JAK USUNĄĆ WIRUSY I BAKTERIE Z TWOJEGO DOMU?

Udostępnij na  

Tu jesteś: Wprowadzenie | Porady | JAK USUNĄĆ WIRUSY I BAKTERIE Z TWOJEGO DOMU?

JAK USUNĄĆ WIRUSY I BAKTERIE Z TWOJEGO DOMU?

Każdego dnia przebywając w miejscach publicznych jesteśmy poddani ekspozycji na bakterie i wirusy, które krążą w powietrzu. Mamy coraz większą świadomość zagrożeń związanych z infekcjami – dbamy więc o środki, które zabezpieczają nas i innych – używamy masek i środków odkażających. Czy to jednak wystarczy aby zapewnić bezpieczeństwo i maksymalny poziom ochrony w naszym domu? Jakie są skuteczne metody aktywnej i pasywnej ochrony przeciwwirusowej?

Wracając do domu wiemy, że musimy dokładnie umyć ręce oraz, że powinniśmy unikać kontaktu z chorymi. To jednak za mało aby uczynić nasz dom bezpiecznym - większość wirusów i bakterii przyniesionych z zewnątrz na dłoniach czy odzieży pozostaje aktywna nawet kilka dni. Dlatego warto pamiętać o kilku prostych działaniach które powinny stać się naszym nawykiem.

Rzeczy, które możemy robić regularnie w walce z wirusami.

Pierwszym zadaniem po powrocie do domu jest dokładne umycie rąk – czyli takie, które trwa co najmniej 15-30 sekund i odbywa się w ciepłej wodzie z detergentem. Następnie warto od czasu do czasu poddać odkażaniu przedmioty z których korzystamy intensywnie i często ich dotykamy, jak np. telefon komórkowy, klucze czy karty bankowe – najłatwiej zrobić to za pomocą ręcznika papierowego i alkoholu lub środka dezynfekującego.

Kolejnym czynnikiem obniżającym ilość wirusów i bakterii w naszym domu jest dbanie o jakość powietrza. Powinniśmy regularnie wietrzyć pomieszczenia w których przebywamy – pozwala to na wymianę zużytego powietrza czyli takiego w którym mamy sporo zawieszonych cząsteczek w których znajdują się wirusy i bakterie. Szczególnie przed snem warto przeprowadzić solidnie wietrzenie – pozwoli to pozbyć się nadmiaru dwutlenku węgla i kurzu zgromadzonego w pomieszczeniu. W okresie zimy, kiedy jakość powietrza spada i regularne wietrzenie jest niemożliwe - warto więc rozważyć zaopatrzenie się w oczyszczacz powietrza z filtrem węglowym lub funkcją oczyszczania powietrza plazmą, ewentualnie możemy w rozważny sposób korzystać z oczyszczacza powietrza z ozonatorem. To rozwiązanie także usuwa wirusy z powietrza.

Naszym wielkim sprzymierzeńcem w odkażaniu mieszkania jest też słońce – jego promienie zawierające w swym widmie ultrafiolet działający niszcząco na zarazki. Wystawianie na promienie UV szczególnie tekstylnych przedmiotów z których regularnie korzystamy jak np. kołdry, prześcieradło również usuwa wirusy i bakterie z naszego otoczenia.

Czynności takie jak regularne mycie podłogi detergentami i odkurzanie są sprawą oczywistą – niezależnie od tego czy posiadamy dzieci lub zwierzęta domowe – podłoga jest bowiem miejscem na którym naturalnie gromadzi się kurz i drobinki zawierajace drobnoustroustroje.

 

Czy są możliwe jednorazowe działania dla naszego domu dające długofalowy efekt w likwidacji wirusów?

Wymienione czynności choć skuteczne, wymagają od nas ciągłej uwagi. Znacznie wygodniejszym rozwiązaniem byłoby otaczanie się w naszym domu obiektami, które dzięki swoim cechom samodzielnie się dezynfekują. Czy jest to w ogóle możliwe?

W ciągu ostatnich dwóch lat podczas trwania epidemii koronawirusa nastąpił ogromny rozwój technologii materiałów dezynfekujących – bazujących na specjalnych antyseptycznych powłokach, materiałach i tworzywach zabijających bakterie i inaktywujących wirusy.

Taką technologię dezynfekcji opracował dla swoich produktów także Magniflex. Powłoka na materacach, poduszkach i ochraniaczach z serii Magniprotect zawiera rozwiązanie ViroStop oparte na aktywnych jonach srebra które likwidują cząsteczki drobnoustrojów. Co nam to daje w praktyce w walce z wirusami?

 

Dlaczego o sypialnię musimy zadbać szczególnie?

Wirusy w domu są problemem lecz sypialnia jest miejscem wyjątkowo silnie narażonym na namnażanie drobnoustrojów – każdej nocy nasza skóra wydziela duże ilości wilgoci a ta połączona z ciepłem naszego ciała stanowi doskonałe środowisko dla rozwoju i akumulacji bakterii. Z kolei cząsteczki kurzu które przynosimy na skórze i ubraniach z zewnątrz powodują agregację wirusów w materiałach tekstylnych, których w sypialni nie brakuje. Jeśli zależy nam na unikaniu infekcji, warto więc podjąć działania w kierunku dezynfekcji sypialni. Nie sposób jednak co dziennie prać poduszek i materacy – jak czynimy z naszymi ubraniami. Jakie jest więc rozwiązanie?

 

Jak uwolnić sypialnię od wirusów i bakterii?

Wyposażając naszą sypialnię w materac Magniprotect, poduszki lub ochraniacz z funkcją dezynfekcji w technologii ViroStop w prosty i niewymagający uwagi mamy pewność, że mimo codziennego użytkowania ta część naszego domu jest bezpieczna. Bez dodatkowych nakładów pracy - w sposób automatyczny każdego dnia nasza sypialnia jest dezynfekowana a zarazki niszczone bez dodatkowego nakładu pracy.

 

Dezynfekcja sypialni po przebytej chorobie

Szczególnym przypadkiem jest sytuacja w której domownik przechodził infekcję wywołaną koronawriusem lub chorował z powodu infekcji wywołanej wirusami - w takiej sytuacji produkty Magniprotect szczególnie pomagają zdezynfekować sypialnię ponieważ usuwają wirusa z najtrudniej dostępnych przestrzeni czyli zakamarków materaca i poduszki.

Jak dokładnie działa materiał ViroStop?

Mechanizm działania pokryć ViroStop jest prosty: patogen umieszczony w nośniku takim jak kurz lub cząsteczka wody opadając na materiał materaca, poduszki, toppera lub ochraniacza Magniprotect wchodzi w reakcję z cząsteczkami aktywnego srebra – czyli łatwo reaktywnych jonów srebra Ag+ (nie zaś srebra metalicznego Ag) które wykazują 99,9 procentową skuteczność w likwidacji bakterii i wirusów w kilkuminutowym okresie czasu.

W przypadku wirusów – jony aktywnego srebra zawarte w powłokach antywirusowych uszkadzają otoczkę lipidową lub białkowo-lipidową (koronawirus) wiriona przez co materiał DNA lub RNA jest inaktywowany i traci swój potencjał chorobotwórczy – nie jest w stanie wniknąć do komórki żywiciela. Nawet po wniknięciu do naszego organizmu inaktywowana cząsteczka wirusa nie może się mnożyć, więc nie stanowi zagrożenia.

W przypadku bakterii działanie jonów srebra przebiega nieco inaczej. Jon Ag+ łączy się z cząsteczką wodoru ze ściany komórkowej bakterii – uszkadzając ją tym samym, przez co bakteria traci swoją barierę ochronną, traci możliwość wymiany gazowej i obumiera (uszkodzenie ściany komórkowej bakterii powoduje zamknięcie kanału przenoszącego elektrony w tzw. łańcuchu oddechowym).

Skąd wiadomo, że Magniprotect działa? Jaka jest jego skuteczność?

Materiały ViroStop w produktach z serii Magniprotect zostały przebadane pod kątem swojej skuteczności w testach w ramach standardu ATCC 100 FOR VIRUS z nowym protokołem skoncentrowanym na COVID-19.

Oprócz tego produkty Magniprotect posiadają certyfikację standardu ISO 18184 potwierdzającego działanie przeciwwirusowe wyrobów włókienniczych oraz standardu ISO 20743 potwierdzającego przeciwbakteryjne działanie wyrobów włókienniczych.

 

Znajdź sklep najbliżej siebie i przetestuj

 

Jeśli chcesz przeczytać więcej o materacach przeciwwirusowych Magniprotect zobacz ten artykuł - link.

Jeśli chciałbyś bliżej poznać technologię przciwwirusowych materiałów Magniprotect polecamy artykuł - link.

Poniżej możesz zapoznać się z pełną gamą produktów przeciwwirusowych Magniflex:

MagniProtect 8

MagniProtect 8

Kolekcja MagniProtect, Materace piankowe

Średnio twardy materac piankowy z kolekcji MagniProtect to nowość w walce z wirusami i bakteriami. Połączenie innowacyjnej technologii ViroStop i aktywnego srebra zapobiega występowaniu wirusów i bakterii na materacu, a tym samym minimalizuje negatywny wpływ patogenów na ludzi. Efekty działania antywirusowej technologii ViroStop zostały potwierdzone międzynarodowymi normami ATCC i ISO.

  1. Wymiary 80x200
  2. Wysokość 21 cm
  3. Twardość średnio twardy

2 440

Zobacz szczegóły PORÓWNAJ

MagniProtect Standard

MagniProtect Standard

Poduszki antywirusowe MagniProtect, Produkty zdrowotne, Poduszki ortopedyczne

Innowacyjna poduszka ortopedyczna wykonana z opatentowanej pianki Memoform. Poszewka z technologią ViroStop, zapobiega występowaniu aktywnych wirusów i bakterii na poduszce, a tym samym zapobiega negatywnemu wpływowi patogenów na ludzi. Efekty działania technologii ViroStop są potwierdzone międzynarodowymi normami ATCC i ISO.

  1. Wymiary 72x42x12cm

590

Zobacz szczegóły PORÓWNAJ

MagniProtect Wave

MagniProtect Wave

Poduszki antywirusowe MagniProtect, Poduszki ortopedyczne, Produkty zdrowotne

Ergonomiczny kształt poduszki wykonanej z opatentowanej pianki Memoform. Poszewka z technologią ViroStop, zapobiega występowaniu aktywnych wirusów i bakterii na poduszce, a tym samym zapobiega negatywnemu wpływowi patogenów na ludzi. Efekty działania technologii ViroStop są potwierdzone międzynarodowymi normami ATCC i ISO.

  1. Wymiary 60x43x10/11cm

590

Zobacz szczegóły PORÓWNAJ

Ochraniacz na materac MagniProtect

Ochraniacz na materac MagniProtect

Ochraniacze na materac, Akcesoria

Innowacyjny ochraniacz na materac - prześcieradło ochronne z kolekcji MagniProtect stanowi rewolucyjną nowość w walce z wirusami i bakteriami. Połączenie technologii ViroStop i aktywnego srebra zapobiega występowaniu wirusów i bakterii w łóżku, a tym samym zapobiega negatywnemu wpływowi patogenów na ludzi. Efekty technologii ViroStop są potwierdzone międzynarodowymi standardami ATCC i ISO.

380

Zobacz szczegóły PORÓWNAJ

Topper MagniProtect

Topper MagniProtect

Toppery, Akcesoria

Topper / materac nawierzchniowy MagniProtect z techchnologią ViroStop stanowi rewolucyjną nowość w walce z wirusami i bakteriami. Opatentowana termoplastyczna pianka Memoform w topperze zwiększa komfort snu i zapewnia wyjątkową regenerację ciała.

  1. Wymiary 80x200

840

Zobacz szczegóły PORÓWNAJ


Opublikowano: 16. 12. 2021
W naszej witrynie internetowej używamy plików cookie do oceny ruchu i optymalizacji działań marketingowych. Dalsze korzystanie z naszej witryny internetowej oznacza zgodę na ich użycie. Więcej informacji
Zgadzam się