MATERAC DLA PAR - JAK WYBRAĆ MATERAC DLA DWOJGA?

Udostępnij na  

Tu jesteś: Wprowadzenie | Porady | MATERAC DLA PAR - JAK WYBRAĆ MATERAC DLA DWOJGA?

MATERAC DLA PAR - JAK WYBRAĆ MATERAC DLA DWOJGA?

Różnica wagi i wzrostu, inna pozycja spania oraz odmienne preferencje to główne powody, przez które pary mają problem z doborem materaca. Rzeczywiście wybór materaca dla par nie jest prosty. Podpowiadamy, jak znaleźć odpowiedni model, który zapewni komfortowy sen obojgu użytkownikom.

Jaki materac wybrać?

Przede wszystkim materac dla par powinien być wygodny dla obojga partnerów. Popularnością cieszą się materace piankowe, reagujące punktowo, co oznacza, że każda część materaca niejako niezależnie dostosowuje się do ciężaru ciała. Inaczej to wygląda w przypadku materacy sprężynowych. Zwłaszcza w starszego typu modelach bonellowych sprężyny współdziałają w związku z czym większy nacisk po którejś ze stron powoduje przechylenie materaca. Zatem różnica wagi użytkownika uniemożliwia komfortowy sen. Nowocześniejsze materace kieszeniowe – dzięki innowacyjnemu systemowi sprężyn, gdzie każda z nich umieszczona jest w osobnej kieszeni – lepiej reagują na wywierany na nie nacisk i zapewniają bardziej precyzyjne podparcie również dla dwojga użytkowników jednocześnie.

Twardy czy miękki materac dla dwojga?

Różnice w twardości materaców są bardzo duże. Wybór odpowiedniego poziomu twardości należy uzależnić od takich czynników, jak:

 • waga,
 • stan zdrowotny,
 • indywidualne preferencje.

Pod każdym z powyższych względów partnerzy mogą się różnić, co stwarza pewien problem. Oczywiście czasami można pójść na kompromis i wybrać model o umiarkowanej twardości. Przeważnie jednak jest to rozwiązanie, z którego ostatecznie nikt nie jest w pełni zadowolony. Jak rozwiązać tę kwestię?

 

Dobrym rozwiązaniem jest wybór materaca, którego poszczególne połowy cechuje inny poziom twardości. W naszej ofercie wymaganie to spełniają materace dla par Armonia oraz Dolce Vita - posiadają technologię Dual Comfort. To modele gwarantujące komfortowy wypoczynek dwójce osób, których potrzeby względem twardości materaca są odmienne. Materace z tej serii są dostępne w następujących wersjach, jeśli chodzi o twardość poszczególnych połówek:

 • średni - średnio twardy,
 • średnio twardy - twardy,
 • średnio miękki - średni,
 • średni - średnio twardy.

JAK DZIAŁA TECHNOLOGIA DUAL COMFORT DWÓCH ZMIENNYCH TWARDOŚCI W MATERACU DLA PAR?

Jak działa materac dla par Magniflex z systemem Dual Comfort

Materacce dla par - jak działa system Dual Comfort od Magniflex

Materace z kolekcji Armonia i Dolce Vita występują również w wersji komfort. W tym przypadku każda połowa materaca jest obracana, a poszczególne strony mają odmienną twardość. Zatem macie aż 4 możliwości w kwestii wyboru twardości swojego materaca!

Podstawowe parametry materacy dla par

Nie można również zapominać o najbardziej podstawowych cechach materaca dla par, czyli o wytrzymałości i rozmiarze. Pamiętaj, że materac dla pary jest obciążony mocniej niż ten użytkowany tylko przez jedną osobę. Dlatego należy wybrać model o zwiększonej wytrzymałości na obciążenia. Oczywiście wartość tego parametru jest zależna od wagi użytkowników. Zwykle zaleca się jednak pozostawienie pewnego zapasu. Innymi słowy suma wagi obojga użytkowników powinna być niższa niż maksymalne dopuszczalne obciążenie materaca.

 

Równie istotne są odpowiednie wymiary. Chcąc zagwarantować obojgu komfortowy sen, powinniście wybrać materac, który każdemu z użytkowników pozostawia dostatecznie dużo przestrzeni. Zakłada się, że 150cm szerokości materaca to minimum, choć także ta kwestia pozostaje mocno indywidualna, zależna zwłaszcza od wzrostu partnerów.

Czy warto zdecydować się na 2 oddzielne materace?

Alternatywnym rozwiązaniem dla tych wymienionych powyżej jest wybór 2 oddzielnych materacy. W takim przypadku każdy z partnerów może wybrać materac o parametrach idealnie odpowiadających jego potrzebom. Niewątpliwie jest to zaleta nie do przecenienia, jednak zakup oddzielnych materacy ma również swoje minusy, do których należą:

 • odmienna wysokość materacy,
 • problem z dopasowaniem wielkości materacy,
 • szczelina pomiędzy materacami.

 

Odmienna wysokość materacy to kłopot, z którym do końca nie sposób sobie poradzić. Pozostaje po prostu znaleźć 2 materace o identycznej lub bardzo zbliżonej wysokości. Niewątpliwie jest to nieco kłopotliwe, ale możliwe. Warto też zwrócić uwagę, że pojedyncze materace występują w wymiarach dostosowanych do najczęstszych wymiarów łóżek. Dobierając 2 różne materace, może się okazać, że ich szerokość całkowita jest zbyt duża lub zbyt mała w stosunku do wymiarów łóżka. Zatem również pod tym względem trzeba odpowiednio dopasować poszczególne modele. Ostatni problem dotyczy szczeliny pomiędzy materacami, która może powodować dyskomfort podczas snu. Rozwiązaniem tego problemu jest dokupienia materaca nawierzchniowego.

 

Nie ma wątpliwości, że wybór materaca dla pary może stanowić wyzwanie. Niemniej jednak kierując się powyższymi wskazówkami, można z powodzeniem znaleźć model odpowiadający potrzebom obu partnerów. Szczególnie polecamy nasze materace dla par Armonia z niezależnymi strefami o odmiennym poziomie twardości.

Znajdź sklep najbliżej siebie i przetestuj

Jeśli chcesz przeczytać o doborze materacy: artykuł - link.

Przeczytaj więcej o technologii podwójnego komfortu dla par Dual Comfort - artykuł link.

System Dual Comfort znajdziesz w kolekcjach Armonia, Dolce Vita , cechą wyróżniającą je w oznaczeniu jest słowo „Dual”. W tej wersji dostępne są materace o szerokości 140 cm i więcej z kolekcji przedstawionych poniżej.

Jeśli chcesz dowiedzieć się jak spać lepiej, głębiej i rano mieć więcej energii pobierz ebook o spaniu:

E-BOOK: JAK ZDROWO SPAĆ I SKUTECZNIE SIĘ REGENEROWAĆ

Komfortowy materac piankowy Magniflex

Materac Armonia Memoform Dual 12

Kolekcja Armonia

Atrakcyjny materac o zmiennym kształcie z opatentowaną termoplastyczną pianką Memoform, zapewniający optymalne podparcie ciała i doskonały komfort.

 1. Wymiary 80x200 cm
 2. Wysokość 30 cm

6 740

Zobacz szczegóły PORÓWNAJ

Dolce Vita Comfort Dual 10

Dolce Vita Comfort Dual 10

Kolekcja Dolce Vita

Wyjątkowy materac medyczny, z wysoką warstwą pianki termoelastycznej, zapewniającą wyjątkowy komfort i regenerację ciała podczas snu.  

 1. Wymiary 80x200 cm
 2. Wysokość 25 cm
 3. Twardość średni, średnio twardy

4 390

Zobacz szczegóły PORÓWNAJ

Dolce Vita Deluxe Dual 12

Dolce Vita Deluxe Dual 12

Kolekcja Dolce Vita

Bardzo wygodny materac medyczny z wyjątkową wysoką warstwą pianki termoelastycznej dla maksymalnego komfortu i regeneracji ciała podczas snu.

 1. Wymiary 80x200 cm
 2. Wysokość 30 cm
 3. Twardość średnio miękki, średni

5 240

Zobacz szczegóły PORÓWNAJ

Dolce Vita Deluxe Dual 12 Firm

Dolce Vita Deluxe Dual 12 Firm

Kolekcja Dolce Vita

Materac medyczny w bardziej sztywnej wersji z niezwykłą warstwą pianki termoelastycznej, zapewniającą wyjątkowy komfort i regenerację ciała podczas snu.

 1. Wymiary 80x200 cm
 2. Wysokość 30 cm
 3. Twardość średnio twardy, twardy

5 240

Zobacz szczegóły PORÓWNAJ

Dolce Vita Dual 8

Dolce Vita Dual 8

Materac medyczny zapewniający miękkie podparcie. Wyjątkowa wysoka warstwa pianki termoelastycznej zapewniająca wyjątkowy komfort i regenerację ciała podczas snu. Posiada system dwóch stref komfortu Dual Comfort

 1. Wysokość 20 cm
 2. Twardość średnio miękki, średni

3 840

Zobacz szczegóły PORÓWNAJ


Opublikowano: 27. 1. 2022
W naszej witrynie internetowej używamy plików cookie do oceny ruchu i optymalizacji działań marketingowych. Dalsze korzystanie z naszej witryny internetowej oznacza zgodę na ich użycie. Więcej informacji
Zgadzam się