posiada pokrowiec z technologią termoregulacji Outlast która gwarantuje, że nie przegrzewamy się kiedy powietrze jest za ciepłe i nie jest na zimno gdy temeperatura naszego ciała spada.

 

3. Nazwa serii materacy: VITALE ARMONIOSO

Ranking materacy dla sportowców - Vitale Armonioso - Magniflex

Adaptacja materaca: TAK (posiada piankę Memoform - 2 warstwy, warstwę Elioform)

Termoregulacja: TAK (pokrowiec z tkaniną bambusową i boczną listwą wentylacyjną)

Certyfikaty:

- produkt medyczny klasy 1

- OEKO-TEX

Możliwość prania: TAK

Cechy specjalne: Materac posiada grubą warstwę pianki z pamięcią kształtu - gwarantującą doskonały komfort a oprócz tego posiada certyfikat "Produkt medyczny klasy 1".

 

Jeśli chcesz dowiedzieć się jak spać lepiej, głębiej i rano mieć więcej energii pobierz ebook o spaniu:

 

E-BOOK: JAK ZDROWO SPAĆ I SKUTECZNIE SIĘ REGENEROWAĆ

Znajdź sklep najbliżej siebie i przetestuj


Opublikowano: 16. 8. 2022
W naszej witrynie internetowej używamy plików cookie do oceny ruchu i optymalizacji działań marketingowych. Dalsze korzystanie z naszej witryny internetowej oznacza zgodę na ich użycie. Więcej informacji
Zgadzam się