Materace ortopedyczne

Tu jesteś: Wprowadzenie | Porady | Materace ortopedyczne

Materac ortopedyczny 

Coraz większa liczba Polaków zaczyna mieć problemy z kręgosłupem, które utrudniają im normalne funkcjonowanie w codziennym życiu. Dlatego też bardzo ważne jest zadbanie o niego w każdy możliwy sposób - a jednym z nich jest zakup materaca ortopedycznego, dzięki któremu nasz kręgosłup ułoży się w odpowiedniej pozycji podczas snu.

Tego typu materace posiadają różny stopień twardości, który należy dopasować do naszych potrzeb i rodzaju schorzenia kręgosłupa, z którym się zmagamy. Korzystanie z nich pomaga ograniczyć dolegliwości bólowe, które uniemożliwiają zasypianie i powodują dyskomfort podczas każdego ruchu. Ich wyższość nad normalnymi materacami polega w tym przypadku na tym, że zapewniają one prawidłowe wsparcie dla kręgosłupa.

Jak wybrać materac ortopedyczny?

Materac ortopedyczny dobrej jakości gwarantuje, iż nasz kręgosłup będzie znajdował się przez cały czas w linii prostej. To jego zadaniem jest odpowiednie dopasowanie się do naszego ciała i wszystkich jego krzywizn bez względu na pozycje, w której śpimy. Dobry produkt dostosowuje podparcie poszczególnych części naszego ciała do ich wagi i uśmierza tym samym wszelkie dolegliwości bólowe wynikające z posiadanych przez nas schorzeń.

Materac ortopedyczny - jaka twardość?

Podczas wybierania nowego materaca warto zapoznać się z 7-stopniowym podziałem stref twardości oraz sprawdzić z jakiego modelu korzystaliśmy do tej pory. Bardzo istotny będzie także materiał, z jakiego został stworzony dany produkt – do dyspozycji mamy zwykle m.in. lateks, piankę termoelastyczną oraz specjalne włókna. Każdy z nich charakteryzuje się innym zastosowaniem, więc przed zakupem warto skonsultować się z lekarzem lub dobrze poinformowanym sprzedawcą. Dobrym pomysłem może być także zapoznanie z opiniami osób, które miały już wcześniej szansę przetestowania danego materaca ortopedycznego i podzieliły się swoim zdaniem z innymi.

Materac ortopedyczny nie powinien być jednak traktowany jako rozwiązanie problemów z kręgosłupem. Może on przyczynić się poprawy samopoczucia i - jeżeli zostanie dobrze dobrany - na pewno zmniejszy poziom odczuwanego bólu, ale nie wyleczy nas z posiadanego schorzenia.

Materace ortopedyczne na kręgosłup – jaki wybrać do spania?

Materace ortopedyczne na kręgosłup – jaki wybrać do spania?

11. 8. 2020

Jaki materac ortopedyczny na zdrowy kręgosłup? Jesteś na etapie urządzania własnych czterech kątów? A może masz dość spania w niewygodnej pozycji i witania dnia z bólem kręgosłupa? Podczas wyboru materaca koniecznie skup się na jego właściwościach ortopedycznych. 

MATERIAŁ PRZECIWWIRUSOWY W MATERACACH I PODUSZKACH

MATERIAŁ PRZECIWWIRUSOWY W MATERACACH I PODUSZKACH

8. 7. 2020

Materiał przeciwwirusowy dla materacy to kolejna innowacja od Magniflex. Pandemia, która ogarnęła prawie cały świat zakłóciła życie wszystkich ludzi. Tym samym pchnęła Magniflex - zawsze wrażliwy na oczekiwania użytkowników lubiących dobry sen, aby szukać rozwiązań dla zapewnienia ochrony organizmu podczas snu. Umiejętność prowadzenia szeroko zakrojonych badań i wdrażania innowacji, jako jedna z kluczowych cech firmy, pozwoliła stworzyć niezwykłe rozwiązanie w bardzo krótkim czasie: MagniProtect, materac przeciwwirusowy i antybakteryjny.

ZDROWY SEN DLA RODZINY

ZDROWY SEN DLA RODZINY

14. 5. 2020

Materace do spania dla całej Rodziny, materace do spania dla dorosłych oraz materace do spania dla dzieci, to najważniejsze wyposażenie sypialni, aby zapewnić nie tylko zdrowy i spokojny sen, ale również, aby budować odporność organizmu czyli zdrowie.

W naszej witrynie internetowej używamy plików cookie do oceny ruchu i optymalizacji działań marketingowych. Dalsze korzystanie z naszej witryny internetowej oznacza zgodę na ich użycie. Więcej informacji
Zgadzam się