Materace dla niemowlaka

Tu jesteś: Wprowadzenie | Porady | Materace dla niemowlaka

Materace dla niemowlaka

W pierwszych miesiącach życia dziecka jego kręgosłup się kształtuje i wymaga zadbania o wysoką jakość produktów, które tego nie utrudnią. Jedną z nich jest odpowiedni materac dla niemowlaka. Młodzi rodzice często wpadają w panikę obawiając się, że źle dobrany materiał przyczyni się do rozwoju przyszłych schorzeń i nieprawidłowości - a faktycznie istnieje takie ryzyko.

Niemowlak spędza na swoim materacu nawet do 15 godzin dziennie, więc musi mieć zapewnione odpowiednie podparcie i wygodę. Jeżeli posiadany przez niego materac będzie zbyt miękki to może okazać się, że znacznie utrudni mu to przekręcanie się i wyrabianie mięśni, które są początkowo bardzo słabe. Utrudniony ruch w pierwszych miesiącach życia może skutkować rozwojem wad postawy, które będą wymagały rehabilitacji w późniejszych latach.

Tylko certyfikowane meterace dla niemowlaka

Materac dla niemowlaka musi posiadać specjalne certyfikaty, które potwierdzą, że został on stworzony z materiałów, które są w 100% bezpieczne dla tak młodego organizmu. Dla rodziców istotna jest także opinia Centrum Zdrowia Dziecka. Musi on posiadać właściwości antyalergiczne i eliminować ryzyko przegrzania bądź wyziębienia niemowlaka. Materiał, który został wykorzystany do jego stworzenia powinien skutecznie podpierać całe ciało noworodka i zapobiegać odkształceniom w okolicach głowy bądź pupy dziecka.

Skorzystanie z taniego materaca lub pożyczenie go od innego rodzica może skutkować późniejszymi kłopotami z kręgosłupem i trudnościami w zasypianiu niemowlaka. Dobrym rozwiązaniem może okazać się zakup materaca, który będzie posiadał dwie niezależne strony – jedna z nich jest przeznaczona dla dziecka poniżej 1 roku życia, a następnie zaleca się obrócenie go na drugą stronę, która powstała już z innego tworzywa. Dzięki temu oszczędzamy pieniądze i jednocześnie gwarantujemy niemowlakowi bezpieczny rozwój w pierwszych miesiącach jego życia. Warto również zwracać uwagę na materiały, z których stworzony został pokrowiec. Delikatna skóra młodego organizmu jest szczególnie skłonna do podrażnień.

MATERACE DLA NIEMOWLAKÓW – JAK DOKONAĆ NAJLEPSZEGO WYBORU I NA CO ZWRÓCIĆ UWAGĘ PRZED ZAKUPEM?

MATERACE DLA NIEMOWLAKÓW – JAK DOKONAĆ NAJLEPSZEGO WYBORU I NA CO ZWRÓCIĆ UWAGĘ PRZED ZAKUPEM?

10. 10. 2020

Kompletowanie wyprawki dla niemowlaka to dla każdej przyszłej mamy wyjątkowy czas. Pośród ubranek w mikroskopijnych rozmiarach, maleńkich skarpetek i wielu innych niezbędnych rzeczy jest także materac dla noworodka. To ogromnie istotny zakup. W łóżeczku bowiem Twoje dziecko będzie spędzać noc, a także dłuższe drzemki w ciągu dnia. Wybierając materac niemowlęcy musisz zwrócić uwagę na kilka kwestii. Zafunduj swojemu dziecku komfortowy i zdrowy sen!