Życzenia 2024

Tu jesteś: Wprowadzenie | Życzenia 2024

Szanowni miłośnicy zdrowego snu,

Niezależnie od tego czy zakupiliście materac czy poduszkę Magniflex niedawno, czy też śpicie na Magniflexie już od dłuższego czasu, bądź pomagacie nam dbać o  zdrowy sen rodzin - jako partnerzy handlowi, bardzo Wam dziękujemy za wsparcie i zaufanie. Wiedzcie, że jakość naszych produktów i ich korzyści dla doskonałej regeneracji snu są dla nas kluczowe.

Dlatego ciągle pracujemy nad sobą, abyśmy zawsze mieli pewność, że w danej chwili oferujemy Wam to, co najlepsze. Prawda, że nie zawsze jest to łatwa i prosta droga. Ale trudne momenty i sytuacje nam nie przeszkadzają. Pozwalają nam zorientować się, sprawdzają nas i pokazują, że potrzebujemy trudnych chwil w życiu. Przeszkody, które pokonamy, przesuwają nasze granice i rozwijają nas.

Życzymy Wam, abyście w 2024 roku posuwali swoje granice z lekkością, pokorą i dystansem. Dajcie sobie szansę sprawdzenia, dokąd możecie dojść. Ale tylko do momentu, w którym nadal będziecie się czuć komfortowo. Nie zapomnijcie także odpocząć, zrelaksować się i być może nawet popełnić błąd. Po prostu idźcie drogą realizacji swoich celów. Krok po kroku. Jako inspirację mogą Wam służyć tradycyjne świąteczne pozdrowienia, tym razem w formie doświadczeń znanych osobowości współczesnych lub historycznych. Dzielą się tu silnymi chwilami życiowymi, które nauczyły ich przesuwać granice, aby stać się tym, kim są dla nas znani.

Życzymy Wam miłego i inspirującego czytania!

Wasz zespół Magniflex Polska

Albert Einstein (1879 – 1955)

Teoretyk fizyki, jeden z najważniejszych naukowców wszech czasów.

Ludzki sukces i zadowolenie są wynikiem umiejętności właściwego wykorzystywania czasu. Wszyscy mamy tyle samo czasu - 24 godziny na dobę. Nikt nie ma go więcej. Ci, którzy popełniają błędy ale radzą sobie z nimi i czerpią z nich naukę, podchodzą do czasu inaczej niż ci, którzy przeżywają swoje błędy na tyle, że zamieniają je w cierpienie. Gdybym miał tylko godzinę na rozwiązanie problemu, od którego zależało moje życie, spędziłbym 40 minut na jego studiowaniu, 15 minut na analizie i 5 minut na rozwiązaniu.

Sylvester Stallone (ur. 1946)

Amerykański aktor, scenarzysta i reżyser o włoskich korzeniach, zdobył sławę głównie rolami boksera Rocky'ego Balboa i weterana wojny w Wietnamie, RambO.

Najbardziej człowieka ogranicza fałszywe przekonanie, że powinien być doskonały. Kiedy nim nie jest, nie wierzy w siebie. Dla tych ludzi, którzy cierpią na brak pewności siebie, mówię, że jeśli chcą zobaczyć atrakcyjnego, mądrego, pewnego siebie, sukcesywnego, wrażliwego, czułego, twardziela i romantycznego człowieka w jednej osobie, niech idą do kina. Po prostu taki w rzeczywistym świecie nie istnieje. Ponieważ to właśnie niedoskonałość czyni człowieka człowiekiem.

Bill Gates (ur. 1955)

Amerykański przedsiębiorca, inwestor i filantrop, współzałożyciel firmy Microsoft.

Koncentracji na chwili obecnej nauczyłem się dopiero po zrozumieniu, że każda sekunda naszego życia ma niezmierzoną wartość i jest niepowtarzalna. Dlatego nie ma sensu zastanawianie się, czy właśnie teraz przeżywam najlepszy czy najgorszy czas. Bez względu na to, jaki to czas - innego i tak go nie mam. Najważniejsze, że trzeba mieć świadomość, że wszystko przemija. Kiedykolwiek coś było dla mnie ważne, nie starałem się szukać na to czasu, po prostu go sobie robiłem.

Karel Gott (1939 – 2019)

Najbardziej ZNANY czeski wykonawca, nagrał 2500 piosenek, zdobył 42 NAGRODY ZŁOTEGO SŁOWIKA, 32 złote płyty, 1 diamentową płytę, 3 nagrody ZŁOTEGO KAMERTONU, ponad 120 nagród telewizyjnych nie tylko w Czechach, ale także w krajach niemieckojęzycznych.

Nie dasz rady... Nie jesteś wystarczająco dobry... Dziś zawiedziesz... Te wewnętrzne głosy słyszałem za każdym razem, gdy na czymś naprawdę mi zależało. Na przykład, gdy miałem kłopoty z głosem tuż przed wyprzedanym koncertem. Nie mogłem wyjść na scenę i powiedzieć: "Drodzy przyjaciele, przepraszam was, nie jestem w pełnej formie, i nie jest pewne, jaki występ wam dzisiaj zaprezentuję." Taka sytuacja nie istnieje, nie może się wydarzyć, publiczność chce doświadczyć najlepszego występu, na jaki liczy w moim wykonaniu. Więc po prostu zacząłem śpiewać i poradziłem sobie z tym. Zrozumiałem, że nigdy nie ogranicza mnie zdolność fizyczna, ale wątpliwość. Ona pozbawia mnie skupienia i pewności siebie. Można ją pokonać tylko pozytywnym myśleniem i zaufaniem do siebie.

Sean Connery (1930 – 2020)

Szkocki aktor i producent, zdobywca licznych prestiżowych nagród. Zdobył sławę rolą pierwszego agenta Jamesa Bonda.

Musimy zaakceptować, że jesteśmy ludźmi, czyli istotami popełniającymi błędy, które właśnie przez te błędy się uczą. Dlatego też nigdy nie będziemy tą samą istotą, którą na przykład byliśmy rok czy tydzień temu. Zgódźmy się z tym, że przepływ doświadczeń nie może być zatrzymany. Nieustannie się rozwijamy. Dlatego nie ma sensu żałować, że dzisiaj zrobilibyśmy coś zupełnie inaczej niż wtedy. Po prostu wtedy nie mieliśmy dzisiejszego doświadczenia. To właśnie sprawia, że ludzkie życie jest piękne.

Christiano Ronaldo (ur. 1985)

Portugalski piłkarz, z ponad 820 strzelonymi bramkami prowadzi statystyki wszech czasów najlepszych strzelców na świecie, zdobył wiele nagród w trakcie kariery i rozegrał ponad 1 100 meczów w konkurencyjnych rozgrywkach.

W każdej dziedzinie, w której działamy, potrzebujemy adekwatnego rywala, abyśmy zawsze chcieli nad sobą pracować. Gdy go nie mamy, szybko stracimy powód do rozwoju. Wystarczy, że zostaniemy tam, gdzie jesteśmy. Zrozumiałem, ile trudu stoi za jakością zawodników lepszych niż ja. I wierzę, że to dotyczy wszystkich dziedzin. To, że nie radzimy sobie tak dobrze jak inni, musimy postrzegać jako wyzwanie, aby się polepszyć. Ci, którzy teraz osiągnęli sukces, musieli przejść tę samą drogę.

Andrea Bocelli (ur. 1958)

Włoski ślepy tenor, WYKONAWCA MUZYKI operOWEJ i popularnej.

Gdy postanowiłem, że po mojej niezadowalającej erze adwokata "ex officio" - chcę śpiewać, w kilku wydawnictwach muzycznych powiedziano mi, że jestem kiepskim śpiewakiem. Zastanawiałem się: "Jeśli teraz jestem kiepskim śpiewakiem, to przecież nie ma to znaczenia. Nie ważne, jaki jestem, ale jaki mogę być, a co za tym idzie, będę. Jeśli zacznę pracować nad swoim głosem, z pewnością musi się poprawić." Dzięki temu teraz wiem, że nie ma znaczenia, w jakiej pozycji startowej się znajdujesz. Kiedy jesteśmy zdeterminowani do pracy, nasza dzisiejsza pozycja stanie się wkrótce przeszłością.

A jak to się skończyło? Po intensywnym treningu wokalnym byłem na tyle dobry, że przyjęto mnie w jednym barze jako pianistę i śpiewaka. Tam w krótkim czasie zauważył mnie Luciano Pavarotti. A dalej już wiecie. Kiedy teraz ktoś mi powie, że sukces wynika z przypadku lub szczęścia, śmieję się. Ja nazywam to systematyczną pracą. Doświadczyłem na własnej skórze, że im więcej się napracowałem, tym większe "przypadki" i "szczęścia" sprzyjały mi w grze.

Richard Branson (ur. 1950)

Brytyjski biznesmen, właściciel marki Virgin, która obejmuje ponad 400 firm. Wśród nich jest firma nagraniowa Virgin Records, linia lotnicza Virgin Atlantic czy firma Virgin Galactic, która planuje komercyjne loty w kosmos.

Jeśli inni ludzie wątpią w nasze cele i naszą zdolność do ich osiągnięcia, nie rozmawiaj z nimi, nie broń się, nie wyjaśniaj, a zamiast tego działaj. Najlepszym argumentem, że idziemy w dobrym kierunku, będzie nasz sukces. Nasze pytanie nigdy nie powinno brzmieć: „Kto mi pozwoli?”, ale „Kto mnie powstrzyma?”. Odpowiedź znajdziemy w odbiciu lustra w naszej łazience.

Joanne K. Rowling (ur. 1965)

BrytyjskA pisarKA, autorKA fenomenalnej, siedmiotomowej serii książek o Harrym Potterze - uczniu czarnoksiężnika, która odniosła światowy sukces, w tym szereg nagród, a obecnie liczy ponad 500 milionów sprzedanych egzemplarzy.

Moja córka Jessica nauczyła mnie najwięcej o tym, jak podchodzić do ludzi. Kiedy była jeszcze mała, obserwowała, jak zamiatam pajęczyny i eliminuję pająki z domu. Krzyknęła: „Nie zabijaj małego!” Wzięłam więc jednego małego pająka na dłoń i powiedziałam: „Nie widzisz, jaki jest brzydki? I urośnie!” Jessica odsunęła się od pająka, ale powiedziała: „Ale dla jego mamy jest najpiękniejszy na świecie. Tak jak jestem dla Ciebie.” Stałam jak wryta sparaliżowana ze wstydu i zdałam sobie sprawę, że dopóki będę miała uprzedzenia do otaczających mnie osób, nigdzie się nie poruszę. Do dziś uważam to objawienie za najpotężniejszy moment w moim życiu.


Květa Fialová (1929 – 2017)

Popularna czeska aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna.

Wiele razy w życiu znajdowałem się w miejscu, które inni nazwaliby dnem. Nigdy się tak nie wyrażałam, wręcz przeciwnie, w tamtym momencie interesowało mnie tylko to, co będzie, jeśli się teraz nie poddam. Krótko mówiąc, postanowiłem być ciekawy, co dana sytuacja wniesie do mojego życia.
 

Coco Chanel (1883–1971)

FrancuskA projektantKA mody, jedna z kluczowych osobistości w dziedzinie mody, założycielka marki haute couture Chanel.

Życie jest dziwnie paradoksalne. Samotność wyposażyła mnie w potrzebę wyróżnienia się w społeczeństwie, bieda uczyniła mnie bogatą, porażka nauczyła mnie wygrywać, małość, którą wszyscy mi podkreślali, sprawiła, że ​​tęskniłam za wielkością. Będąc poniżaną, osłabianą i upokarzaną, nauczyłam się znajdować siłę i cieszyć się dumą, gdy odniosiłam sukces. A jeśli mamy wokół siebie ludzi takich jak Picasso czy Dalí, uczymy się odnosić sukcesy w takim środowisku. Bo przekonamy się, że sukces nie zależy od pochodzenia i sytuacji rodzinnej, ale przede wszystkim od chęci odważenia się na popełnianie błędów. Z tym wiąże się nasza samoocena. Nie rodzimy się z doświadczeniem, ale stopniowo je nabywamy. Być może robiąc to, czego boimy się najbardziej. Zyskujemy energię dzięki pokonywaniu swoich słabości. Albo nawet otaczając się ludźmi, którzy nie kradną nam sił, ale nas wspierają.

Lars Ulrich (ur. 1963)

Duński muzyk, jeden z najlepszych perkusistów na świecie, założyciel i lider Metalliki.

Staram się stawiać w życiu właściwe kroki, nawet te małe. Jestem zdania, że ​​nawet mały krok we właściwym kierunku jest lepszy niż duży krok w złym. Krok po kroku dotarłem do obecnego miejsca. Jednak po drodze dowiedziałem się, że niektórzy ludzie komplikują mi kroki we właściwym kierunku w nieprzyjemny sposób. Krótko mówiąc, nie chcieli mojego rozwoju. I wtedy bliska mi osoba powiedziała mi: „Lars, uważaj, kogo przewozisz na swoim statku. Niektórzy ludzie potrafią go zniszczyć tylko dlatego, że nie mogą być jego kapitanem. Myślałem o tym i próbowałem zrozumieć, dlaczego to zrobili. Dzięki temu zawsze byłem o krok przed nimi i potrafiłem przewidywać. Tak naprawdę, nieświadomie pomogli mi pokonać ograniczenia na drodze do udanej kariery.

Larry Ellison (ur. 1944)

Amerykański biznesmen, współzałożyciel i dyrektor generalny Oracle Corporation.

Słowa takie jak – „To szaleństwo”… „Nikt wcześniej tego nie zrobił”… Potkniesz się, a my wszyscy nad tobą przejdziemy i za karę zostawimy cię w kłamstwie, bo cię ostrzegaliśmy” – słyszałem tak często, że się do nich przyzwyczaiłem i wziąłem ich z uśmiechem. Kontynuowałem dążenie do celu. A kiedy mi się udało, mój ojciec publicznie nazwał to krótkotrwałym szczęściem. Ale moja firma nadal tu jest i prawdopodobnie mnie przeżyje. Ojciec i wszyscy inni nieżyczliwi obciążyli swoją karmę wielką wrogością i negatywną energią. Nic nie dzieje się przez przypadek. Ich toksyczne życie miało swoją przyczynę w umysłach. Wręcz przeciwnie, mój sukces leży w moim pozytywnym nastawieniu.

Meryl Streep (ur. 1949)

Amerykańska aktorka teatralna, telewizyjna i filmowa, ośmiokrotna zdobywczyni Złotego Globu, dwukrotna zdobywczyni nagrody Emmy i trzykrotna zdobywczyni Oscara.

Nigdy nie odbieram osobiście złych uczynków nieznajomych. Rozumiem, że mają ku temu swój własny powód. Szczególnie obojętna jestem na tych, którzy z balkonu zrzucają Ci na głowę wazon z kwiatami, a potem wszędzie przechwalają się, że podarowali Ci róże. Wolałbym pójść do kwiaciarni i sama kupić róże.

Ernest Hemingway (1899–1961)

Amerykański pisarz, laureat Nagrody Pulitzera i Literackiej Nagrody Nobla. Jego oszczędny styl pisania stał się powszechnie znany we współczesnej literaturze.

Inteligencja człowieka mówi również o jego zdolności do uświadomienia sobie, że życie to seria lekcji, których należy doświadczyć, zrozumieć i wyciągnąć z nich wnioski. Tylko nie załamuj się tymi lekcjami. Staramy się żyć każdego dnia tak, jakbyśmy mieli spędzić całe życie tego dnia. I ciesz się życiem. Jeśli nie wiemy, co mogłoby nas uszczęśliwić, wsłuchajmy się bardziej w nasz wewnętrzny głos. On nas poprowadzi. Ale potem przychodzi najtrudniejsza część. Prędzej czy później w pobliżu nas pojawią się dwa rodzaje ludzi, którzy zaczną nas zniechęcać do podróży. Ci pierwsi boją się spróbować czegoś nowego, więc mówią nam, że poniesiemy porażkę, a drudzy również boją się spróbować czegoś nowego, ale wręcz przeciwnie, ich główną obawą jest to, że nam się uda. Obydwa typy stoją na drodze nie tylko swojemu szczęściu, ale przede wszystkim naszemu. Nie ulegajmy im, ufajmy zawsze tylko swojemu wewnętrznemu głosowi!