CO UTRUDNIA NAM SEN? 5 POWODÓW, KTÓRE TRZEBA ZNAĆ

Udostępnij na  

Tu jesteś: Wprowadzenie | Porady | CO UTRUDNIA NAM SEN? 5 POWODÓW, KTÓRE TRZEBA ZNAĆ

CO UTRUDNIA NAM SEN? 5 POWODÓW, KTÓRE TRZEBA ZNAĆ

Dobry i jakościowy sen to podstawa wydajności w ciągu dnia. Sen ma wpływ na zdrowie oraz ogólną formę fizyczną. Szybko zauważymy różnicę we własnym funkcjonowaniu, gdy zarwiemy choćby jedną noc. Co można zrobić, by lepiej spać? Co utrudnia nam sen? Wskazujemy 5 najczęstszych powodów braku snu.

1. NIEODPOWiEDNIA DIETA

Gdy nie zwracamy uwagi na to, co znajduje się na naszym talerzu w ramach ostatniego posiłku w ciągu dnia, nie mamy się co dziwić, że czasem trudno o łatwe zaśnięcie. Wielu dietetyków radzi, aby ostatni posiłek zjeść dwie lub trzy godziny przed pójściem spać. Będzie dobrze, jeśli spożyjemy coś lekkostrawnego, ubogiego w tłuszcz. W przeciwnym razie nadmierna aktywność układu pokarmowego znacząco utrudni zaśnięcie.

2. KAWA w niewłaściwej porze

Z kawą również należy uważać. Oczywiście można spożywać ją w ciągu dnia, ale należy pilnować, by nie przekraczać odpowiedniej dawki kofeiny na dobę. Ponadto ważne jest, aby zrezygnować z picia kawy i kilku innych napojów, w tym mocnych herbat i napojów energetycznych, tuż przed snem. Niektórzy zalecają, aby odstawić substancje stymulujące co najmniej na kilka godzin przed planowanym położeniem się do łóżka.

3. niewygodne spanie

Często nie zdajemy sobie sprawy ze znaczenia naszego posłania. Wygodny materac to absolutna podstawa dobrego, nieprzerwanego snu. Ciało po całym dniu aktywności zasługuje na prawdziwy relaks. Może go zapewnić na przykład materac piankowy, który można znaleźć w naszej ofercie. Materac piankowy zapewnia nie tylko wygodną i zdrową pozycję snu, ale również odpowiedni przepływ powietrza. Polecamy między innymi materac z kolekcji Armonia. Jest to materac wypełniony lateksową pianką, który sprawi, że zaśniesz natychmiast, a obudzisz się w pełni wypoczęty.

4. JAKOŚĆ POWIETRZA W POMIESZCZENIU

Drobna rzecz, a zapewnia odczuwalną zmianę. Chodzi o zadbanie o świeże powietrze w sypialni. Jeśli nie posiadamy oczyszczacza powietrza, wystarczy porządnie przewietrzyć pomieszczenie, w którym śpimy. To z pewnością poprawi komfort snu. Pomieszczenie powinno było wolne od zanieczyszczeń, a w powietrzu musi być dostateczna ilość tlenu.

5. WPŁYW NIEBIESKIEGO ŚWIATŁA

Niebieskie światło, emitowane między innymi przez telefony i tablety, oszukuje nasz mózg, wskazując, że jest dzień. Czujemy się pobudzeni do aktywności, zamiast spokojnie zasnąć. Dlatego warto odłożyć wszelkie sprzęty elektroniczne na minimum godzinę przed snem.

Wymieniliśmy najczęstsze powody braku snu. Niemniej jednak czasami za brak możliwości wyspania się odpowiadają inne czynniki. Może to być na przykład stres lub choroba. Aby zapewnić sobie dobry sen, warto zadbać o wymienione przez nas kwestie, a jeśli to nie pomoże, zasięgnąć opinii specjalisty.

Dlaczego warto wybrać materace Magniflex?

Kto lepiej zna się na odpoczynku niż Włosi? Magniflex to włoski producent piankowych materacy i poduszek najwyższej jakości rodem ze słonecznej Toskanii. Od 60 lat umiejętnie łączymy finezyjne wzornictwo i naturalne materiały z nowoczesnymi technologiami zapewniającymi zdrowie, spokojny sen i komfortowy odpoczynek. Nasze produkty premium są testowane i certyfikowane, spełniając oczekiwania najbardziej wymagających klientów.

Włoski materac piankowy Magniflex

Materac piankowy Armonia Latex Dual 12

Kolekcja Armonia, Materace piankowe

Atrakcyjny, bardzo wygodny materac o zmiennym kształcie, zawierający lateksową piankę, która umożliwia przepływ powietrza i jest bardzo przyjemna w dotyku.

  1. Wymiary 80x200 cm
  2. Wysokość 30 cm
  3. Twardość średni, średnio twardy

5 990

Zobacz szczegóły PORÓWNAJ

Comfort Deluxe Dual 12

Comfort Deluxe Dual 12

Kolekcja Dolce Vita, Materace piankowe, Produkty zdrowotne

Bardzo wygodny materac medyczny z wyjątkową wysoką warstwą pianki termoelastycznej dla maksymalnego komfortu i regeneracji ciała podczas snu.

  1. Wymiary 80x200 cm
  2. Wysokość 30 cm
  3. Twardość średnio miękki, średni

4 190

Zobacz szczegóły PORÓWNAJ

Magnistretch 10

Magnistretch 10

Kolekcja Magnistretch, Materace piankowe

Średnio miękki materac do aktywnej regeneracji ciała podczas snu. Wyższa warstwa termoelastycznej pianki zapewnia większy komfort. Światowy patent Magniflex.

  1. Wymiary 80x200 cm
  2. Wysokość 25 cm
  3. Twardość średnio miękki

4 640

Zobacz szczegóły PORÓWNAJ


Opublikowano: 16. 8. 2021
W naszej witrynie internetowej używamy plików cookie do oceny ruchu i optymalizacji działań marketingowych. Dalsze korzystanie z naszej witryny internetowej oznacza zgodę na ich użycie. Więcej informacji
Zgadzam się