OBJAWY BRAKU SNU. CO SPRAWIA, ŻE NIE MOŻESZ SPAĆ?

Udostępnij na  

Tu jesteś: Wprowadzenie | Porady | OBJAWY BRAKU SNU. CO SPRAWIA, ŻE NIE MOŻESZ SPAĆ?

OBJAWY BRAKU SNU. CO SPRAWIA, ŻE NIE MOŻESZ SPAĆ?

Bezsenność jest dolegliwością, która dotyka wielu z nas. Na szczęście nie jest stanem długotrwałym, jeśli uda się zdiagnozować, co jest przyczyną problemu. Najczęstsze objawy braku snu są bardzo niekorzystne dla naszego zdrowia i codziennego funkcjonowania. Żeby poradzić sobie z tym problemem, trzeba poszukać ich źródła, czyli ustalić, co powoduje, że nie możesz spać.

 

Poupalrne objawy braku snu

Krótkotrwały brak snu może poprawić nastrój i nie dostarczać żadnych negatywnych objawów. Jednak po pewnym czasie sytuacja się zmienia. Osoby, które cierpią na zaburzenia snu, częściej skarżą się na zmęczenie i rozdrażnienie. Poza tym, objawy braku snu ujawniają się poprzez częste bóle głowy, problemy z koncentracją, a także nadmierną sennością w ciągu dnia. Brak snu wywołuje pogorszenie nastroju, a także poczucie ciągłego zmęczenia. Pojawiają się problemy poznawcze oraz fizyczne. Brak siły, a także natężenie objawów chorób, na które cierpi dana osoba. Niedostatek snu może również zwiększać prawdopodobieństwo wystąpienia nowych chorób, dotyczących między innymi układu krążenia.

Co powoduje brak snu - przyczyn może być wiele

Jeśli uda Ci się dowiedzieć, co powoduje, że nie możesz spać, po zlikwidowaniu tych czynników będziesz mógł zapomnieć o tym, że istnieją jakiekolwiek objawy braku snu. Pierwszą i zdaje się najpoważniejszą przyczyną braku snu, bywają różnorodne problemy zdrowotne. Choroby reumatyczne, kłopoty z oddychaniem, nadczynność tarczycy, męczący kaszel – to tylko kilka przykładów dolegliwości, które mogą zakłócać zdrowy sen. Brak snu, czy inne problemy ze snem, często są też wynikiem stresu, depresji lub innych problemów natury psychicznej. Są to przyczyny, na które nie masz bezpośredniego wpływu, ale możesz próbować im przeciwdziałać i z czasem pozbyć się problemów ze snem.

Kolejną przyczyną, przez którą Twój sen może być zaburzony, jest nieregularny tryb życia. Częstym problemem jest praca zmianowa. Szczególnie początki takiej pracy, kiedy organizm jeszcze nie jest przyzwyczajony do nieco innego niż wcześniej rytmu dnia i nocy, mogą nieść brak możliwości szybkiego zaśnięcia i pogorszyć jakość samego snu. Niemniej jednak wiele danych wskazuje, że nawet po wielu latach pracy w trybie dzień-noc, dosyć często występują problemy ze snem.

Prawda jest jednak taka, że nie tylko choroby i system pracy mogą być tym, co powoduje brak snu. Bardzo ważną rolę pełni także higiena snu, czyli zbiór zasad, którymi warto się kierować w ciągu dnia i wieczorem, aby sen był bardziej relaksujący i dawał poczucie prawdziwego wypoczynku. Dlatego warto zwracać uwagę nawet na takie szczegóły, jak odpowiednia temperatura pomieszczenia, w którym śpisz. Przed snem zadbaj o wywietrzenie sypialni. Wyłącz również wszelkie urządzenia emitujące niebieskie światło, zasłoń dokładnie okna. Nie jedz późnej i ciężkostrawnej kolacji, nie pij zbyt dużej ilości kawy i herbaty w ciągu dnia, a wieczorem staraj się nie korzystać zbyt długo z telefonu lub komputera – to skutecznie wybudza organizm.

Dlaczego warto wybrać materace Magniflex?

Kto lepiej zna się na odpoczynku niż Włosi? Magniflex to włoski producent piankowych materacy i poduszek najwyższej jakości rodem ze słonecznej Toskanii. Od 60 lat umiejętnie łączymy finezyjne wzornictwo i naturalne materiały z nowoczesnymi technologiami zapewniającymi zdrowie, spokojny sen i komfortowy odpoczynek. Nasze produkty premium są testowane i certyfikowane, spełniając oczekiwania najbardziej wymagających klientów.

Znajdź sklep najbliżej siebie i przetestuj

 

Vitale Armonioso

Vitale Armonioso

Kolekcja Vitale

Komfortowy materac medyczny średniej wysokości z wysoką warstwą pianki pamięciowej i bardzo przyjemną w dotyku powłoką z włóknem bambusowym.

  1. Wymiary 80x200 cm
  2. Wysokość 24 cm
  3. Twardość pośredni

2 625

Zobacz szczegóły PORÓWNAJ

Dolce Vita Comfort Dual 10

Dolce Vita Comfort Dual 10

Kolekcja Dolce Vita

Wyjątkowy materac medyczny, z wysoką warstwą pianki termoelastycznej, zapewniającą wyjątkowy komfort i regenerację ciała podczas snu.  

  1. Wymiary 80x200 cm
  2. Wysokość 25 cm
  3. Twardość średni, średnio twardy

4 390

Zobacz szczegóły PORÓWNAJ

Magnistretch 10

Magnistretch 10

Kolekcja Magnistretch

Średnio miękki materac do aktywnej regeneracji ciała podczas snu. Specjalnie zaprojektowania konstrukcja oraz piany stretch zapewniają intensywane rozluźnianie mięśni i regenerację kręgosłupa. Wyższa warstwa termoelastycznej pianki zapewnia większy komfort. Światowy patent Magniflex.

  1. Wymiary 80x200 cm
  2. Wysokość 25 cm
  3. Twardość pośredni

5 495

Zobacz szczegóły PORÓWNAJ

Napisz do nas

Imię i nazwisko
E-mail
Nr telefonu
Twoja wiadomość
Akceptacja warunków


Opublikowano: 1. 7. 2021
W naszej witrynie internetowej używamy plików cookie do oceny ruchu i optymalizacji działań marketingowych. Dalsze korzystanie z naszej witryny internetowej oznacza zgodę na ich użycie. Więcej informacji
Zgadzam się