MATERAC DO SPANIA DLA SPORTOWCA. JAKI POWINIEN BYĆ?

Udostępnij na  

Tu jesteś: Wprowadzenie | Porady | MATERAC DO SPANIA DLA SPORTOWCA. JAKI POWINIEN BYĆ?

MATERAC DO SPANIA DLA SPORTOWCA. JAKI POWINIEN BYĆ?

Kluczowym aspektem decydującym o jakości snu jest jakość materaca. Niewątpliwie zatem każdy sportowiec powinien zadbać o wybór optymalnego modelu. W przypadku sportowców, których aktywność fizyczna jest o wiele większa od przeciętnej, dobry wypoczynek jest szczególnie istotny. Jaki materac dla sportowca wybrać? W jaki jeszcze sposób zadbać o odpowiedni sen?

 

Jakie znaczenie dla sportowców ma sen?

Sen u sportowców jest jednym z kluczowych elementów wpływających na jakość osiąganych wyników. Jest nieodzownym elementem cyklicznego planu treningów i regeneracji. Jakie są konsekwencje niedoboru, lub mało efektywnego snu u sportowców? Najważniejsze z nich, to:

 • kontuzje, kiedy ciało nie zdąży się zregenerować po treningu,
 • obniżenie skupienia i koncentracji, a co za tym idzie - refleksu
 • zwiększenie kortyzolu we krwi, co prowadzi do większego stresu,
 • zwiększenie poziomu glukozy we krwi,
 • mniejsze dotlenienie organizmu,
 • dalsze konsekwencje niedospania to obniżona odporność.

Jak zadbać o sen? Czynnikiem wpływającym na rezultaty sportowca jest higiena snu, czyli zapewnienie optymalnych warunków do jego jak najwyższej jakości. Oprócz odpowiedniej diety, technik relaksacyjnych i regularnego trybu życia (między innymi stałych godzin i długości snu), warto zadbać o to, aby intensywny trening odbył się najpóźniej kilka godzin przed snem. Ważne jest również odpowiednie przygotowanie sypialni - wyciszenie i zaciemnienie pomieszczenia, odpowiednia temperatura, a także wybranie odpowiedniego materaca do spania dla sportowca.

Jaki materac do spania dla sportowca wybrać?

Wybór odpowiedniego materaca wpływa na cały nasz organizm, dlatego warto podejść do zagadnienia z odpowiednim przygotowaniem. Materac powinien być dobrany indywidualnie do potrzeb użytkownika, ale każdy z nich musi spełnić kilka warunków:

 • konstrukcja pozwalająca na zachowanie naturalnej krzywizny kręgosłupa podczas snu,
 • odpowiednio dobrana twardość i materiał pod wzrost i wagę użytkownika,
 • dopasowanie do stelaża,
 • odpowiedni pokrowiec.

Dla sportowców najbardziej polecane są materace z pianki termoelastycznej z kolekcji Magnistretch. Opatentowane własne rozwiązania w materacach z tej kolekcji wyjątkowo wpływają na regenerację kręgosłupa. Pod naciskiem ciała dwie specjalnie zaprojektowane strefy materaca przesuwają się w przeciwnych kierunkach. Dzięki temu, podczas spania kręgosłup delikatnie rozciąga się. Wpływa to na regenerację poszczególnych dysków międzykręgowych i mięśni pleców. Rozluźnia spięte nerwy, spowalnia proces zapadania się kręgosłupa i poprawia krążenie krwi. Sen na materacu Magnistretch daje podobny efekt jak 30 minut intensywnych ćwiczeń rozciągających.

Cyrkulacja powietrza natomiast zapobiega namnażaniu się pleśni, grzybów i bakterii oraz odprowadza wilgoć z materaca. Tym samym materac termoelastyczny wysokiej jakości zapobiega wszelkim dolegliwościom bólowym, zapewnia spokojny sen, a do tego jest produktem, który może świetnie służyć przez wiele lat.

Dobrze dobrany materac do spania dla sportowców umożliwia regenerację mięśni i stawów. Sportowiec powinien zatem zadbać o jakość swojego snu. Warto zatem rozważyć monitorowanie stanu zdrowia , na przykład z pomocą naszej opatentowanej technologii w kolekcji materacy Magnismartech. MagniSmartech to łóżko biometryczne i innowacyjny system, który monitoruje i analizuje sen, a także  sugeruje jak go poprawić. Regulowany elektrycznie stelaż i luksusowy, wysoki materac zapewnia pełny komfort. Łatwość i przyjemność użytkowania uzupełnia system aplikacji do sterowania łóżkiem oraz monitorowania stanu zdrowia.

DLACZEGO WARTO WYBRAĆ MATERACE MAGNIFLEX?

 • Pianka termoelastyczna zapewnia najlepsze podparcie kręgosłupa i komfortowy odpoczynek.
 • Nasze produkty są testowane i certyfikowane oraz rekomendowane przez specjalistów.
 • Naturalne materiały zapewniają zdrowie i spokojny sen.
 • Oferujemy fachowe doradztwo i pomoc przy wyborze materaca i poduszki.

Znajdź sklep najbliżej siebie i przetestuj

 

Magnistretch Sport 9

Magnistretch Sport 9

Kolekcja Magnistretch

Materac średnio twardy piankowy regenerujący kręgosłup i ciało podczas snu. Daje bardzo intensywny efekt rozciągania. Odpowiedni dla dzieci w fazie wzrostu, młodych sportowców i osób cierpiących na zaburzenia biomechaniczne kręgosłupa. Zaspokaja preferencje sztywniejszego materaca. Światowy patent Magniflex.

 1. Wymiary 80x200 cm
 2. Wysokość 23 cm
 3. Twardość średnio twardy

4 240

Zobacz szczegóły PORÓWNAJ

Magnistretch 10

Magnistretch 10

Kolekcja Magnistretch

Średnio miękki materac do aktywnej regeneracji ciała podczas snu. Specjalnie zaprojektowania konstrukcja oraz piany stretch zapewniają intensywane rozluźnianie mięśni i regenerację kręgosłupa. Wyższa warstwa termoelastycznej pianki zapewnia większy komfort. Światowy patent Magniflex.

 1. Wymiary 80x200 cm
 2. Wysokość 25 cm
 3. Twardość pośredni

5 495

Zobacz szczegóły PORÓWNAJ

Magnistretch 12

Magnistretch 12

Kolekcja Magnistretch

Wysoki, średnio miękki materac, zapewniający aktywną regenerację podczas snu. Specjalnie zaprojektowania konstrukcja oraz piany stretch zapewniają intensywane rozluźnianie mięśni i regenerację kręgosłupa. To chroniony na całym świecie patent firmy Magniflex.

 1. Wymiary 80x200 cm
 2. Wysokość 30 cm
 3. Twardość średnio miękki

6 340

Zobacz szczegóły PORÓWNAJ

Napisz do nas

Imię i nazwisko
E-mail
Nr telefonu
Twoja wiadomość
Akceptacja warunków


Opublikowano: 6. 5. 2021
W naszej witrynie internetowej używamy plików cookie do oceny ruchu i optymalizacji działań marketingowych. Dalsze korzystanie z naszej witryny internetowej oznacza zgodę na ich użycie. Więcej informacji
Zgadzam się