JAK URZĄDZIĆ SYPIALNIĘ? 5 PRAKTYCZNYCH PORAD

Udostępnij na  

Tu jesteś: Wprowadzenie | Porady | JAK URZĄDZIĆ SYPIALNIĘ? 5 PRAKTYCZNYCH PORAD

JAK URZĄDZIĆ SYPIALNIĘ? 5 PRAKTYCZNYCH PORAD

Sypialnia to pomieszczenie, w którym spędzamy co najmniej ⅓ swojego życia. Ponadto jest to miejsce, gdzie śpimy, a więc nabieramy sił do funkcjonowania w ciągu dnia. Aby sen był wysokiej jakości, a przebywanie w sypialni komfortowe, trzeba ją odpowiednio urządzić. O czym należy bezwzględnie pamiętać? Poruszamy 5 najważniejszych kwestii.

Wygodne miejsce do spania

Sercem sypialni jest łóżko. Miejsce snu nocnego i drzemek dziennych, niezbędne aby dobrze wypocząć i nabrać sił do działania. Dlatego urządzanie sypialni zalecamy rozpocząć od łóżka. Powinno być ono dopasowane do liczby osób, które będą na nim spać - czy ma to być łóżko pojedyncze czy podwójne? Trzeba także wybrać odpowiednie miejsce dla łóżka. W przypadku dużej sypialni możesz je postawić na środku pokoju, natomiast jeśli jest mniejsza - przy ścianie.

Wygodny materac do sypialni

Niezwykle istotną kwestią jest też materac do sypialni. Głównie od niego zależy jakość snu, a także to, czy jest on zdrowy. Również w tym przypadku podczas podejmowania decyzji należy wziąć pod uwagę, czy ma z niego korzystać jedna czy dwie osoby. Odpowiednia twardość to kolejna kwestia, którą trzeba uwzględnić. Posiadamy liczne materace do sypialni - któryś z pewnością spełni Twoje oczekiwania.

Zadbaj, aby w sypialni było przytulnie

Jeśli chcesz dobrze wypoczywać w sypialni, powinno to być przytulne miejsce. W tym celu dobierz odpowiednie, stonowane kolory ścian, mebli i dodatków. Dużą rolę odgrywa również oświetlenie sypialni. Warto zdecydować się na dwa źródła światła - główne oświetlenie pokoju oraz lampkę przy łóżku. Niezwykle cenną funkcjonalnością jest regulacja natężenia światła, umożliwiająca stworzenie półmroku.

Funkcjonalna sypialnia

Niewątpliwie więcej pożytku będziesz mieć z sypialni, którą urządzisz w sposób praktyczny. Co to znaczy? Przede wszystkim warto rozsądnie wybrać meble. Niewielka, ale pojemna szafa z pewnością bardzo się przyda. Stolik i szafka nocna to kolejne niezbędne elementy. Ważne jest także, aby uniknąć poczucia przytłoczenia, dbając o odpowiednio dużą ilość wolnej przestrzeni w sypialni.

Świeże powietrze w sypialni

Jeśli chcesz się wyspać i mieć dobre samopoczucie, zadbaj o czystość powietrza w sypialni. Jak to zrobić? Niezbędne są rośliny, które mają naturalną zdolność do oczyszczania powietrza. Możesz też zdecydować się na zakup urządzenia, które oczyszcza i nawilża powietrze. Poza tym konieczne jest regularne wietrzenie pokoju. Najlepiej robić to każdego dnia.

 

Przeczytaj o doborze materacy.

Przeczytaj o roślinach które oczyszczają powietrze w sypialni.

Sprawdź jakich kolorów warto użyć w wsytroju sypialni?

Przeczytaj jak wybrać materac dla par?

Przeczytaj o 9 rzeczach które przeszkadzają Ci w zaśnieciu.

Znajdź sklep najbliżej siebie i przetestuj

Magnistretch 10

Magnistretch 10

Kolekcja Magnistretch

Średnio miękki materac do aktywnej regeneracji ciała podczas snu. Specjalnie zaprojektowania konstrukcja oraz piany stretch zapewniają intensywane rozluźnianie mięśni i regenerację kręgosłupa. Wyższa warstwa termoelastycznej pianki zapewnia większy komfort. Światowy patent Magniflex.

 1. Wymiary 80x200 cm
 2. Wysokość 25 cm
 3. Twardość pośredni

5 495

Zobacz szczegóły PORÓWNAJ

Dolce Vita Deluxe Dual 12

Dolce Vita Deluxe Dual 12

Kolekcja Dolce Vita

Bardzo wygodny materac medyczny z wyjątkową wysoką warstwą pianki termoelastycznej dla maksymalnego komfortu i regeneracji ciała podczas snu.

 1. Wymiary 80x200 cm
 2. Wysokość 30 cm
 3. Twardość średnio miękki, średni

5 240

Zobacz szczegóły PORÓWNAJ

Vitale Dolce

Vitale Dolce

Kolekcja Vitale

Materac ortopedyczny z zimnej pianki, z powierzchniami o różnej sztywności na górze i na dole oraz z pianką pamięciową w powłoce.

 1. Wymiary 80x200 cm
 2. Wysokość 18 cm
 3. Twardość pośredni

1 890

Zobacz szczegóły PORÓWNAJ

Vitale Armonioso

Vitale Armonioso

Kolekcja Vitale

Komfortowy materac medyczny średniej wysokości z wysoką warstwą pianki pamięciowej i bardzo przyjemną w dotyku powłoką z włóknem bambusowym.

 1. Wymiary 80x200 cm
 2. Wysokość 24 cm
 3. Twardość pośredni

2 625

Zobacz szczegóły PORÓWNAJ


Opublikowano: 27. 2. 2022
W naszej witrynie internetowej używamy plików cookie do oceny ruchu i optymalizacji działań marketingowych. Dalsze korzystanie z naszej witryny internetowej oznacza zgodę na ich użycie. Więcej informacji
Zgadzam się