Tkaniny obiciowe

Tu jesteś: Wprowadzenie | Poznaj Magniflex | Materiały | Tkaniny obiciowe

thermic®

Specjalna miękka i chłodna w dotyku tkanina zapewnia natychmiastowe odprężenie ciała w ciepłe letnie dni. Przyjemne uczucie świeżości w kontakcie ze skórą poprawia jakość odpoczynku. Tkaninę tę można porównać do „baterii termicznej”, która jest ładowana przez nagromadzone ciepło ludzkie i uwalnia ją, gdy tylko temperatura ciała spadnie. Pozwala to uniknąć wahań temperatury podczas snu.

OUTLAST®

Outlast® to specjalna opatentowana tkanina termoregulacyjna pierwotnie opracowana przez NASA dla potrzeb produkcji kombinezonów kosmicznych. W swojej strukturze mikrokomórek zawiera niezliczone kule wykonane ze specjalnego wosku. Jeśli temperatura ciała przekracza 36 stopni, nadmiar ciepła jest pochłaniany przez Outlast®. Jeśli rano temperatura ciała spada, nagromadzone ciepło uwalnia i ogrzewa ludzkie ciało.

COOLMAX®

Coolmax® to wysokowydajny, innowacyjny materiał włóknisty, który termoreguluje, a jednocześnie stabilizuje wilgotność ciała. Dzięki swoim specjalnym właściwościom Coolmax® kontroluje i reguluje temperaturę ciała, szybko wchłania pot i usuwa go z ciała i odparowuje. W ten sposób chłodzi ciało i utrzymuje je w odpowiedniej suchości.

WŁÓKNO DRZEWNE

Ta czysta przędza celulozowa jest wykonana ze starannie dobranej mieszanki drewna. Od innych celuloz różni się miękkością i zdolnością termoregulacji, odpornością na brzydkie zapachy i oddychalnością.

WŁÓKNO BAMBUSOWE

Bambusowe włókno pokryte jest mikrootworami, które umożliwiają doskonały przepływ powietrza i absorpcję wilgoci, dzięki czemu ciało jest świeże i suche podczas snu. Włókno bambusowe jest trwałe i bardzo odporne na odkształcenia.

WISKOZA

Wiskoza to naturalna, delikatna tkanina z oczyszczonej celulozy, miękka i przyjemna w dotyku. Szybko wchłania i odparowuje wilgoć, pomagając utrzymać higienę i przepływ powietrza w materacu.

WISKOZA SATYNOWA

Satynowa wiskoza powstaje dzięki wyjątkowej obróbce i tkaniu włókna wiskozowego. Zapewnia komfort, jest miękka i ma zdolność rozpraszania wilgoci. Jest bardzo przyjemna w dotyku.

POLIESTer

Poliester to materiał syntetyczny wykonany z bardzo cienkich i mocnych włókien. Zaletą materiału jest jego wysoka wytrzymałość i elastyczność. Bardzo dobrze odprowadza wilgoć. Tkanina poliestrowa jest bardzo miękka i przyjemna w dotyku. Włókno poliestrowe jest często używane w połączeniu z naturalnymi materiałami, dzięki czemu uzyskana tkanina jest mniej podatna na gniecenie i zwiększa jej trwałość.

ELASTAN

Elastan to włókno syntetyczne charakteryzujące się dużą elastycznością. Włókna mogą rozciągać się do 3-7 razy ich pierwotnej długości bez pękania. Po uwolnieniu powraca do swojej pierwotnej długości. Włókna elastanowe są bardzo drobne, najczęściej używane w połączeniu z innymi. Powstała w ten sposób dzianina zachowuje kształt, ma zmniejszoną skłonność do gniecenia się, a jednocześnie dodatek niewielkiej ilości elastanu nie zmienia właściwości materiału bazowego.

BAWEŁNA

Bawełna i bawełna organiczna to miękkie, ale trwałe włókna roślinne. Największą zaletą bawełny jest jej oddychalność, która dodaje świeżości kontaktowi ze skórą. Jednocześnie bawełna może absorbować duże ilości wilgoci, pomagając utrzymać suchość skóry. Bawełna organiczna jest uprawiana w tradycyjny rolniczy sposób w certyfikowanych gospodarstwach, które nie stosują nawozów chemicznych. Jest odpowiednia dla osób o wrażliwej skórze, które mogą być uczulone na zwykłą bawełnę.

WISKOZA Z DODATKIEM SREBRNYCH WŁÓKIEN

Naturalna, delikatna tkanina z czyszczonej celulozy z możliwością odprowadzania wilgoci sprawia, że materac jest doskonale oddychający. Dodatek srebrnych włókien zapewnia materacowi właściwości antybakteryjne.

TKANINA MEDICARE

Tkanina Medicare jest specjalną opatentowaną tkaniną higieniczną, wysoce odporną na bakterie i grzyby.

W naszej witrynie internetowej używamy plików cookie do oceny ruchu i optymalizacji działań marketingowych. Dalsze korzystanie z naszej witryny internetowej oznacza zgodę na ich użycie. Więcej informacji
Zgadzam się