POKROWCE NA MATERAC - WSZYSTKO CO TRZEBA WIEDZIEĆ

Udostępnij na  

Tu jesteś: Wprowadzenie | Porady | POKROWCE NA MATERAC - WSZYSTKO CO TRZEBA WIEDZIEĆ

POKROWCE NA MATERAC - WSZYSTKO CO TRZEBA WIEDZIEĆ

Źle dobrany pokrowiec może przekreślić wszystkie korzyści wynikające z użytkowania jakościowego, dopasowanego materaca. Dlatego też warto poświęcić nieco uwagi również pokrowcowi. Jaki powinien być dobry pokrowiec na materac i czemu w ogóle jest on potrzebny? Odpowiadamy w poniższym artykule.

Czy pokrowiec na materac jest potrzebny?

Kiedyś powszechnie wykorzystywano materace bez pokrowców. Dzisiaj jednak każdy dobry producent oferuje materace z pokrowcami. Dlaczego? Przede wszystkim w grę wchodzą kwestie higieniczne. Kurz i inne zanieczyszczenia osiadają na materacu pozbawionym pokrowca, stopniowo przenikając w głąb. Z głębszych warstw w zasadzie nie da się ich już pozbyć, ponieważ pranie materaca nie jest możliwe.

Zanieczyszczenia w materacu sprzyjają rozwojowi mikroorganizmów chorobotwórczych oraz mogą wywoływać reakcje alergiczne. Niemniej jednak, aby pokrowiec rzeczywiście pełnił powierzone mu funkcje, musi posiadać pewne konkretne cechy.

Zdejmowany pokrowiec na materac

Przede wszystkim pokrowiec powinien być zdejmowany. Jeśli stanowiłby on nieodłączny element materaca, być może zapobiegłby przenikaniu zanieczyszczeń w głębsze warstwy materaca, jednak na niewiele by się to zdało. Zanieczyszczenia wnikałyby w pokrowiec, którego bez zdjecia z materaca, nie dałoby sie do konca doczyścić. Dlatego też element ten powinien dać się łatwo zdjąć z materaca. Co więcej, musi on być wykonany z materiałów, które można bezpiecznie prać, najlepiej w pralce.

Pokrowiec z przyjaznych materiałów

Kwestia materiału wykonania pokrowca wydaje się zdecydowanie najistotniejsza. Powinien on być:

 • możliwy do wyprania,
 • przyjemny w dotyku,
 • antyalergiczny,
 • przewiewny.

Jak już wcześniej wspomniano, bardzo ważne jest, aby pokrowiec można było prać w pralce. Jednak materiał powinien posiadać również inne cechy. Niewątpliwie istotne jest, aby był przyjemny w dotyku. W końcu użytkownik materaca bezpośredni kontakt ma właśnie z pokrowcem, a nie z powierzchnią materaca. Ważną cechą pokrowca jest również hipoalergiczność materiału wykonania. Nasze bawełniane pokrowce na materace spełniają ten warunek. Są one bezpieczne również dla alergików.

Co więcej, są to przewiewne pokrowce, przepuszczające powietrze. Dlaczego to ważne? Materac musi oddychać, w przeciwnym razie powstanie w nim wilgoć, która w połączeniu z ciepłem pobieranym od użytkownika tworzy doskonałe warunki dla rozwoju szkodliwych mikroorganizmów. Grzyby, bakterie i wirusy doskonale czują się w takich warunkach.

DLACZEGO WARTO WYBRAĆ MATERACE MAGNIFLEX ZE ZDEJMOWANYM POKROWCEM?

 • Pianka termoelastyczna zapewnia najlepsze podparcie kręgosłupa i komfortowy odpoczynek.
 • Nasze produkty są testowane i certyfikowane oraz rekomendowane przez specjalistów.
 • Naturalne materiały zapewniają zdrowie i spokojny sen.
 • Oferujemy fachowe doradztwo i pomoc przy wyborze materaca i poduszki.

Znajdź sklep najbliżej siebie i przetestuj

 

Komfortowy materac piankowy Magniflex

Materac piankowy Armonia Memoform Dual 12

Kolekcja Armonia, Materace piankowe, Produkty zdrowotne

Atrakcyjny materac o zmiennym kształcie z opatentowaną termoplastyczną pianką Memoform, zapewniający optymalne podparcie ciała i doskonały komfort.

 1. Wymiary 80x200 cm
 2. Wysokość 30 cm
 3. Twardość średni, średnio twardy

5 990

Zobacz szczegóły PORÓWNAJ

Magnistretch 12

Magnistretch 12

Kolekcja Magnistretch, Materace piankowe

Wysoki, średnio miękki materac, zapewniający aktywną regenerację podczas snu. Górna warstwa termoelastycznej pianki w powłoce służy zwiększeniu komfortu. To chroniony na całym świecie patent firmy Magniflex.

 1. Wymiary 80x200 cm
 2. Wysokość 30 cm
 3. Twardość średnio miękki

5 840

Zobacz szczegóły PORÓWNAJ

Comfort Deluxe Dual 12

Comfort Deluxe Dual 12

Kolekcja Dolce Vita, Materace piankowe, Produkty zdrowotne

Bardzo wygodny materac medyczny z wyjątkową wysoką warstwą pianki termoelastycznej dla maksymalnego komfortu i regeneracji ciała podczas snu.

 1. Wymiary 80x200 cm
 2. Wysokość 30 cm
 3. Twardość średnio miękki, średni

4 690

Zobacz szczegóły PORÓWNAJ

Napisz do nas

Imię i nazwisko
E-mail
Nr telefonu
Twoja wiadomość
Akceptacja warunków


Opublikowano: 19. 11. 2021
W naszej witrynie internetowej używamy plików cookie do oceny ruchu i optymalizacji działań marketingowych. Dalsze korzystanie z naszej witryny internetowej oznacza zgodę na ich użycie. Więcej informacji
Zgadzam się