ŁÓŻKO MAŁŻEŃSKIE - JAKI ROZMIAR MATERACA BĘDZIE NAJLEPSZY?

Udostępnij na  

Tu jesteś: Wprowadzenie | Porady | ŁÓŻKO MAŁŻEŃSKIE - JAKI ROZMIAR MATERACA BĘDZIE NAJLEPSZY?

ŁÓŻKO MAŁŻEŃSKIE - JAKI ROZMIAR MATERACA BĘDZIE NAJLEPSZY?

Pozornie mogłoby się wydawać, że wybór łóżka i materaca do sypialni to prosta sprawa. W rzeczywistości okazuje się często, że wcale nie jest to tak łatwe. Jedna z głównych wątpliwości dotyczy optymalnego rozmiaru materaca do łóżka małżeńskiego. Jak duży powinien być materac? Jakie inne jego cechy są istotne?

Najpopularniejsze rozmiary materacy do łóżek małżeńskich

Standardowa długość materaca do sypialni to 200 cm. Natomiast jeśli chodzi o szerokość, bywa ona bardzo różna. Niektóre pary nie potrzebują zbyt wiele przestrzeni i wybierają materac 120x200 cm. Przeważnie jednak to zbyt mało, dlatego częstszym wyborem jest materac 140x200 cm. Jednak najpowszechniejsze są materace 160x200 cm. Zapewniają one bowiem dużą przestrzeń użytkową, a jednocześnie nie są na tyle szerokie, aby zabrać znaczącą przestrzeń sypialni. Generalnie zwykle pożądana jest jak największa szerokość łóżka. W końcu wybierając materac o szerokości 200x200 nie trzeba wcale korzystać z całej jego powierzchni. Zasadniczo wybierając wymiary materaca do łóżka małżeńskiego należy wziąć pod uwagę następujące czynniki:

 • wymiary użytkowników,
 • preferencje względem wielkości powierzchni do spania,
 • dostępną przestrzeń w sypialni

Wymiary użytkowników łóżka to rzecz absolutnie podstawowa. Im większe osoby, tym więcej miejsca potrzebują. Przynajmniej tak jest przeważnie. Czasami bowiem również ludzie niscy i szczupli potrzebują dużej przestrzeni w czasie snu. Niektórzy mają na przykład niespokojny sen, powodujący wiele ruchu. Aby nie zakłócać snu partnera, warto wybrać większy materac.

Niewątpliwie ważnym czynnikiem jest również odpowiednia przestrzeń w sypialni. Jeśli pokój jest niewielki lub do dyspozycji mamy jedynie wnękę o ograniczonych wymiarach, być może będzie trzeba zdecydować się na nieco mniejszy materac do sypialni.

Powyżej cały czas traktujemy o wyborze materaca. Trzeba jednak pamiętać, że stanowi on uzupełnienie łóżka. Natomiast łóżko przeważnie posiada konstrukcję odrobinę szerszą od materaca.

Materac piankowy dla par

Wybierając materac do łóżka małżeńskiego warto brać pod uwagę nie tylko jego wymiary, ale również typ. Przede wszystkim liczy się jego wypełnienie. Powinna to być pianka termoelastyczna, której poszczególne strefy niezależnie dostosowują się do nacisku. Rzecz w tym, iż partnerzy często cechują się zupełnie inną wagą i kształtem ciała. Strefy, na których śpią, powinny się dostosowywać do każdego z nich z osobna, aby mogli spać wygodnie i budzić się wypoczęci, bez bólu kręgosłupa.

Właśnie z tego powodu opracowaliśmy unikatowy system Dual Comfort - materace z podwójnym wkładem. Śpicie razem, ale każdy na swój sposób, aby każdy mógł wybrać preferowany indywidualnie komfort spania: miękko lub bardziej twardo. Po prostu rozpinasz pokrowiec, odwracasz jeden z wkładów materaca zgodnie z preferencjami i korzystasz z zalet wspólnego spania. To kolejny krok w stronę zdrowego snu, bez uszczerbku na komforcie jednego z użytkowników.

System Dual Comfort znajdziesz w kolekcjach Armonia, Dolce Vita, Toscana i Magnigel, a odróżnisz je od reszty dzięki oznaczeniu "Dual" w nazwie. W tej wersji dostępne są materace o szerokości 140 cm i więcej z wymienionych kolekcji.

DLACZEGO WARTO WYBRAĆ MATERACE MAGNIFLEX?

 • Pianka termoelastyczna zapewnia najlepsze podparcie kręgosłupa i komfortowy odpoczynek.
 • Nasze produkty są testowane i certyfikowane oraz rekomendowane przez specjalistów.
 • Naturalne materiały zapewniają zdrowie i spokojny sen.
 • Oferujemy fachowe doradztwo i pomoc przy wyborze materaca i poduszki.

Znajdź sklep najbliżej siebie i przetestuj

 

Komfortowy materac piankowy Magniflex

Materac Armonia Memoform Dual 12

Kolekcja Armonia

Atrakcyjny materac o zmiennym kształcie z opatentowaną termoplastyczną pianką Memoform, zapewniający optymalne podparcie ciała i doskonały komfort.

 1. Wymiary 80x200 cm
 2. Wysokość 30 cm

6 740

Zobacz szczegóły PORÓWNAJ

Dolce Vita Deluxe Dual 12 Firm

Dolce Vita Deluxe Dual 12 Firm

Kolekcja Dolce Vita

Materac medyczny w bardziej sztywnej wersji z niezwykłą warstwą pianki termoelastycznej, zapewniającą wyjątkowy komfort i regenerację ciała podczas snu.

 1. Wymiary 80x200 cm
 2. Wysokość 30 cm
 3. Twardość średnio twardy, twardy

5 240

Zobacz szczegóły PORÓWNAJ

Dolce Vita Deluxe Dual 12

Dolce Vita Deluxe Dual 12

Kolekcja Dolce Vita

Bardzo wygodny materac medyczny z wyjątkową wysoką warstwą pianki termoelastycznej dla maksymalnego komfortu i regeneracji ciała podczas snu.

 1. Wymiary 80x200 cm
 2. Wysokość 30 cm
 3. Twardość średnio miękki, średni

5 240

Zobacz szczegóły PORÓWNAJ

Dolce Vita Comfort Dual 10

Dolce Vita Comfort Dual 10

Kolekcja Dolce Vita

Wyjątkowy materac medyczny, z wysoką warstwą pianki termoelastycznej, zapewniającą wyjątkowy komfort i regenerację ciała podczas snu.  

 1. Wymiary 80x200 cm
 2. Wysokość 25 cm
 3. Twardość średni, średnio twardy

4 390

Zobacz szczegóły PORÓWNAJ

Comfort Dual 9 Firm

Comfort Dual 9 Firm

Kolekcja Dolce Vita

Materac medyczny w wersji sztywnej z wyjątkowo wysoką warstwą pianki pamięciowej, zapewniającą wyjątkowy komfort i regenerację ciała podczas snu.

 1. Wymiary 80x200 cm
 2. Wysokość 23 cm

3 740

Zobacz szczegóły PORÓWNAJ

Napisz do nas

Imię i nazwisko
E-mail
Nr telefonu
Twoja wiadomość
Akceptacja warunków


Opublikowano: 5. 11. 2021
W naszej witrynie internetowej używamy plików cookie do oceny ruchu i optymalizacji działań marketingowych. Dalsze korzystanie z naszej witryny internetowej oznacza zgodę na ich użycie. Więcej informacji
Zgadzam się