43 LETNI BRAMKARZ WSZECHCZASÓW GIANLUIGI BUFFON NADAL W FORMIE. JAK TO MOŻLIWE?

Udostępnij na  

Tu jesteś: Wprowadzenie | Porady | 43 LETNI BRAMKARZ WSZECHCZASÓW GIANLUIGI BUFFON NADAL W FORMIE. JAK TO MOŻLIWE?

43 LETNI BRAMKARZ WSZECHCZASÓW GIANLUIGI BUFFON NADAL W FORMIE. JAK TO MOŻLIWE?

Gianluigi Buffon to ikona włoskiej piłki nożnej. Marka osobista na którą pracuje nieprzerwanie od debiutu w seniorskiej kadrze AC Parma w 1995 roku. Zachwycając refleksem, zwinnością i solidnością między słupkami szybko został dostrzeżony i zakontraktowany przez największy włoski klub – Juventus. Tam przez 17 lat nie oddał nikomu pozycji pierwszego bramkarza zespołu stając się legendą „Bianconerich”. Obecnie Buffon ma 43 lata i wciąż jest w topowej formie składając podpis pod nowym dwuletnim kontraktem z drużyną Parma Calcio Jak to możliwe, że nadal jego organizm utrzymuje wystarczającą sprawność? Sekretem może być to jak i na czym śpi!

Przepis na sukces wg. Gigi Buffona

Podczas swojej kariery zdążył rozegrać ponad 700 spotkań klubowych oraz 200 reprezentacyjnych zgarniając m. in. 10 tytułów mistrza Włoch i jeden tytuł Mistrza Świata w piłce nożne na mundialu w 2006 roku. Każdy organizm, a w zasadzie sposób w jaki funkcjonuje to suma naszych dobrych lub złych nawyków. Oczywiście każdy człowiek jest inny, jednak właściwe dbanie o siebie pomaga utrzymać sprawność na długi czas, natomiast zaniedbywanie pewnych reguł znacznie ją obniża. Według mistrza, zasady są trzy: dobra dieta i ograniczenie spożywania alkoholu i komfortowy odpoczynek na wygodnym rozciągającym materacu.

Gigi Buffon: To właśnie sen ma największe znaczenie w procesie regeneracji po ciężkim meczu czy wymagających treningach. Z drugiej strony bardzo lubię leżeć i rozmyślać o tym co się wydarzyło i dokąd chcę poprowadzić moje życie. Analizujesz sny lub po prostu szukasz nowych inspiracji lub pomysłów. Wygodny materac zdecydowanie wspomaga procesy kreatywnego myślenia. Każdy mecz wymaga koncentracji i utrzymywania pełnej gotowości do interwencji. Zdarza się, że po wyczerpującym dniu ciężko jest się wyciszyć i zasnąć, szczególnie gdy stawką jest tytuł mistrzowski. Dlatego rekomenduję czytanie przed snem, by oderwać swoje myśli i uspokoić emocje.

Proces regeneracji jest niezwykle istotny dla sportowców, którzy potrzebują specjalnych rozwiązań wspomagających relaks. Sen to zazwyczaj 8 godzin, w których nasz organizm odpoczywa. Im lepiej się wysypiamy tym więcej mamy energii i dłużej jesteśmy w stanie być aktywni w sporcie na wysokim poziomie. Obecnie dostępne sa na rynku specjalne innowacyjne technologie rozciągające nasz kręgosłup, dzięki czemu po obudzeniu się odczuwamy taki efekt jak po 30 minutach intensywnego rozciągania. Wielu piłkarzy ma problemy z bólami pleców i często jest to efekt przewlekłego nieprawidłowego ułożenia podczas snu lub urazy po starciu na boisku z rywalem. Wielu sportowców wybiera materac Magnistretch z funkcja rozciągania po to, by maksymalnie wykorzystać czas snu na regenerację kręgosłupa.

Materac MAGNISTRETCH, na którym śpi Gigi Buffon dostępny w Polsce!

Buffon od lat stawia na rodzimego, włoskiego producenta materacy - Magniflex. To marka doskonale znana ze swojej jakości i doskonałego wzornictwa. By zapewnić odpowiednią regenerację m. in. obciążonemu kręgosłupowi możemy skorzystać z opatentowanej technologii stosowanej w materacach Magnistretch. Polega ona na tym, że pod naciskiem Twojego ciała dwie odpowiednio zaprojektowane strefy materaca przesuwają się w przeciwnych kierunkach, delikatnie rozciągając poszczególne partie kręgosłupa. Ma to ogromny wpływ na regenerację dysków międzykręgowych i mięśni pleców, rozluźniając spięte nerwy. Działanie to znacznie spowalnia też proces zapadania się kręgosłupa i poprawia krążenie.

EFEKT POTWIERDZONY CERTYFIKATAMI

W tym przypadku innowację rozciągania i regeneracji kręgosłupa proponowaną przez Magniflex przebadało i pozytywnie oceniło ACA - Amerykańskie Stowarzyszenie Chiropraktyków. To amerykańska organizacja pozarządowa zrzeszająca ok. 15.000 lekarzy i specjalistów z zakresu ortopedii, traumatologii, fizjoterapii. Działa od 1963r.  Warto też wspomnieć, że samo przygotowanie materaca Magnistretch powstało w ramach ścisłej współpracy z Uniwersytetem w Saragossie. Produkt otrzymał też certyfikat medyczny Medical Device Class 1 jako materac do bio-mechanicznej regeneracji kręgosłupa.

DLACZEGO WARTO WYBRAĆ MATERACE MAGNIFLEX?

 • Pianka termoelastyczna zapewnia najlepsze podparcie kręgosłupa i komfortowy odpoczynek.
 • Nasze produkty są testowane i certyfikowane oraz rekomendowane przez specjalistów.
 • Naturalne materiały zapewniają zdrowie i spokojny sen.
 • Oferujemy fachowe doradztwo i pomoc przy wyborze materaca i poduszki.

Znajdź sklep najbliżej siebie i przetestuj

 

Magnistretch 9

Magnistretch 9

Kolekcja Magnistretch

Średnio twardy materac do aktywnej regeneracji ciała podczas snu. Specjalnie zaprojektowania konstrukcja oraz piany stretch zapewniają intensywane rozluźnianie mięśni i regenerację kręgosłupa. Światowy patent Magniflex.

 1. Wymiary 80x200 cm
 2. Wysokość 23 cm
 3. Twardość średnio twardy

4 995

Zobacz szczegóły PORÓWNAJ

Magnistretch 10

Magnistretch 10

Kolekcja Magnistretch

Średnio miękki materac do aktywnej regeneracji ciała podczas snu. Specjalnie zaprojektowania konstrukcja oraz piany stretch zapewniają intensywane rozluźnianie mięśni i regenerację kręgosłupa. Wyższa warstwa termoelastycznej pianki zapewnia większy komfort. Światowy patent Magniflex.

 1. Wymiary 80x200 cm
 2. Wysokość 25 cm
 3. Twardość pośredni

5 495

Zobacz szczegóły PORÓWNAJ

Magnistretch 12

Magnistretch 12

Kolekcja Magnistretch

Wysoki, średnio miękki materac, zapewniający aktywną regenerację podczas snu. Specjalnie zaprojektowania konstrukcja oraz piany stretch zapewniają intensywane rozluźnianie mięśni i regenerację kręgosłupa. To chroniony na całym świecie patent firmy Magniflex.

 1. Wymiary 80x200 cm
 2. Wysokość 30 cm
 3. Twardość średnio miękki

6 340

Zobacz szczegóły PORÓWNAJ

Napisz do nas

Imię i nazwisko
E-mail
Nr telefonu
Twoja wiadomość
Akceptacja warunków


Opublikowano: 17. 6. 2021
W naszej witrynie internetowej używamy plików cookie do oceny ruchu i optymalizacji działań marketingowych. Dalsze korzystanie z naszej witryny internetowej oznacza zgodę na ich użycie. Więcej informacji
Zgadzam się