IDEALNY MATERAC DLA KOBIETY W CIĄŻY

Udostępnij na  

Tu jesteś: Wprowadzenie | Porady | IDEALNY MATERAC DLA KOBIETY W CIĄŻY

IDEALNY MATERAC DLA KOBIETY W CIĄŻY

Ciąża to szczególny okres w życiu kobiety, w którym ciało potrzebuje więcej uwagi i odpoczynku. Podczas ciąży ogromne znaczenie ma odpowiednia ilość snu i dobre łóżko. Materac do spania dla kobiety w ciąży musi być przede wszystkim wygodny i zapewniać odpowiedne odciążenie dla zmęczonego ciała. Spokojny i zdrowy sen przyszłej mamy jest na wagę złota.

CIĄŻA, A SEN

Kobiety decydujące się na macierzyństwo często są świadome trudności, z którymi będą się zmagać. Coraz częściej poszukują informacji o tym, jak ulżyć sobie w tym trudnym okresie.

Kobiece ciało drastycznie zmienia się w ciąży. Nie chodzi wyłącznie o kwestie wizualne, ani o wzrost wagi. Kobietom w ciąży towarzyszy ogromne obciążenie kręgosłupa i bóle temu towarzyszące. Dodatkowo, ciąża wiąże się z dyskomfortem, stresem i silnymi zmianami w gospodarce hormonalnej. To wszystko może przyczyniać się do pogorszenia jakości snu – a brak zdrowego snu wpływa na zmęczenie i stres w ciągu dnia, utrudniając prawidłowe funkcjonowanie przyszłej mamy.

Często bywa, że źle dobrany materac jest dodatkowym powodem narastających problemów ze snem. Odpowiedni materac do spania dla kobiety w ciąży musi być „w sam raz”, czyli ani nie za miękki, ani zbyt twardy. Najlepiej sprawdzają się materace wykonane z pianki.

MATERACE PIANKOWE - ZALETY

Dobry materac do spania dla kobiety w ciąży powinien dopasowywać się do kształtu ciała, zapewniając komfortowy sen. Takie właśnie są materace piankowe. Mogą być wykonane z jednej lub z kilku warstw specjalnej pianki termoelastycznej. Są to modele, które reagują na temperaturę ciała i pod jej wpływem delikatnie zmieniają swój kształt. Pewne jest jedno – każdy materac z pianki termoelastycznej stanowi doskonałe podparcie dla zmieniającego się ciała, co jest szczególnie ważne dla przyszłych mam. Do niewątpliwych zalet materacy piankowych na pewno można zaliczyć to, że świetnie przepuszczają powietrze. Dzięki temu zachodzi mniejsze ryzyko gromadzenia się w nich szkodliwych dla zdrowia alergenów. Co więcej, materace te są odporne na trwałe wgniecenia lub zniszczenia. To sprawia, że mogą służyć długie lata, pozostając w bardzo dobrym stanie.

Jako materac do spania dla kobiet w ciąży szczególnie polecamy model z serii Magnistretch. Materace z tej kolekcji posiadają opatentowaną przez Magniflex piankę termoelastyczną, która gwarantuje aktywną regenerację podczas snu. Doskonale odciążają kręgosłup kobiety w ciąży. Materace Magnistretch są certyfikowane przez Amerykańskie Towarzystwo Chiropraktyków, jako wyjątkowo sprzyjające zachowaniu dobrego zdrowia układu szkieletowego.

JAK POWINNA SPAĆ KOBIETA W CIĄŻY?

Dobrze dobrany materac do spania dla kobiety w ciąży powinien dopasowywać się do jej ciała, niezależnie od tego, na jakim etapie ciąży kobieta znajduje się w danym momencie. Jak w takim razie powinna spać kobieta, gdy ma już dopasowany idealny materac? Na plecach, brzuchu, a może na którymś z boków? Lekarze zdecydowanie odradzają spanie na brzuchu. Nie polecają również spania na plecach oraz prawym boku. Optymalny okazuje się lewy bok – pozycja, która w żaden sposób nie zagraża dziecku i jest bezpieczna również dla ciężarnej. Mowa oczywiście o ciąży na zaawansowanym stadium, w początkowej fazie sposób spania nie robi wielkiej różnicy – przyszłej mamie musi być po prostu wygodnie, a sen ma przynosić regenerację i spokój.

 

Magnistretch 9

Magnistretch 9

Kolekcja Magnistretch, Materace piankowe

Średnio sztywny materac do aktywnej regeneracji ciała podczas snu. Dolna warstwa pianki pamięciowej w powłoce zapewnia bardziej intensywny efekt rozciągania. Światowy patent Magniflex.

  1. Wymiary 80x200 cm
  2. Wysokość 23 cm
  3. Twardość średnio twardy

4 140

Zobacz szczegóły PORÓWNAJ

Magnistretch 10

Magnistretch 10

Kolekcja Magnistretch, Materace piankowe

Średnio miękki materac do aktywnej regeneracji ciała podczas snu. Wyższa warstwa termoelastycznej pianki zapewnia większy komfort. Światowy patent Magniflex.

  1. Wymiary 80x200 cm
  2. Wysokość 25 cm
  3. Twardość średnio miękki

4 640

Zobacz szczegóły PORÓWNAJ

Magnistretch 12

Magnistretch 12

Kolekcja Magnistretch, Materace piankowe

Wysoki, średnio miękki materac, zapewniający aktywną regenerację podczas snu. Górna warstwa termoelastycznej pianki w powłoce służy zwiększeniu komfortu. To chroniony na całym świecie patent firmy Magniflex.

  1. Wymiary 80x200 cm
  2. Wysokość 30 cm
  3. Twardość średnio miękki

5 240

Zobacz szczegóły PORÓWNAJ


Opublikowano: 23. 8. 2021
W naszej witrynie internetowej używamy plików cookie do oceny ruchu i optymalizacji działań marketingowych. Dalsze korzystanie z naszej witryny internetowej oznacza zgodę na ich użycie. Więcej informacji
Zgadzam się