JAK POPRAWIĆ JAKOŚĆ SNU?

Udostępnij na  

Tu jesteś: Wprowadzenie | Porady | JAK POPRAWIĆ JAKOŚĆ SNU?

JAK POPRAWIĆ JAKOŚĆ SNU?

To jak dobrze się wysypiamy, decyduje o tym, jak funkcjonujemy w czasie dnia - ile mamy energii, jak wydajnie pracujemy i jakie mamy samopoczucie. Warto zatem zadbać o najwyższą możliwą jakość snu. Jak to zrobić? O czym należy bezwzględnie pamiętać? Wyjaśniamy!

Sypialnia jako oaza spokoju

Sypialnia powinna być miejscem zapewniającym komfort snu. Warunkiem stworzenia sprzyjających warunków jest odpowiedni wystrój wnętrza. Pastelowe, spokojne tony sprzyjają odpoczynkowi i relaksowi. Odpowiedni będzie na przykład stonowany szary lub delikatna zieleń. Trzeba zadbać również o odpowiednią wentylację pomieszczenia oraz temperaturę - optymalna to ok. 18 stopni Celsjusza. Na jakość snu wpływa również cisza, brak głośnych sprzętów w sypialni (na przykład wentylatora lub zegara z kukułką) oraz odpowiednie zaciemnienie pomieszczenia. Warto zadbać również o pościel, aby nie uwierała i nie wywoływała alergii.

Odpowiedni materac a komfort snu

Kluczowym warunkiem komfortu snu jest dobór odpowiedniego materaca. Jakie warunki musi spełnić, aby jakość snu była na wysokim poziomie? Jeden najważniejszy - powinien być wygodny na tyle, aby użytkownik nie szukał właściwej dla siebie pozycji przez pół nocy. Materac piankowy dobiera się na podstawie indywidualnych preferencji użytkownika, jego wagi i rodzaju łóżka.

Dieta, suplementacja oraz aktywność fizyczna

Dla własnego komfortu w nocy najlepiej jest przestrzegać kilku zasad:

  1. Nie jeść krótko przed snem. Ostatni posiłek należy spożyć najpóźniej 3 godziny przed pójściem spać. Na kolację warto spożywać lekkostrawne potrawy (regeneracja wątroby przypada na 1-3 w nocy),
  2. Ograniczyć używki, alkohol i kawę (ostatnia kawa o 16.00),
  3. Być aktywnym fizycznie, ale najpóźniej 3 h przed snem,
  4. Suplementować się magnezem oraz witaminami z grupy B, które odpowiadają za uwalnianie napięcia i dawanie uczucia relaksu

Nie używaj urządzeń elektRONICZNYCH przed snem

Godzinę przed snem należy zrezygnować ze wszelkich urządzeń elektronicznych. Instalowanie telewizora w sypialni nie jest dobrym pomysłem. Należy pozostawić wszelkie sprzęty elektroniczne typu laptop, smartfon poza sypialnią, aby uniknąć smogu elektromagnetycznego. Wpływa on negatywnie na nasz mózg, który przestaje produkować melatoninę pomagającą w zasypianiu. Jeśli chcesz skorzystać z budzika, lepiej kup sobie tradycyjny, aby smartfon nie przeszkadzał w komforcie snu.

O co jeszcze warto zadbać?

Ważnym elementem wpływającym na jakość snu jest również jego długość, minimum 6 godzin u dorosłego człowieka. Najlepszym rozwiązaniem dla poprawy Twojego snu jest również jego regularność, czyli stałe pory zasypiania i pobudki. W takim wypadku organizm dostosowuje się do rytmu i pewnej regularności.

W poprawie komfortu i jakości snu pomagają rytuały przed snem. Koniecznie znajdź coś dla siebie, co najbardziej Cię uspokaja. Może to być gorąca kąpiel, ćwiczenia oddechowe, czy picie ziołowej herbatka  albo ciepłego mleka. Mowa o spokojnych czynnościach, które dzięki powtarzaniu ich codziennie, będą Ci się kojarzyć ze snem.

Dlaczego warto wybrać materace Magniflex?

Kto lepiej zna się na odpoczynku niż Włosi? Magniflex to włoski producent piankowych materacy i poduszek najwyższej jakości rodem ze słonecznej Toskanii. Od 60 lat umiejętnie łączymy finezyjne wzornictwo i naturalne materiały z nowoczesnymi technologiami zapewniającymi zdrowie, spokojny sen i komfortowy odpoczynek. Nasze produkty premium są testowane i certyfikowane, spełniając oczekiwania najbardziej wymagających klientów.

Znajdź sklep najbliżej siebie i przetestuj

 

Dolce Vita Deluxe Dual 12

Dolce Vita Deluxe Dual 12

Kolekcja Dolce Vita

Bardzo wygodny materac medyczny z wyjątkową wysoką warstwą pianki termoelastycznej dla maksymalnego komfortu i regeneracji ciała podczas snu.

  1. Wymiary 80x200 cm
  2. Wysokość 30 cm
  3. Twardość średnio miękki, średni

5 240

Zobacz szczegóły PORÓWNAJ

Magnistretch 12

Magnistretch 12

Kolekcja Magnistretch

Wysoki, średnio miękki materac, zapewniający aktywną regenerację podczas snu. Specjalnie zaprojektowania konstrukcja oraz piany stretch zapewniają intensywane rozluźnianie mięśni i regenerację kręgosłupa. To chroniony na całym świecie patent firmy Magniflex.

  1. Wymiary 80x200 cm
  2. Wysokość 30 cm
  3. Twardość średnio miękki

6 340

Zobacz szczegóły PORÓWNAJ

Napisz do nas

Imię i nazwisko
E-mail
Nr telefonu
Twoja wiadomość
Akceptacja warunków


Opublikowano: 1. 3. 2021
W naszej witrynie internetowej używamy plików cookie do oceny ruchu i optymalizacji działań marketingowych. Dalsze korzystanie z naszej witryny internetowej oznacza zgodę na ich użycie. Więcej informacji
Zgadzam się