7 CIEKAWOSTEK O IL DUOMO DI MILANO - ZABYTEK W SERCU WŁOSKIEJ STOLICY DESIGNU

Udostępnij na  

Tu jesteś: Wprowadzenie | Porady | 7 CIEKAWOSTEK O IL DUOMO DI MILANO - ZABYTEK W SERCU WŁOSKIEJ STOLICY DESIGNU

7 CIEKAWOSTEK O IL DUOMO DI MILANO - ZABYTEK W SERCU WŁOSKIEJ STOLICY DESIGNU

Magniflex jest ściśle związany z kulturą włoską. Chcielibyśmy przedstawić wyobrażenie o słynnym na całym świecie miejscu, z którego Włosi są niezmiernie dumni. Miejsce to znajduje się w światowej stolicy mody i designu, w której jakość i finezja grają pierwsze skrzypce, tak jak w przypadku naszych produktów. Wspomniany zabytek to Katedra Narodzenia Najświętszej Maryi Panny - Il Duomo di Milano - położona w samym sercu Mediolanu, który będzie stanowił bardzo ważny punkt na światowej mapie Magniflexu, bowiem już niedługo w Mediolanie będzie miało miejsce otwarcie nowego showroomu!

7 Ciekawostek o IL DUOMO DI MILANO

1. Pierwsza piątka na świecie

Ta katedra jest siedzibą arcybiskupa i jest piątą co do wielkości gotycką katedrą na świecie. Świątynia z cegły i różowego marmuru ma 157 metrów długości, 92 metry szerokości. Może pomieścić do 40 000 osób. To magiczne miejsce z niesamowitymi widokami. To właśnie tutaj bije serce Mediolanu!

 

2. Budowa trwająca ponad 500 lat

Budowa katedry rozpoczęła się w 1386 r., z inicjatywy księcia Giana Galeazzo Viscontiego. Została konsekrowana w 1577 r., jednak ukończono ją dopiero 579 lat później - w 1965 r.

 

3. Magiczny marmur

Do budowy katedry użyto marmuru z kamieniołomów Candoglia nad jeziorem Maggiore w północnych Włoszech, który zmienia kolor z łososia na czerwony - w zależności od światła słonecznego. Jego wygląd zadziwia zatem o każdej porze dnia i nocy.

 

4. Rzadkie posągi

Wnętrze katedry zawiera wiele bardzo cennych dzieł sztuki. Jednym z najbardziej podziwianych jest wyjątkowa i nieco dramatyczna statua św. Bartłomiej, którego żywcem obdarto ze skóry. Rzeźba pochodzi z XVI wieku.

 

5. Zegar, który dał czas całemu miastu

Za główną bramą kopuły znajduje się zegar słoneczny z 1786 roku. W astronomiczne południe promienie słoneczne przenikają się tutaj i rzucają się na podłogę wzdłuż wskazanej linii. W XIX wieku zegar służył do regulacji wszystkich zegarów mechanicznych w mieście.

 

6. Najwyższa wieża świątyni

 

Szczytem całego budynku jest najwyższa wieża świątyni (108,5 m), w której dominuje posąg Madonny - Madonnin, symbol miasta. Zgodnie z tradycją żaden budynek w Mediolanie nie może być wyższy, niż posąg Madonny.

 

7. O krok od nieba

Tylko z tego miejsca można zobaczyć wszystkie 3159 posągów, 135 wieżyczek i 96 gargulców upiększających katedrę. To niewiarygodne, jak rzeźbiarze i architekci tamtych czasów mogli stworzyć

Poznaj materace regeneracyjne Magnistretch z opatentowaną technologią

POBIERZ E-BOOK: JAK ZDROWO SPAĆ I SKUTECZNIE SIĘ REGENEROWAĆ

Dolce Vita Comfort Dual 10

Dolce Vita Comfort Dual 10

Kolekcja Dolce Vita

Wyjątkowy materac medyczny, z wysoką warstwą pianki termoelastycznej, zapewniającą wyjątkowy komfort i regenerację ciała podczas snu.  

 1. Wymiary 80x200 cm
 2. Wysokość 25 cm
 3. Twardość średni, średnio twardy

4 390

Zobacz szczegóły PORÓWNAJ

Dolce Vita Deluxe Dual 12

Dolce Vita Deluxe Dual 12

Kolekcja Dolce Vita

Bardzo wygodny materac medyczny z wyjątkową wysoką warstwą pianki termoelastycznej dla maksymalnego komfortu i regeneracji ciała podczas snu.

 1. Wymiary 80x200 cm
 2. Wysokość 30 cm
 3. Twardość średnio miękki, średni

5 240

Zobacz szczegóły PORÓWNAJ

Dolce Vita Dual 8

Dolce Vita Dual 8

Materac medyczny zapewniający miękkie podparcie. Wyjątkowa wysoka warstwa pianki termoelastycznej zapewniająca wyjątkowy komfort i regenerację ciała podczas snu. Posiada system dwóch stref komfortu Dual Comfort

 1. Wysokość 20 cm
 2. Twardość średnio miękki, średni

3 840

Zobacz szczegóły PORÓWNAJ

Magnistretch 9

Magnistretch 9

Kolekcja Magnistretch

Średnio twardy materac do aktywnej regeneracji ciała podczas snu. Specjalnie zaprojektowania konstrukcja oraz piany stretch zapewniają intensywane rozluźnianie mięśni i regenerację kręgosłupa. Światowy patent Magniflex.

 1. Wymiary 80x200 cm
 2. Wysokość 23 cm
 3. Twardość średnio twardy

4 995

Zobacz szczegóły PORÓWNAJ

Magnistretch 10

Magnistretch 10

Kolekcja Magnistretch

Średnio miękki materac do aktywnej regeneracji ciała podczas snu. Specjalnie zaprojektowania konstrukcja oraz piany stretch zapewniają intensywane rozluźnianie mięśni i regenerację kręgosłupa. Wyższa warstwa termoelastycznej pianki zapewnia większy komfort. Światowy patent Magniflex.

 1. Wymiary 80x200 cm
 2. Wysokość 25 cm
 3. Twardość pośredni

5 495

Zobacz szczegóły PORÓWNAJ

Magnistretch 12

Magnistretch 12

Kolekcja Magnistretch

Wysoki, średnio miękki materac, zapewniający aktywną regenerację podczas snu. Specjalnie zaprojektowania konstrukcja oraz piany stretch zapewniają intensywane rozluźnianie mięśni i regenerację kręgosłupa. To chroniony na całym świecie patent firmy Magniflex.

 1. Wymiary 80x200 cm
 2. Wysokość 30 cm
 3. Twardość średnio miękki

6 340

Zobacz szczegóły PORÓWNAJ


Opublikowano: 18. 4. 2023
W naszej witrynie internetowej używamy plików cookie do oceny ruchu i optymalizacji działań marketingowych. Dalsze korzystanie z naszej witryny internetowej oznacza zgodę na ich użycie. Więcej informacji
Zgadzam się