LUBISZ AKTYWNOŚĆ FIZYCZNĄ? DBAJ O KRĘGOSŁUP GDY ŚPISZ!

Udostępnij na  

Tu jesteś: Wprowadzenie | Porady | LUBISZ AKTYWNOŚĆ FIZYCZNĄ? DBAJ O KRĘGOSŁUP GDY ŚPISZ!

LUBISZ AKTYWNOŚĆ FIZYCZNĄ? DBAJ O KRĘGOSŁUP GDY ŚPISZ!

Znaczna część osób aktywnych sportowo - zawodowców czy tez amatorów, skarży się na nasilające bóle kręgosłupa. To niezwykle częsty efekt u biegaczy ulicznych, którzy większość treningów odbywają na twardych – asfaltowych trasach. Drugą dość liczną grupą zmagającą się z tym problemem są osoby regularnie ćwiczące fitness, na siłowniach i tancerze, ale też grający w piłkę czy tenisa. W końcu dyskomfort związany z bólem pleców to codzienność kierowców i rowerzystów. Często na zawodowym poziomie, by utrzymać topową formę niezbędny jest codzienny trening, co oznacza spore obciążenia organizmu. Trenując amatorsko też często dajemy z siebie wszystko. Jak się okazuje, kluczowy w regeneracji po wysiłku dla naszego kręgosłupa jest sen, odpoczynek przez spanie.

PO pierwsze: bardzo dobre podparcie ciała gdy śpimy

Stabilność jest istotna nie tylko gdy chodzimy. Kiedy kładziemy się do snu, ważne jest aby nasze ciało nie pływało, nie było narażone na zapadanie się, ani na naciski sprężyn od spodu. Stabilność i pewność odpoczynku w nowoczesnych materacach zapewniają opatentowane pianki wysokoelastyczne. Natomiast za brak nacisku i odprężenie odpowiadają zaawansowane technologicznie pianki termoelastyczne. Tylko najlepsi producenci materacy prowadząc ciągłe badania i rozwój wyrobów w oparciu o wnioski i badania medyczne jak ulżyć naszemu ciału, gwarantują najwyższy poziom jakości i bezpieczeństwa produktu.

Po drugie: rozluźnij się gdy śpisz!

Rozciąganie przed i po treningu to podstawa praktycznie każdego sportu angażującego nasze mięśnie. Dzięki temu możemy uniknąć wielu kontuzji i mikrourazów, które mogą na długo wyłączyć nas z aktywności. By zapewnić odpowiednią regenerację m. in. naszemu obciążonemu kręgosłupowi możemy skorzystać z opatentowanej technologii stosowanej w materacach. Polega ona na tym, że pod naciskiem Twojego ciała dwie odpowiednio zaprojektowane strefy materaca przesuwają się w przeciwnych kierunkach, delikatnie rozciągając poszczególne partie kręgosłupa. Ma to ogromny wpływ na regenerację dysków międzykręgowych i mięśni pleców, rozluźniając spięte nerwy. Działanie to znacznie spowalnia też proces zapadania się kręgosłupa i poprawia krążenie. Szacuje się, że sen na materacach Magnistrech daje podobny efekt, co 30 minutowe ćwiczenia rozciągające.

materac magnistretch rozciąga i regeneruje kręgosłup gdy śpisz

Po trzecie: regeneracja termiczna

Po intensywnym treningu lub ciężkiej pracy fizycznej dobra regeneracja to przede wszystkim chłodzenie mięśni, dlatego coraz większe uznanie w świecie sportu zyskują materace funkcjonalne z pianką termoelastyczna na bazie żelu – odprężając i chłodząc.

zdaniem eksperta: iwona januszyk - najszybciej wbiegająca kobieta na rysy, mistrzyni skialpinizmu i biegów wysokogórskich

"Odpowiednia temperatura w sypialni ma gigantyczne znaczenie dla jakości naszego snu, szczególnie gdy trenujemy i nasze mięśnie potrzebują regeneracji po ciężkim dniu. Gdy śpimy w nagrzanym pomieszczeniu ma to wpływ na poziom nawodnienia naszego organizmu, a zmiana w zakresie 2% tego parametru sprawia, że tracimy aż 10% wydolności całkowitej. Podstawą zatem jest dobrze dobrana temperatura pomieszczenia ale też wysokiej jakości materac wykonany z pianki termoelastycznej, która zadba o to, by maksymalnie pomóc naszym mięśniom odpocząć w czasie snu. Dodatkowo aby zwiększyć komfort termiczny snu istnieją materace ze specjalnymi pokrowcami z materiałów Outlast *(stosowany w skafandrach kosmicznych) czy Thermic** (jak w odzieży sportowej). Prócz samej sypialni ważne jest to, by starać się unikać odbywania treningu tuż przed snem – trudniej jest się wtedy wyciszyć. Unikajmy też wpatrywania się w TV i ekrany telefonów."

jak dbać o kręgosłup - aktywność fizyczna

Od dawna wiadomo, że niska temperatura wspomaga leczenie urazów. Zimne okłady na mięśnie i stawy po ciężkich treningach mogą być również pomocne w szybszej regeneracji. Zmniejszają stan zapalny i wpływają na miejscowe napięcie naczyń krwionośnych. Można wykonać też masaż kostką lodu na szczególnie obolałe miejsca (zalecane po mocnych treningach i startach).

Leczenie zimnem jest formą bodźcowania. Jednym z jej cennych efektów jest szybsze gojenie się urazów i zapaleń z możliwością pominięcia leczenia farmakologicznego. Znajduje zastosowanie jako uzupełnienie terapii wielu schorzeń m.in.: w chorobach o podłożu reumatoidalnym i zwyrodnieniowym, w zespołach bólowych, w chorobach neurologicznych, a także w sporcie jako odnowa biologiczna oraz w kosmetyce.

efekt potwierdzony niezależnymi badaniami

Nawet najlepszy pomysł, przed wprowadzeniem do obiegu powinien być wnikliwie przeanalizowany i zbadany przez ekspertów. To szczególnie istotne jeśli chodzi o zdrowie i rozwiązania mające pomagać nam w budowaniu odporności oraz sprawności na długie lata. Bardzo często za wyznacznik jakości i skuteczności danej metody uważa się wszelkie amerykańskie stowarzyszenia i uczelnie. W tym przypadku innowację rozciągania i regeneracji kręgosłupa proponowaną przez Magniflex przebadało i pozytywnie oceniło ACA - Amerykańskie Stowarzyszenie Chiropraktyków. To amerykańska organizacja pozarządowa zrzeszająca ok. 15.000 lekarzy i specjalistów z zakresu ortopedii, traumatologii, fizjoterapii. Działa od 1963r.  Warto też wspomnieć, że samo przygotowanie materaca Magnistretch powstało w ramach ścisłej współpracy z Uniwersytetem w Saragossie. Produkt otrzymał też certyfikat medyczny Medical Device Class 1 jako materac do bio-mechanicznej regeneracji kręgosłupa.

„Nowo opracowana konstrukcja materaca oferuje funkcje, które korzystnie wpływają na biomechaniczną regenerację kręgosłupa podczas snu, co prowadzi do lepszej i szybszej regeneracji dysków międzykręgowych oraz rozluźnienia mięśni pleców“ - mówi Antonio Herrera Rodriguez, profesor traumatologii i ortopedii, Koordynator wielodyscyplinarnych badań w Centrum Badań Biomedycznych Mięśniowo-Szkieletowych w Aragonii, pracownik naukowy Uniwersytetu w Saragossie.

ŚWIATOWY PATENT - dostępny w POLSCe!

Wraz z coraz łatwiejszym transferem wiedzy i otwartością na innowacje, takie marki jak Magniflex coraz szybciej wprowadzają na rynki Europy swoje rozwiązania. Istotne jest to, by zacząć myśleć o wyborze materaca pod kątem funkcjonalności i wpływu na nasz organizm. Każdy człowiek ma inne potrzeby i fachowe określenie ich powinno być punktem wyjścia do poszukiwań odpowiedniego modelu. Czasy w których materac oceniany był wyłącznie pod kątem twardości już dawno minęły. Dziś cykl snu postrzegany jest jako czas, który należy maksymalnie wykorzystać do regeneracji i poprawy samopoczucia. Magniflex jest stosunkowo nową marką w Polsce, jednak dzięki ogromnemu doświadczeniu w innych krajach (prawie 60 lat), proponowane innowacje dość szybko przyjmują się i u nas.

 

dopasuj właściwy materac piankowy  znajdź sklep z materacami magniflex

* - Outlast to opatentowana tkanina akumulujące nadmiar ciepła i chroniąca też przez wyziębieniem, gdy oddaje zgromadzone wcześniej ciepło. Pokrowiec materaca z materiału Outlast dzięki takiej termoregulacji zapewnia komfortowy sen.

** - Thermic to opatentowany materiał chroniący przed przegrzaniem i doskonale odprowadzający wilgoć. Gwarantuje stabilny mikroklimat odpoczynku.

Magnistretch 9

Magnistretch 9

Kolekcja Magnistretch, Materace piankowe

Średnio sztywny materac do aktywnej regeneracji ciała podczas snu. Dolna warstwa pianki pamięciowej w powłoce zapewnia bardziej intensywny efekt rozciągania. Światowy patent Magniflex.

  1. Wymiary 80x200 cm
  2. Wysokość 23 cm
  3. Twardość średnio twardy

4 140

Zobacz szczegóły PORÓWNAJ

Magnistretch 10

Magnistretch 10

Kolekcja Magnistretch, Materace piankowe

Średnio miękki materac do aktywnej regeneracji ciała podczas snu. Wyższa warstwa termoelastycznej pianki zapewnia większy komfort. Światowy patent Magniflex.

  1. Wymiary 80x200 cm
  2. Wysokość 25 cm
  3. Twardość średnio miękki

4 640

Zobacz szczegóły PORÓWNAJ

Magnistretch 12

Magnistretch 12

Kolekcja Magnistretch, Materace piankowe

Wysoki, średnio miękki materac, zapewniający aktywną regenerację podczas snu. Górna warstwa termoelastycznej pianki w powłoce służy zwiększeniu komfortu. To chroniony na całym świecie patent firmy Magniflex.

  1. Wymiary 80x200 cm
  2. Wysokość 30 cm
  3. Twardość średnio miękki

5 240

Zobacz szczegóły PORÓWNAJ

Napisz do nas

Imię i nazwisko
E-mail
Nr telefonu
Twoja wiadomość
Akceptacja warunków


Opublikowano: 11. 11. 2020
W naszej witrynie internetowej używamy plików cookie do oceny ruchu i optymalizacji działań marketingowych. Dalsze korzystanie z naszej witryny internetowej oznacza zgodę na ich użycie. Więcej informacji
Zgadzam się