JAK LECZYĆ BEZSENNOŚĆ?

Udostępnij na  

Tu jesteś: Wprowadzenie | Porady | JAK LECZYĆ BEZSENNOŚĆ?

JAK LECZYĆ BEZSENNOŚĆ?

Jak leczyć bezsenność? Problemy ze snem to dolegliwość, która znacząco utrudnia codzienne funkcjonowanie. Niewątpliwie jest to bardzo frustrująca przypadłość. Całe szczęście skuteczne leczenie bezsenności jest możliwe. Kluczem do sukcesu jest poznanie przyczyn bezsenności, a następnie wdrożenie profesjonalnych rozwiązań. Współczesna medycyna zna skuteczne sposoby na bezsenność.

BezSENNOŚĆ - OBJAWY SCHORZENIA

Bezsenność dzieli się na krótkotrwałą i przewlekłą, czyli taką, która trwa dłużej niż miesiąca. Warto zaznaczyć, że problemy ze snem mogą przybierać różne formy. Jeśli chodzi o bezsenność, objawy tej dolegliwości to przede wszystkim:

Przyczyny bezsenności mogą być różne. Jedną z najczęstszych przyczyn są schorzenia, które utrudniają swobodny wypoczynek. Między innymi są to zaburzenia gospodarki hormonalnej czy zespoły bólowe. Zaburzenia psychiczne również mają wpływ na komfort snu. Należą do nich: nerwica, depresja czy zaburzenia lękowe. Popularnymi przyczynami zaburzeń snu są też: stres, uzależnienie od alkoholu i innych używek, nadużywanie leków lub po prostu zmiana otoczenia.

  1. trudności w zasypianiu,

  2. problemy z utrzymaniem snu,

  3. budzenie się w nocy lub nad ranem,

  4. sen złej jakości.

Jakie są skutki bezsenności? Zdecydowanie obniża ona jakość życia. Człowiek cierpiący na bezsenność jest śpiący w ciągu dnia, rozdrażniony, ma wahania nastrojów. Poza tym bezsenność może powodować lęki oraz problemy z koncentracją i uczeniem się.

BEZSENNOŚĆ - JAK LECZYĆ TĘ PRZYPADŁOŚĆ?

Bezsenność nie jest przypadłością nieodwracalną. Można sobie z nią radzić na różne sposoby. Jeśli mamy do czynienia z bezsennością krótkotrwałą, spowodowaną zmianą środowiska, wystarczy zapewnić sobie komfort snu. Zadbaj o to, aby zaopatrzyć się w wygodny materac z kolekcji Dolce Vita, zapewnić sobie ciche i zacienione miejsce do snu oraz wyłącz przed snem wszelkie urządzenia elektroniczne. Postaraj się również o odpowiednią dietę i aktywność fizyczną. Ważne jest też wyciszenie przed snem, aby wprowadzić się w stan relaksacji.

Jeśli jednak to nie pomaga i Twoja bezsenność trwa dłużej niż miesiąc, oznacza to, że cierpisz na długotrwałą bezsenność. Jak leczyć ten stan? Jest to nieco trudniejsze zadanie, choć i z tym problemem można się uporać.

Na pewno warto poprawić swój komfort snu poprzez odpowiednią suplementację i relaksację. Jednym z kluczowych składników jest magnez, który łagodzi napięcie oraz witaminy z grupy B. Możesz też zastosować zioła w postaci naparów, herbatek lub olejków (lawenda, melisa i inne). Udaj się do lekarza POZ, który skieruje Cię na potrzebne badania i do odpowiedniego specjalisty.

W ten sposób będziesz mógł wykluczyć lub potwierdzić czynniki chorobowe. Możesz także udać się do psychoterapeuty lub psychiatry, który przeprowadzi odpowiednią terapię i pomoże w doborze leków nasennych lub antydepresyjnych. Działaniem mającym na celu wyleczenie bezsenności jest również wizyta w poradni leczenia snu. W takiej placówce specjaliści kompleksowo zajmą się Twoim problemem. Najpierw zidentyfikują źródło problemu ,a później zalecą odpowiednie działania.


Opublikowano: 25. 3. 2021
W naszej witrynie internetowej używamy plików cookie do oceny ruchu i optymalizacji działań marketingowych. Dalsze korzystanie z naszej witryny internetowej oznacza zgodę na ich użycie. Więcej informacji
Zgadzam się