CZY SEN POMAGA NA BÓL KRĘGOSŁUPA?

Udostępnij na  

Tu jesteś: Wprowadzenie | Porady | CZY SEN POMAGA NA BÓL KRĘGOSŁUPA?

CZY SEN POMAGA NA BÓL KRĘGOSŁUPA?

Statystyki pokazują, że na dolegliwości związane z bólem pleców i kręgosłupa skarży się ok. 80% społeczeństwa. Przyczyn jest bardzo wiele i wyliczenie ich wszystkich stworzyłoby bardzo długą listę. Określenie źródła dolegliwości jest ważne, jednak dużo istotniejsze zadanie to znalezienie odpowiedniej terapii pozwalającej na skuteczne pozbycie się dyskomfortu. Wszelkiego rodzaju masaże, ćwiczenia rozluźniające i zachowywanie odpowiedniej postawy podczas siedzenia to najczęściej stosowane rozwiązania. Okazuje się jednak, że najczęściej zapominamy o niezwykle skutecznej metodzie na bóle kręgosłupa, którą możemy stosować codziennie i o regularnych porach… to zdrowy sen!

Zagadnienie wydaje się wręcz trywialne, ale prawda jest taka, że to właśnie podczas tego  kilkugodzinnego odpoczynku nasze ciało regeneruje się zarówno psychicznie jak i fizycznie. Dobry i długi sen to podstawa zdrowego trybu życia, podobnie jak odżywianie czy ćwiczenia. Co ważne największym problemem dzisiejszego świata jest coraz bardziej ograniczony czas na aktywność pozazawodową. Innymi słowy nie zawsze mamy możliwość wyjść na siłownię, pobiegać lub ćwiczyć bardzo rozluźniającą jogę czy pilates. A to właśnie regularne ćwiczenia dają największe efekty. U każdego z nas sen to niezwykle ważny aspekt życia i co istotne – codziennie powtarzany. Z tego powodu warto rozważyć dostępne na rynku materace z funkcjami wspierającymi rozluźnianie i prawidłowe ułożenie naszego kręgosłupa. Dzięki temu, każdego dnia, przez minimum 7 godzin możemy niwelować skutki stresu i zmęczenia pleców.

UŁożenie ma znaczenie

W tym miejscu z pomocą przychodzi specjalna grupa materacy ortopedycznych – piankowe materace funkcjonalne. Ich podstawowym zadaniem jest wspomaganie naszego kręgosłupa w odpowiednim ułożeniu się, co stanowi fundament profilaktyki i leczenia dolegliwości bólowych. Pewnie wielu z nas doświadczyło dyskomfortu związanego ze spaniem w niewłaściwej pozycji, przez co później w trakcie dnia doskwierały nam bóle mięśni lub stawów. Podobnie w druga stronę, gdy ułożenie naszego ciała będzie prawidłowe, powinniśmy odczuwać ulgę i efekt relaksu. Pamiętać należy, że prawidłowy materac podpiera ciało i relaksuje tak, aby można było spać w najlepszych pozycjach, czyli na boku i na plecach. Wtedy to kręgosłup odpoczywa najlepiej.

materac piankowy magnistretch odpowiednie podparcie kręgosłupa magniflex

Drugie zadanie materaca piankowego wysokiej klasy to rozluźnienie i regeneracja kręgosłupa. Jedną z innowacji w tym zakresie jest m. in. kolekcja materacy Magnistrech. Dzięki opatentowanemu rozwiązaniu polegającemu na nieinwazyjnemu rozciąganiu ciała na odcinku od bioder w kierunku głowy i przeciwlegle w kierunku nóg. Szacuje się, że osiem godzin snu na takim materacu może dać nam taki sam efekt jak 30 minut intensywnych ćwiczeń rozciągających.

Jaki jest odpowiedni materac funkcjonalny?

Bardzo ważne jest to, by odpowiednio dobrać produkt, który spełni swój cel. Dobry sen to taki, w którym nie budzimy się w nocy by przełożyć się z boku na bok. To właśnie wtedy nasz organizm podpowiada nam, że nasz kręgosłup jest źle ułożony. Chodzi więc o to, by poprzez swoją ergonomię materac idealnie dopasowywał się do kształtu i wagi poszczególnych części naszego ciała i pomagał formować kręgosłup w linii prostej ale najbardziej naturalnej bez sztucznego wysilania go. Dodatkowa funkcja to właśnie rozluźnianie napiętych mięśni, uwalnianie spiętych nerwów, delikatne rozciąganie kręgosłupa. Dzięki takiemu oddziaływaniu na kręgi, do przestrzeni między dyskowych lepiej napływa krew, która regeneruje obolałe miejsca, wspomagając leczenie dysfunkcji. Dzięki temu powinniśmy od razu poczuć różnicę w tym jak śpimy i czy dolegliwości się zmniejszają po nieprzerwanym śnie. Materac także powinien mieć odpowiednie certyfikaty m.in. Medical Device Class 1, Oeko-Tex Standard 100. Warto zwrócić uwagę na opatentowane innowacje producenta.

Warto brać przykład od włochów

Jednym z najdłużej i najzdrowiej żyjących narodów w Europie są Włosi. Słynna kuchnia pełna warzyw i aromatów oraz popularna „sjesta” mają wpływ na to, że wiele osób dożywa stu lat w bardzo dobrej kondycji fizycznej. Odżywianie, uprawianie sportu i sen to trzy istotne czynniki. Nic więc dziwnego, że jednym ze światowych liderów w produkcji materacy piankowych jest włoska rodzinna marka Magniflex, od niedawna dostępna także w Polsce. Specjaliści tej firmy od lat opracowują nowatorskie rozwiązania z dziedziny wspomagania kręgosłupa w trakcie snu. Ich badania dotyczyły m.in. zaprojektowania i opatentowania materaca rozciągającego i regenerującego Magnistretch, oraz stosowanych materiałów m. in. przeciwwirusowych - Magniprotect. Magniflex uznawany jest za prekursora wielu rozwiązań ale też niezwykle ceniony za łączenie ich z legendarnym włoskim designem.

Sprawdź jaki materac będzie najlepszy dla Ciebie w zależności od Twoich potrzeb.

Gdzie najbliżej twojego miejsca zamieszkania znajduje się dystrybutor marki Magniflex?

dopasuj właściwy materac magniflex  sprawdź gdzie kupić materac piankowy magniflex

 

Dolce Vita Deluxe Dual 12

Dolce Vita Deluxe Dual 12

Kolekcja Dolce Vita

Bardzo wygodny materac medyczny z wyjątkową wysoką warstwą pianki termoelastycznej dla maksymalnego komfortu i regeneracji ciała podczas snu.

  1. Wymiary 80x200 cm
  2. Wysokość 30 cm
  3. Twardość średnio miękki, średni

5 240

Zobacz szczegóły PORÓWNAJ

Magnistretch 12

Magnistretch 12

Kolekcja Magnistretch

Wysoki, średnio miękki materac, zapewniający aktywną regenerację podczas snu. Specjalnie zaprojektowania konstrukcja oraz piany stretch zapewniają intensywane rozluźnianie mięśni i regenerację kręgosłupa. To chroniony na całym świecie patent firmy Magniflex.

  1. Wymiary 80x200 cm
  2. Wysokość 30 cm
  3. Twardość średnio miękki

6 340

Zobacz szczegóły PORÓWNAJ

Napisz do nas

Imię i nazwisko
E-mail
Nr telefonu
Twoja wiadomość
Akceptacja warunków


Opublikowano: 2. 11. 2020
W naszej witrynie internetowej używamy plików cookie do oceny ruchu i optymalizacji działań marketingowych. Dalsze korzystanie z naszej witryny internetowej oznacza zgodę na ich użycie. Więcej informacji
Zgadzam się