Czy wiesz, że...

Tu jesteś: Wprowadzenie | Czy wiesz, że...

CIEKAWOSTKI ZE ŚWIATA MATERACY

Odpowiedni najlepszy materac powinien być o 20 cm dłuższy niż osoba, która na nim śpi.

Optymalna szerokość materaca dla osoby dorosłej wynosi 90 cm lub więcej.

Kiedy kupujesz materac 160x200 cm o wartości 3.880 zł i używasz go przez 8 lat, płacisz około 0,44 zł za każde 8 godzin dobrej jakości snu. Czy to dużo za komfortowy i zdrowy sen każdej nocy?

W czasie snu materac zdrowotny może wspomóc leczenie reumatyzmu, artrozy i innych chorób stawów, jeśli wybierzesz odpowiedni materac piankowy z opatentowanej 4 cm pianki termoelastycznej wzbogaconej o czysty ekstrakt z aloesu.

Dobra poduszka do spania jest bardzo ważna, a już spanie bez poduszki nie jest zdrowe. 1/10 naszego ciała czyli szyja i głowa regenerują się w czasie snu na poduszce, a ramiona oraz reszta ciała na materacu. Problemy z bólem głowy i odcinka szyjnego kręgosłupa może rozwiązać dobranie właściwej poduszki z pianki pamięciowej.

Magniflex wykorzystuje do produkcji materacy własne opatentowane pianki termoelastyczne oraz tzw. „zimne pianki”. Pozwala to oferować przedłużoną gwarancję na materac do 12 lat. Jednak popieramy zalecenia lekarzy dotyczące zmiany materaca co 8 lat ze względów higienicznych.

Cena materaca 160x200 cm i dwóch materacy 80x200 cm jest dokładnie taka sama. Jeżeli śpisz z partnerem, aby dostosować materac do własnych oczekiwań i preferencji, potrzebujecie różnych komfortowo materacy. Można tego uniknąć, korzystając z produktów Magniflex z funkcją Dual Comfort – śpicie razem, ale każdy w swoim komforcie :)

Odpowiedni materac dla dzieci zapewnia prawidłową pozycję ciała w okresie intensywnego wzrostu. Dla małych dzieci poniżej 2 lat opracowaliśmy materac Fabia, a dla młodzieży w wieku od 12 do 17 lat mamy specjalny materac z 2 cm pianką termoelastyczną, która idealnie wspomaga rozwój ciała.

W przypadku alergii na kurz pokrowiec musi posiadać właściwości antystatyczne i antyalegiczne i to ma dobry materac antyalergiczny. Takie właściwości mają pokrowce zawierające srebrne włókna. Funkcja antystatyczna polega na usuwaniu przez srebro ładunków elektrostatycznych gromadzących się na skórze poprzez codzienny kontakt z materiałami syntetycznymi.

Zakładając, że ciało będzie w bezpośrednim kontakcie z materacem przez 8 godzin każdego dnia przez 8 lat - ważne jest, aby rdzeń materaca i pokrowiec nie zawierały żadnych szkodliwych substancji. Magniflex wytwarza wszystkie produkty we Włoszech, a testy zdrowotne i certyfikację przeprowadza w niemieckich laboratoriach. Niemcy mogą pochwalić się najwyższym poziomem ochrony konsumentów w Europie, a Magniflex jako światowy lider w dziedzinie zapewnienia zdrowego snu nie uznaje żadnych kompromisów.

Utrzymanie kręgosłupa w jego naturalnej pozycji w czasie snu jest bardzo ważne. Dopiero wtedy może się regenerować, poszczególne kręgi rozluźniają się wokół obwodu i tworzą przestrzeń do regeneracji krążków międzykręgowych i wchłaniania do nich płynów. Materac z opatentowaną pianką o grubości 4 cm pomoże i wyeliminuje ból w odcinku lędźwiowym.

Lekarze zalecają wymianę materacy co 8 lat ze względów higienicznych. Wszystkie materace Magniflex są wytwarzane wyłącznie we Włoszech, przechodzą najbardziej wymagające niezależne testy i wszystkie są odpowiednie dla alergików.

ekarze nie zalecają spania na brzuchu. W tej pozycji nieprawidłowo regeneruje się kręgosłup w odcinku szyjnym i lędźwiowym. Zdrowe jest spanie na plecach i boku.

idealna temperatura ciała w czasie snu powinna być stała i wynosić od 36 do 36,5 stopni Celsjusza. Materace Magniflex cechuje wyjątkowa przewiewność i zdolność termoregulacji dla komfortu snu. Pokrowce z opatentowanych tkanin utrzymują idealną temperaturę.

w czasie regeneracyjnego snu mięsnie i stawy rozluźniają się całkowicie. Taki relaks zapewnia materac z opatentowaną pianką termoelastyczną z pamięcią kształtu o grubości 4 cm lub więcej.

spanie bez poduszki nie jest zdrowe. 1/10 naszego ciała czyli szyja i głowa regenerują się na poduszce w czasie snu, a ramiona oraz reszta ciała na materacu. Problemy z bólem głowy i odcinka szyjnego kręgosłupa może rozwiązać dobranie właściwej poduszki z pianki termoelastycznej.

wszystkie materace Magniflex są wykonane z hipoalergicznych materiałów i działają przeciw roztoczom. Wszystkie mają działanie antyalergiczne, a surowce użyte do produkcji posiadają certyfikat OEKO-TEX potwierdzający brak szkodliwych substancji.