JAK WYBRAĆ DOBRY MATERAC?

Udostępnij na  

Tu jesteś: Wprowadzenie | Porady | JAK WYBRAĆ DOBRY MATERAC?

JAK WYBRAĆ DOBRY MATERAC?

Jaki materac jest najlepszy? To częste pytanie pojawiające się gdy nie możemy już wygodnie spać. Wiercisz się w nocy, budzisz kilkadziesiąt razy, a rano jesteś nie do życia. To czas, aby podjąć decyzję o zmianie materaca i poduszki. Taka zmiana materaca to łatwa droga do zdrowia i lepszego życia, dobrego samopoczucia, uśmiechu i sukcesów.

 

Zdrowy sen

Zdrowy sen jest w zasięgu Twojej ręki. Zwyczajnie na niego zasługujesz. To nieodłączny element zdrowego stylu życia, który obecnie jest w modzie! Jesteś na początku drogi ku lepszemu samopoczuciu? Masz dość poranków, którym towarzyszy męczący ból kręgosłupa? Zacznij od wyboru odpowiedniego materaca. Już po pierwszej nocy poczujesz różnicę. Zobacz, na co warto zwrócić uwagę przed zakupem i dlaczego najrozsądniej od razu pożegnać się z sofą czy wersalką.

Jakość materaca to priorytet

Przecięty człowiek spędza w łóżku około ośmiu godzin na dobę, regenerując swoje ciało i umysł. To czas, kiedy odpoczywasz od codziennych obowiązków i dajesz wytchnienie organizmowi. Odpowiednio dobrany materac ma wtedy za zadanie wspomóc organizm w odpoczynku, ale i zapobiec schorzeniom kręgosłupa. Podsumowując, dobrze dobrany materac będzie strażnikiem zdrowego, efektywnego snu. Produkując we Włoszech już od 55 lat najwyższej jakości materace mamy to na uwadze. Co więcej, Twój zdrowy sen jest dla nas priorytetem. Dziennie produkujemy 10 0000 materacy, których jakość potwierdzają certyfikaty – Twój komfort jest w dobrych rękach!

jak wybrać dobry materac piankowy magniflex

Dlaczego od razu warto pożegnać się z wersalką czy sofą? Tego typu meble nie są przeznaczone do codziennego snu. Możesz skorzystać z nich okazjonalnie, ale ich głównym przeznaczeniem jest odpoczynek w pozycji siedzącej. To właśnie dlatego są zdecydowanie twardsze i pozbawione materaca o odpowiedniej konstrukcji, twardości czy wypełnieniu. 

Jaki materac wybać?

Twardy czy miękki? Lateksowy, piankowy czy sprężynowy? Całoroczny czy z sezonowym pokrowcem? Zanim dokonasz ostatecznego wyboru, warto poznać tajniki dobrego produktu.

Na pewno musisz zwrócić uwagę na:

  • twardość materaca – ku zaskoczeniu wielu klientów, wyznacznikiem twardości materaca ma być Twoja waga oraz wzrost. Biorąc pod uwagę te czynniki, masz gwarancję wyboru produktu, który będzie odpowiednim wsparciem dla kręgosłupa i dopasuje się do jego naturalnych krzywizn, co z kolei jest wyznacznikiem zdrowego, dobrego jakościowo snu. Zwróć też uwagę na strefy twardości, wydzielone dla lepszej podpory poszczególnych partii ciała. Potrzebujesz materaca dla dwojga, ale każdy z Was ma inne upodobania i potrzeby? Właśnie z tego powodu wyprodukowaliśmy serię Dual Comfort - materace z podwójnym wkładem. Śpicie razem, ale każdy na swój sposób, z dopasowanym do siebie produktem. To kolejny krok w stronę zdrowego snu, bez uszczerbku na komforcie jednego z użytkowników!
  • wypełnienie materaca – to jeden z najważniejszych jego elementów. Na rynku dostępne są materace lateksowe, piankowe bądź sprężynowe. Każdy z nich ma inne właściwości, które trzeba poznać przed podjęciem ostatecznej decyzji. Produkując materace Magniflex, stawiamy na najwyższej jakości, przyjazne środowisku materiały. Co więcej, opracowaliśmy własne pianki (Memoform, Eliosoft, Elioform), bo wiemy, że każdy szczegół ma znaczenie w dbałości o zdrowy sen i odpowiednie ułożenie kręgosłupa w linii prostej.

jak wybrać dobry materac

 

Przed wyborem wypełnienia materaca skorzystaj z porady naszych ekspertów – z przyjemnością odpowiedzą na Twoje pytania i sprawią, otrzymasz produkt maksymalnie dopasowany do potrzeb. Naszym klientom oferujemy także przedłużoną gwarancję na wkład materaca nawet do 12 lat!

  • higiena snu, czyli pokrowiec – wbrew pozorom, pokrowiec to bardzo istotny element materaca. Odpowiada on w dużej mierze za higienę snu, a także Twój komfort. Optymalnym rozwiązaniem są pokrowce lato-zima. Letnia strona jest lżejsza i zawiera najczęściej naturalne materiały takie jak len i jedwab (kolekcja Nuvola). Zimowa strona dba o odpowiednią temperaturę – znajdziesz tam m.in. wełnę czy kaszmir (kolekcja Maestro).

Jak wybrać dobry materac? Codzienny styl życia, budowa Twojego ciała, odczuwalne dolegliwości czy temperatura, w jakiej śpi Ci się najlepiej – to wszystko ma tutaj znaczenie. Sięgnij po sprawdzone, doceniane w ponad 98 krajach na świecie włoskie materace Magniflex. Skorzystaj z fachowego doradztwa, zaufaj przyjaznym środowisku materiałom i każdy nowy dzień witaj z uśmiechem na twarzy.


Opublikowano: 1. 9. 2020
W naszej witrynie internetowej używamy plików cookie do oceny ruchu i optymalizacji działań marketingowych. Dalsze korzystanie z naszej witryny internetowej oznacza zgodę na ich użycie. Więcej informacji
Zgadzam się