JAKI MATERAC DLA ALERGIKA?

Udostępnij na  

Tu jesteś: Wprowadzenie | Porady | JAKI MATERAC DLA ALERGIKA?

JAKI MATERAC DLA ALERGIKA?

Wiadome jest, że alergicy powinni spać pod specjalnymi kołdrami antyalergicznymi, które dzięki wykonaniu z syntetycznych materiałów, mogą być prane w wysokich temperaturach. Nie bez znaczenia jest również dobór materaca. Jak znaleźć materac dla alergika? Podpowiadamy.

CO WYRÓŻNIA MATERAC DLA ALERGIKA?

Życie z alergiami nie jest łatwe. Ciągłe kontrolowanie, czy w pobliżu nie znajdują się alergeny, może być męczące. Dlatego warto zadbać przynajmniej o to, by nie musieć martwić się tym podczas snu.Materac wykonany z materiałów pochodzenia naturalnego zwykle nie jest najlepszym rozwiązaniem dla osób zmagających się z alergiami. Odpadają wszelkie wypełnienia z owczej wełny, gryki i innych surowców naturalnych, które są bardziej podatne na wilgoć, kurz, a tym samym na rozwój pleśni i roztoczy. Dobry materac dla alergika powinien przepuszczać powietrze – niweluje to ryzyko powstawania i utrzymywania się wilgoci na dłużej. Warto zdecydować się na materac wykonany z materiałów zwalczających drobnoustroje chorobotwórcze. Zwykle materiały takie opierają się również roztoczom oraz innym alergenom. Dobrym przykładem jest nasz materac MagniProtect. Jest to nowe, innowacyjne rozwiązanie, które dzięki zastosowaniu technologii pęcherzykowej i wykorzystaniu srebra zapewnia bezpieczny sen, wolny od wirusów, bakterii i alergenów.

VIROSTOP

ViroStop to wyjątkowa kombinacja technologii pęcherzykowej i srebra, zaprojektowana w celu zapobiegania namnażania się bakterii i wirusów na tkaninach, które w są idealnymi powierzchniami do rozwoju negatywnych patogenów. Specjalna technologia atakuje wirusy otoczkowe i pomaga szybko je zniszczyć. Aktywna technologia srebra atakuje wirusy i bakterie, skutecznie zapobiegając ich namnażaniu. Gdy tylko zmodyfikowaliśmy filtry w maseczkach klasy FFP2 za pomocą technologii ViroStop, ich funkcjonalność znacznie wzrosła do poziomu najwyższej klasy FFP3.

JAKI RODZAJ MATERACA DLA ALERGIKA?

Istnieje kilka modeli materacy, które szczególnie poleca się alergikom. Najczęściej wybierane są materace piankowe oraz lateksowe. Do modeli piankowych należy ze wspomnianej wcześniej materac z kolekcji MagniProtoect, które dzięki specjalnej strukturze pianki, uniemożliwiają roztoczom wtargnięcie do wnętrza materaca. Wolny od alergenów materac dla alergika to podstawa komfortowego snu. Z materacami lateksowym bywa różnie. Generalnie są polecane dla alergików, ze względu na swoją naturalną hipoalergiczność i odporność na wszelkie drobnoustroje. Jednak niektóre osoby są uczulone także na lateks. Dobrym pomysłem jest także nałożenie pokrowca antyalergicznego na materac lateksowy. Bezpośredni kontakt z podłożem zostanie zminimalizowany. Niemniej jednak optymalnym wyjściem z sytuacji jest wybór materaca piankowego.

MATERAC DLA ALERGIKA - JAKIE MA ZALETY?

Dobry materac dla alergika posłuży każdemu, nawet bez objawów alergicznych. Niewątpliwą zaletą, jaką posiada przystosowany do alergików materac, jest doskonała wentylacja, zapobiegająca gromadzeniu się niechcianych grzybów i bakterii. Wpływa to korzystnie także na stan skóry, niwelując ryzyko jej chorób. Tego typu materace, wykonane z dobrej jakości materiałów syntetycznych, są trwałe i wystarczą na lata.

Oczywiście alergik wybierając materac powinien zwracać uwagę również na jego wygodę. Mając na uwadze swoje uczulenia, nie można zapominać o komforcie i bezpieczeństwie układu kostnego. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą, w której każdy znajdzie liczne materace dla alergików, zapewniające jednocześnie niezwykle komfortowy wypoczynek.

DLACZEGO WARTO WYBRAĆ MATERACE MAGNIFLEX?

Kto lepiej zna się na odpoczynku niż Włosi? Magniflex to włoski producent piankowych materacy i poduszek najwyższej jakości rodem ze słonecznej Toskanii. Od 60 lat umiejętnie łączymy finezyjne wzornictwo i naturalne materiały z nowoczesnymi technologiami zapewniającymi zdrowie, spokojny sen i komfortowy odpoczynek. Nasze produkty premium są testowane i certyfikowane, spełniając oczekiwania najbardziej wymagających klientów.

Certyfikat OEKO-TEX® STeP gwarantuje wiarygodność i przestrzeganie środków ochrony środowiska na wszystkich etapach procesu produkcyjnego.

OEKO TEX STANDARD 100 gwarantuje brak szkodliwych substancji dla ludzi i środowiska w produktach włókienniczych.

Standard ATCC 100 FOR VIRUS z nowym protokołem skoncentrowanym na COVID-19 potwierdza działanie przeciwwirusowe. 

ISO 18184 potwierdza działanie przeciwwirusowe wyrobów włókienniczych.

ISO 20743 potwierdza przeciwbakteryjne działanie wyrobów włókienniczych.

Znajdź sklep najbliżej siebie i przetestuj

 

Topper MagniProtect

Topper MagniProtect

Topper / materac nawierzchniowy MagniProtect z techchnologią ViroStop stanowi rewolucyjną nowość w walce z wirusami i bakteriami. Opatentowana termoplastyczna pianka Memoform w topperze zwiększa komfort snu i zapewnia wyjątkową regenerację ciała.

  1. Wymiary 80x200

945

Zobacz szczegóły PORÓWNAJ

MagniProtect Standard

MagniProtect Standard

Poduszki o właściwościach ortopedycznych MagniProtect

Innowacyjna poduszka ortopedyczna wykonana z opatentowanej pianki Memoform. Poszewka z technologią ViroStop, zapobiega występowaniu aktywnych wirusów i bakterii na poduszce, a tym samym zapobiega negatywnemu wpływowi patogenów na ludzi. Efekty działania technologii ViroStop są potwierdzone międzynarodowymi normami ATCC i ISO.

  1. Wymiary 72x42x12cm

640

Zobacz szczegóły PORÓWNAJ

Napisz do nas

Imię i nazwisko
E-mail
Nr telefonu
Twoja wiadomość
Akceptacja warunków


Opublikowano: 30. 7. 2021
W naszej witrynie internetowej używamy plików cookie do oceny ruchu i optymalizacji działań marketingowych. Dalsze korzystanie z naszej witryny internetowej oznacza zgodę na ich użycie. Więcej informacji
Zgadzam się