GDZIE KUPIĆ MATERAC? SKLEP ONLINE CZY STACJONARNY?

Udostępnij na  

Tu jesteś: Wprowadzenie | Porady | GDZIE KUPIĆ MATERAC? SKLEP ONLINE CZY STACJONARNY?

GDZIE KUPIĆ MATERAC? SKLEP ONLINE CZY STACJONARNY?

Materac ze sklepu online czy sklepu stacjonarnego? Z roku na rok zakupy internetowe stają się coraz popularniejsze. Zwłaszcza w czasach pandemii liczba transakcji dokonywanych w sieci znacząco wzrosła. Czy jednak warto kupować materace online? Czy może stacjonarny sklep z materacami będzie lepszym wyborem? Sprawdziliśmy to!

Stacjonarny sklep z materacami - wady i zalety

Oczywistym plusem jest fakt, że w stacjonarnym sklepie z materacami można usiąść, położyć się i w każdy inny sposób wypróbować materac. Dla niektórych klientów jest to ważne, aby przed zakupem móc dotknąć produktu i sprawdzić - go dosłownie i w przenośni - z każdej strony. Jednak wbrew pozorom nie zawsze jest to możliwe w sklepie stacjonarnym. Placówki tego typu mają ograniczoną przestrzeń, tym samy nie wszystkie materace udaje się wyeksponować. Nawet w przypadku modeli wystawionych na widoku, kontrola jakości może być trudna ze względu na brak przestrzeni i obecność w sklepie wielu osób.

W sklepie stacjonarnym mamy do dyspozycji również pracownika, który odpowie na każde nasze pytanie oraz pomoże w wyborze odpowiedniego materaca piankowego. Weźmie pod uwagę parametry, o których byśmy nie pomyśleli, takie jak na przykład rodzaj materiału, z którego jest wykonany materac, waga naszego ciała czy twardość materaca.

Kolejną zaletą stacjonarnych sklepów z materacami jest fakt, że materac można kupić od razu. Rzecz w tym, iż nie musimy czekać na realizację zamówienia. Często również możemy negocjować cenę ze sprzedawcą. Z drugiej strony odpowiedniego modelu może akurat brakować na stanie. Problem ten raczej nie występuje, jeśli chodzi o zakup materacy online.

Materace online - wady i zalety

Zakup materacy online ma wiele zalet. Między innymi jest to szeroki wybór asortymentu. Mimo że nie możemy przetestować materaca osobiście, bez trudu wybierzemy model dopasowany do naszych potrzeb. Każdy z materacy na stronie ma dokładny opis. W internecie można również znaleźć opinie i rekomendacje innych konsumentów, co zdecydowanie pomaga w wyborze odpowiedniego modelu.

Zakupy online pomagają również oszczędzić czas i pieniądze. Możemy dokonywać zakupów w zaciszu swojego domu, popijając kawę. Nie obowiązują nas godziny otwarcia sklepu. Kluczowa, jeśli chodzi o materace online, jest ich cena.

Możemy szybko sprawdzić w porównywarkach ceny poszczególnych materacy lub rabaty w wybranych sklepach. Często w sklepach online można uzyskać darmową dostawę oraz zwrot artykułu w terminie 14 dni. Jest to bardzo komfortowe, jeśli uznamy, że materac jednak nam nie pasuje i chcemy wymienić na inny model, na przykład twardszy lub wykonany z innego materiału.

Materace online czy stacjonarnie?

Wydaje się, że zarówno zakupy online, jak i w placówce stacjonarnej, mają swoje zalety. Jeśli w okolicy nie masz sklepu, w którym mógłbyś kupić wysokiej jakości materac dostępny w naszej ofercie, nie wahaj się skorzystać z naszej strony internetowej. Pamiętaj, że zawsze możesz do nas zadzwonić lub napisać, jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości w kwestii wyboru optymalnego materaca. https://www.magniflex.pl/kontakt - pod tym adresem znajdziesz wszelkie niezbędne dane kontaktowe.

 


Opublikowano: 8. 4. 2021
W naszej witrynie internetowej używamy plików cookie do oceny ruchu i optymalizacji działań marketingowych. Dalsze korzystanie z naszej witryny internetowej oznacza zgodę na ich użycie. Więcej informacji
Zgadzam się