JAKI MATERAC DO HOTELU WYBRAĆ?

Udostępnij na  

Tu jesteś: Wprowadzenie | Porady | JAKI MATERAC DO HOTELU WYBRAĆ?

JAKI MATERAC DO HOTELU WYBRAĆ?

Łóżko to najważniejszy element wyposażenia pokoju hotelowego. W końcu głównym celem, dla którego goście wynajmują pokoje hotelowe, jest chęć komfortowego wypoczynku. Warto zatem zadbać o jakość materaca. Wybór materacy hotelowych bywa jednak trudniejszy niż w przypadku tych, przeznaczonych do domu. Dlaczego tak jest i jaki materac do hotelu wybrać? Wyjaśniamy!

Wygodne materace hotelowe to podstawa

Komfort wypoczynku to podstawa dla gości hotelowych. Jest to zatem oczywiste, że należy zainwestować w jakościowy materac, który zapewni wysoki komfort wypoczynku. Nie polecamy zatem wyboru starego typu materacy sprężynowych. W hotelach często stosowane są materace kieszeniowe z warstwą pianki a w hotelach cztero i pięcio gwiazdkowych stosowane są materace piankowe. Materace kieszeniowe posiadają sprężyny, jednak są one zamknięte w kieszeniach, co zapewnia o wiele większą wygodę, a także trwałość konstrukcji. Jako materace hotelowe dobrze sprawdzą się również modele, w których sprężyny zastępuje pianka. W najbardziej ekskluzywnych hotelach to właśnie materace piankowe zapewniają gościom dobry sen. Materace piankowe mają tą przewagę nad materacami kieszeniowymi, że w czasie korzystania z łóżka przez dwie osoby - materac piankowy nie przenosi drgań wywołanych przez jendnego użytkownika na drugiego użytkownika. W praktyce oznacza to, że na materacu sprężynowym lub kieszeniowym - ruch jednej osoby może wybudzać drugą osobę. Materace piankowe z racji swojej budowy nie przenoszą drgań i ruchu z jednej połowy łóżka na drugą połowę łóżka.

 

Intensywna eksploatacja materaca hotelowego przez zróżnicowanych gości

Kupując materac do domu, prawdopodobnie będziemy o niego dbać, aby dobrze służył nam przez wiele lat. Jednak goście hotelowi mogą się już tak bardzo nie troszczyć o wyposażenie pokoju. Dlatego też niezbędny jest wytrzymały materac hotelowy, który zniesie intensywną eksploatację. Jakość wykonania konstrukcji oraz pokrowca są podstawową kwestią, którą trzeba brać pod uwagę podczas wyboru.

 

Warunki wytrzymałościowe predysponują do wykorzystania w hotelu oferowane przez nas materace Maestro. Ich maksymalne obciążenie to aż 150 kg. Do produkcji modeli z tej serii wykorzystano najwyższej klasy materiały. Dowodem tego jest rozszerzona gwarancja aż na 12 lat.  Co więcej, pokrowce materacy Maestro nadają się do prania. Tym samym materace hotelowe będą zawsze świeże i pachnące, nawet po wielu latach użytkowania.

Materac do hotelu Magniflex Maestro Materac dla hoteli Magniflex Maestro

Uniwersalny materac do hotelu

Goście hotelowi są bardzo zróżnicowani pod względem wagi, wymiarów i ogółem budowy ciała. Odróżniają ich również preferencje względem warunków spania. Wybierając materac do domu, dostosowujemy go do własnych potrzeb. Jednak to, co jednej osobie zapewnia komfortowy sen przez całą noc, dla innej może stanowić dużą niedogodność. Przykładowo, niektórzy lubią spać na twardych materacach. Ich kręgosłupy są do tego przyzwyczajone. Jednak dla innych duża twardość podłoża, na którym śpią, stanowi prawdziwą udrękę. Dlatego też materace hotelowe powinny być uniwersalne. Można zdecydować się na materace kieszeniowe o umiarkowanej twardości. Jednak jeszcze lepszym rozwiązaniem jest materac do hotelu z pianki termoelastycznej. Pianka dostosowuje się do budowy ciała oraz wagi aktualnego użytkownika, tak aby zapewnić mu maksymalną wygodę.

 

W naszej ofercie dostępne są liczne materace termoelastyczne, w tym model Maestro 14. Posiada on termoelastyczną piankę Memofoam oraz wspierającą kręgosłup piankę Elisoft. Dzięki temu jest to idealny materac do hotelu, który zapewni komfort każdemu, również osobom z problemami ortopedycznymi.

JAKIE JESZCZE CECHY POWINIEN MIEĆ DOBRY MATERAC DO HOTELU?

Oprócz tego, że materac powinien zapewnić maksymalny komfort i nie powinien przenosić drgań i ruchu z jednej połowy na drugą (materace sprężynowe przenoszą drgania a piankowe są pozbawione tej wady) powinien także być:

- antyalergiczny - zarówno kolekcja Maestro jak i Armonia są skonstruowane wyłącznie z hipoalergicznych materiałów,

- chronić przed przegrzaniem - Materac Maestro zbudowany jest z przewiewnego jedwabiu i pianki Aquabreeze a kolekcja Armonia zawiera w sobie termoregulacyjny materiał Outlast,

- wysokiej klasy materac zawsze powinien umożliwiać wysoki poziom tzw. "mikrodopasowania" który jest realizowany przez piankę z pamięcią kształtu.

 

Czytaj wiecej:

Jeśli chcesz przeczytać więcej o materacach Magniflex w przykładowych europejskich hotel przejdź do artykułu

MATERACE MAGNIFLEX W HOTELACH.

Materac Maestro Dual 14

Materac Maestro Dual 14

Kolekcja Maestro

Luksusowy, bardzo wysoki materac medyczny, łączący wyjątkową termoplastyczną piankę Memoform, innowacyjną piankę na bazie wody Aquabreeze i tradycyjne, unikatowe, naturalne materiały, zapewniając doskonałe podparcie i niespotykaną wygodę.

  1. Wymiary 80x200 cm
  2. Wysokość 35 cm
  3. Twardość miękka, średnio miękka

8 440

Zobacz szczegóły PORÓWNAJ

Komfortowy materac piankowy Magniflex

Materac Armonia Memoform Dual 12

Kolekcja Armonia

Atrakcyjny materac o zmiennym kształcie z opatentowaną termoplastyczną pianką Memoform, zapewniający optymalne podparcie ciała i doskonały komfort.

  1. Wymiary 80x200 cm
  2. Wysokość 30 cm

6 740

Zobacz szczegóły PORÓWNAJ


Opublikowano: 21. 1. 2022
W naszej witrynie internetowej używamy plików cookie do oceny ruchu i optymalizacji działań marketingowych. Dalsze korzystanie z naszej witryny internetowej oznacza zgodę na ich użycie. Więcej informacji
Zgadzam się