JAKI STELAŻ POD MATERAC PIANKOWY WYBRAĆ?

Udostępnij na  

Tu jesteś: Wprowadzenie | Porady | JAKI STELAŻ POD MATERAC PIANKOWY WYBRAĆ?

JAKI STELAŻ POD MATERAC PIANKOWY WYBRAĆ?

Komfort naszego snu zależy nie tylko od wyboru odpowiedniego materaca. Kluczem do jakościowego snu jest to, jaki stelaż pod materac wybierzemy. Jednym z elementów składowych idealnego dopasowania stelaża do materaca piankowego jest wybór materiału, z którego ma być wykonany. Drewno sosnowe, najtańsze i najbardziej popularne, nie jest polecane przy tego typu materacach. Sosna jest zbyt twardym drewnem i mało elastycznym. W związku z tym materac piankowy może się odkształcić.

Zatem jaki stelaż pod materac będzie najlepszym rozwiązaniem? Zdecydowanie tego, który jest wykonany z drewna bukowego. Jest to droższa alternatywa, jednak mamy gwarancję, że dzięki elastyczności i miękkości drewna bukowego, materac się nie zniekształci. Alternatywą dla drewna bukowego, może być jeszcze drewno brzozowe. Stelaż wykonany z buku lub brzozy ustabilizuje też materac.

Jaki stelaż wybrać? Dopasowany do potrzeb

Przy wyborze stelaża do materaca warto brać pod uwagę również wagę użytkownika oraz fakt, czy jest to łózko jedno- czy dwuosobowe. Dla wagi powyżej 80 kg poleca się stelaże ze wspomnianego już wcześniej drewna bukowego. Znaczenie ma również wysokość stelaża oraz rozmieszczenie listew. Przerwa między listwami nie powinna przekraczać 3 cm. Dzięki temu materac będzie bardziej stabilny. Rozmieszczenie listew ma też wpływ na cyrkulację powietrza i odprowadzenie wilgoci z materaca na zewnątrz. Listwy są czasami umieszczane w specjalnych kieszonkach. Mamy wtedy pewność, że stelaż nie zsunie się z ramy łóżka i zamortyzuje skrzypienie.

Stelaże regulowane

Jaki stelaż pod materac wybierzemy, taki będziemy mieli komfort snu. Dlatego tak ważny jest każdy szczegół i przemyślana decyzja. Do wyboru mamy stelaże z regulacją lub bez. Te drugie są zdecydowanie tańszą wersją i standardem w naszych sypialniach. Stelaż pod materac regulowany sprawdzi się u osób z większymi potrzebami. Zdecydowanie regulacja pomocna będzie osobom chorującym, starszym, lub tym, które lubią spędzać w łóżku dużo czasu.

Przy materacach piankowych mamy ten komfort, że nie odgniotą się i nie zniekształcą, zatem możliwości regulacji są w ich przypadku nieograniczone. Jaki rodzaj regulacji jest dostępny? Jaki stelaż pod materac wybrać? Z regulacją ręczną (zagłówek i podnóżek podnoszony i opuszczany jest manualnie) lub z regulacją elektryczną (zagłówek i podnóżek regulowany za pomocą silnika elektrycznego i pilota).

Stelażami regulowanymi elektrycznie, można sterować także za pomocą smartfona. Regulowane stelaże zapewniają komfort snu, pozycję dopasowaną do potrzeb i uczucie relaksu podczas odpoczynku. Przykładem nowoczesnego, sterowanego stelaża pod materac jest oferowany przez nas model Uno Deluxe.


Opublikowano: 18. 3. 2021
W naszej witrynie internetowej używamy plików cookie do oceny ruchu i optymalizacji działań marketingowych. Dalsze korzystanie z naszej witryny internetowej oznacza zgodę na ich użycie. Więcej informacji
Zgadzam się