MATERAC DO SPANIA DLA SPORTOWCA. JAKI POWINIEN BYĆ?

Udostępnij na  

Tu jesteś: Wprowadzenie | Porady | MATERAC DO SPANIA DLA SPORTOWCA. JAKI POWINIEN BYĆ?

MATERAC DO SPANIA DLA SPORTOWCA. JAKI POWINIEN BYĆ?

Kluczowym aspektem decydującym o jakości snu jest jakość materaca. Niewątpliwie zatem każdy sportowiec powinien zadbać o wybór optymalnego modelu. W przypadku sportowców, których aktywność fizyczna jest o wiele większa od przeciętnej, dobry wypoczynek jest szczególnie istotny. Jaki materac dla sportowca wybrać? W jaki jeszcze sposób zadbać o odpowiedni sen?

 

Jakie znaczenie dla sportowców ma sen?

Sen u sportowców jest jednym z kluczowych elementów wpływających na jakość osiąganych wyników. Jest nieodzownym elementem cyklicznego planu treningów i regeneracji. Jakie są konsekwencje niedoboru, lub mało efektywnego snu u sportowców? Najważniejsze z nich, to:

 • kontuzje, kiedy ciało nie zdąży się zregenerować po treningu,
 • obniżenie skupienia i koncentracji, a co za tym idzie - refleksu
 • zwiększenie kortyzolu we krwi, co prowadzi do większego stresu,
 • zwiększenie poziomu glukozy we krwi,
 • mniejsze dotlenienie organizmu,
 • dalsze konsekwencje niedospania to obniżona odporność.

Jak zadbać o sen? Czynnikiem wpływającym na rezultaty sportowca jest higiena snu, czyli zapewnienie optymalnych warunków do jego jak najwyższej jakości. Oprócz odpowiedniej diety, technik relaksacyjnych i regularnego trybu życia (między innymi stałych godzin i długości snu), warto zadbać o to, aby intensywny trening odbył się najpóźniej kilka godzin przed snem. Ważne jest również odpowiednie przygotowanie sypialni - wyciszenie i zaciemnienie pomieszczenia, odpowiednia temperatura, a także wybranie odpowiedniego materaca do spania dla sportowca.

Jaki materac do spania dla sportowca wybrać?

Wybór odpowiedniego materaca wpływa na cały nasz organizm, dlatego warto podejść do zagadnienia z odpowiednim przygotowaniem. Materac powinien być dobrany indywidualnie do potrzeb użytkownika, ale każdy z nich musi spełnić kilka warunków:

 • konstrukcja pozwalająca na zachowanie naturalnej krzywizny kręgosłupa podczas snu,
 • odpowiednio dobrana twardość i materiał pod wzrost i wagę użytkownika,
 • dopasowanie do stelaża,
 • odpowiedni pokrowiec.

Dla sportowców najbardziej polecane są materace z pianki termoelastycznej z kolekcji Magnistretch. Opatentowane własne rozwiązania w materacach z tej kolekcji wyjątkowo wpływają na regenerację kręgosłupa. Pod naciskiem ciała dwie specjalnie zaprojektowane strefy materaca przesuwają się w przeciwnych kierunkach. Dzięki temu, podczas spania kręgosłup delikatnie rozciąga się. Wpływa to na regenerację poszczególnych dysków międzykręgowych i mięśni pleców. Rozluźnia spięte nerwy, spowalnia proces zapadania się kręgosłupa i poprawia krążenie krwi. Sen na materacu Magnistretch daje podobny efekt jak 30 minut intensywnych ćwiczeń rozciągających.

Cyrkulacja powietrza natomiast zapobiega namnażaniu się pleśni, grzybów i bakterii oraz odprowadza wilgoć z materaca. Tym samym materac termoelastyczny wysokiej jakości zapobiega wszelkim dolegliwościom bólowym, zapewnia spokojny sen, a do tego jest produktem, który może świetnie służyć przez wiele lat.

Dobrze dobrany materac do spania dla sportowców umożliwia regenerację mięśni i stawów. Sportowiec powinien zatem zadbać o jakość swojego snu. Warto zatem rozważyć monitorowanie stanu zdrowia , na przykład z pomocą naszej opatentowanej technologii w kolekcji materacy Magnismartech. MagniSmartech to łóżko biometryczne i innowacyjny system, który monitoruje i analizuje sen, a także  sugeruje jak go poprawić. Regulowany elektrycznie stelaż i luksusowy, wysoki materac zapewnia pełny komfort. Łatwość i przyjemność użytkowania uzupełnia system aplikacji do sterowania łóżkiem oraz monitorowania stanu zdrowia.

DLACZEGO WARTO WYBRAĆ MATERACE MAGNIFLEX?

 • Pianka termoelastyczna zapewnia najlepsze podparcie kręgosłupa i komfortowy odpoczynek.
 • Nasze produkty są testowane i certyfikowane oraz rekomendowane przez specjalistów.
 • Naturalne materiały zapewniają zdrowie i spokojny sen.
 • Oferujemy fachowe doradztwo i pomoc przy wyborze materaca i poduszki.

Znajdź sklep najbliżej siebie i przetestuj

 

Magnistretch Sport 9

Magnistretch Sport 9

Kolekcja Magnistretch

Materac średnio twardy piankowy regenerujący kręgosłup i ciało podczas snu. Daje bardzo intensywny efekt rozciągania. Odpowiedni dla dzieci w fazie wzrostu, młodych sportowców i osób cierpiących na zaburzenia biomechaniczne kręgosłupa. Zaspokaja preferencje sztywniejszego materaca. Światowy patent Magniflex.

 1. Wymiary 80x200 cm
 2. Wysokość 23 cm
 3. Twardość średnio twardy

3 690

Zobacz szczegóły PORÓWNAJ

Magnistretch 10

Magnistretch 10

Kolekcja Magnistretch

Średnio miękki materac do aktywnej regeneracji ciała podczas snu. Wyższa warstwa termoelastycznej pianki zapewnia większy komfort. Światowy patent Magniflex.

 1. Wymiary 80x200 cm
 2. Wysokość 25 cm
 3. Twardość średnio miękki

4 995

Zobacz szczegóły PORÓWNAJ

Magnistretch 12

Magnistretch 12

Kolekcja Magnistretch

Wysoki, średnio miękki materac, zapewniający aktywną regenerację podczas snu. Górna warstwa termoelastycznej pianki w powłoce służy zwiększeniu komfortu. To chroniony na całym świecie patent firmy Magniflex.

 1. Wymiary 80x200 cm
 2. Wysokość 30 cm
 3. Twardość średnio miękki

5 840

Zobacz szczegóły PORÓWNAJ

Napisz do nas

Imię i nazwisko
E-mail
Nr telefonu
Twoja wiadomość
Akceptacja warunków


Opublikowano: 6. 5. 2021
W naszej witrynie internetowej używamy plików cookie do oceny ruchu i optymalizacji działań marketingowych. Dalsze korzystanie z naszej witryny internetowej oznacza zgodę na ich użycie. Więcej informacji
Zgadzam się