JAK WYBRAĆ KOMFORTOWĄ PODUSZKĘ O WŁAŚCIWOŚCIACH ORTOPEDYCZNYCH?

Udostępnij na  

Tu jesteś: Wprowadzenie | Porady | JAK WYBRAĆ KOMFORTOWĄ PODUSZKĘ O WŁAŚCIWOŚCIACH ORTOPEDYCZNYCH?

JAK WYBRAĆ KOMFORTOWĄ PODUSZKĘ O WŁAŚCIWOŚCIACH ORTOPEDYCZNYCH?

Poduszka o właściwościach ortopedycznych to ergonomicznie wyprofilowane akcesorium, które przynosi ulgę w bólu kręgosłupa, mięśni szyi i ramion. Produkt korzystnie wpływa na chrapanie czy uciążliwe migreny. Coraz więcej osób korzysta z dobroczynnego działania poduszek. Szukasz idealnej dla siebie? Z poniższego artykułu dowiesz się, na co zwracać uwagę, wybierając odpowiedni produkt.

Czym się kierować wybierając poduszkę o właściwościach ortopedycznych ?

Wybór akcesorium do snu to niezwykle ważna decyzja. Poduszka o właściwościach ortopedycznych ma bezpośredni wpływ na zdrowie – niweluje dolegliwości bólowe związane z nieprawidłową pozycją, pozytywnie wpływa na uciążliwe migreny, bóle szyi i ramion oraz odpowiada za komfortowy sen. Produkt należy kupić w zaufanym sklepie, przykładem takiego miejsca są salony partnerskie marki Magniflex (lista salonów znajduje się tutaj) . Dzięki temu zyskasz pewność, że poduszka o właściwościach ortopedycznych w 100% spełni swoje zadanie.

 

Wybierając akcesorium, zwróć uwagę na:

 • pozycję, w jakiej śpisz – w dużej mierze od tego zależy budowa poduszki. Jeśli preferujesz sen na plecach, produkt powinien być niższy. Z kolei, gdy najczęściej śpisz na boku – zaleca się, by był wyższy, ponieważ tylko w taki sposób głowa i kark będą utrzymane w neutralnym położeniu;
 • budowa ciała – im drobniejsze ciało, tym poduszka powinna być niższa (przykładem niskiej poduszki jest model Superiore Flat). W czasie zakupu należy wziąć pod uwagę swoją masę, wysokość i szerokość barków;
 • materac – jeśli materac jest bardzo miękki, zaleca się, by poduszka była nieco wyższa i twardsza. Dzięki temu będzie stanowiła stabilniejsze podparcie dla odcinka szyjnego kręgosłupa.
 • problemy z chrapaniem - jeśli występują to zalecane są poduszki które w czasie leżenia na plecach stabilizują głowę mocniej niż inne - takie działanie mają poduszki o profilu fali czyli np. Classico Wave, Superiore Deluxe Wave.

 

Na rynku występuje bardzo dużo różnych rodzajów poduszek. Kupując jedną z nich, należy rozważyć każdy z powyższych punktów. Pamiętaj, że akcesorium średnio starcza na 2-3 lata użytkowania, dlatego zakup odpowiedniego produktu jest niezwykle ważny.

 

Poduszka o właściwościach ortopedycznych – rodzaje

W sklepach można znaleźć wiele poduszek o właściwościach ortopedycznych. Chcąc wybrać najlepszą, w pierwszej kolejności należy wziąć pod uwagę pozycję snu. To niezwykle ważne, ponieważ akcesorium ma za zadanie zapewnić neutralne ułożenie górnych części ciała. Ponadto poduszka o właściwościach ortopedycznych do spania rozluźnia mięśnie i poprawia krążenie odcinka szyjnego, dlatego ułożenie ciała jest tak istotne.

 

Gdy śpisz i wypoczywasz, układając się najczęściej na boku, zalecana jest poduszka o właściwościach ortopedycznych nieco wyższa niż standardowo, by zapewnić neutralne położenie odcinka szyjnego w czasie snu. Wyższa poduszka jest szczególnie zalecana osobom o szerszych ramionach.

Przykład wysokiej poduszki - Superiore Deluxe Standard Maxi - 15cm wysokości

Profilowany produkt w kształcie fali o odpowiedniej wysokości gwarantuje wypełnienie przestrzeni pomiędzy kręgosłupem a barkiem, pozwalając na neutralne ustawienie głowy. Dzięki temu poduszka będzie działać w odpowiedni sposób, tym samym niwelując bóle mięśni i odcinka szyjnego.

 

Jeśli zasypiasz w pozycji na plecach, warto wybrać niższą poduszkę o właściwościach ortopedycznych. Ponadto zaleca się, by miała dodatkowe wcięcie w profilowaniu - tzw. falę (modele "Wave"), co umożliwi stabilne utrzymanie głowy w neutralnej pozycji. Na łóżku akcesorium powinno być ułożone niższym bokiem w kierunku ciała. Dzięki temu ograniczysz nadmierne wygięcie kręgosłupa szyjnego i zniwelujesz uciążliwy ból.

Przykład poduszki o właściwościach ortopedycznych w kształcie fali - Superiore Deluxe Wave

 

Śpiąc na brzuchu - w pierwszej kolejności, warto spróbować zmienić nawyki. Pozycja jest niekomfortowa dla ciała i nierzadko stanowi źródło bólu odcinka szyjnego. Jeśli jednak nie możesz się jej oduczyć – warto wybrać płaską poduszkę o właściwościach ortopedycznych.

Przykład niskiej poduszki - Superiore Flat

Podczas wyboru właściwej poduszki o właściwościach ortopedycznych niemniej ważna jest postawa ciała. Drobne kobiety o wąskich barkach powinny stosować akcesoria o wysokości od 7 do 12 cm (Np. Superiore Flat - 7,5 cm, Classico Wave - 11 cm, Superiore Deluxe - 12cm, Classico Standard - 12 cm, ).

Z kolei wyższe osoby cechujące się szerszą budową ciała, warto by zainwestowały w produkt mierzący od 12 do 15 cm. (Classico Standard Maxi - 15cm, Superiore Deluxe Standard Maxi - 15 cm) Akcesorium ma za zadanie poprawić komfort życia i ograniczyć ból kręgosłupa, dlatego powinien być idealnie dobrany.

Ponieważ od 26 maja 2020r. zgodnie z nowelizacją Ustawy o wyrobach medycznych, zmieniają się zasady opisywania wyrobów medycznych w związku z czym określenia takie jak materac ortopedyczny, materac rehabilitacyjny, materac zdrowotny, materac medyczny, produkt medyczny zostają zamienione na rekomendowane takie jak materac o statusie wyrobu medycznego.

Określenie poduszka ortopedyczna zostaje zmienione na poduszka o właściwościach ortopedycznych.

Jeśli chcesz się dowiedzieć jak spać na poduszce o właściwościach ortopedycznych przeczytaj również:

JAK SPAĆ NA PODUSZCE ORTOPEDYCZNEJ

Jeśli chcesz się dowiedzieć jak dobrać materac do wagi przeczytaj artykuł:

DOBÓR MATERACA DO WAGI

Jeśli chcesz dowiedzieć jak wybrać materac dla par zobacz artykuł:

MATERAC DLA PAR

Jeśli chcesz dowiedzieć dla kogo najlepsze są twarde materace zobacz artykuł:

DLA KOGO JEST NAJLEPSZY TWARDY MATERAC

Jeśli chcesz dowiedzieć się jak spać lepiej, głębiej i rano mieć więcej energii pobierz ebook o spaniu:

E-BOOK: JAK ZDROWO SPAĆ I SKUTECZNIE SIĘ REGENEROWAĆ

Znajdź sklep najbliżej siebie i przetestuj

Superiore Deluxe Standard

Superiore Deluxe Standard

Poduszki o właściwościach ortopedycznych Superiore

Tradycyjny wygląd poduszki zapewniającej odpowiednie podparcie kręgosłupa szyjnego. Wyjątkowa, zdejmowana i nadająca się do prania poszewka z opatentowanego materiału Outlast oraz oddychający pas 3D zapewniają maksymalny obieg powietrza i termoregulację.

 1. Wymiary 72x42x12 cm
 2. Twardość średnio miękki

640

Zobacz szczegóły PORÓWNAJ

Superiore Deluxe Standard Maxi

Superiore Deluxe Standard Maxi

Poduszki o właściwościach ortopedycznych Superiore

Tradycyjny standardowy kształt z wyższą warstwą pianki Memoform oferuje jeszcze lepsze podparcie głowy i kręgosłupa szyjnego. Wyjątkowa, zdejmowana i nadająca się do prania poszewka z opatentowanego termoregulacyjnego materiału Outlast oraz oddychający pas 3D zapewniają maksymalny obieg powietrza i uczucie świeżości podczas snu.

 1. Wymiary 72x42x15 cm
 2. Twardość średnio miękki

690

Zobacz szczegóły PORÓWNAJ

Superiore Deluxe Wave

Superiore Deluxe Wave

Poduszki o właściwościach ortopedycznych Superiore

Ergonomiczna poduszka w ergonomicznym kształcie fali utrzymuje kręgosłup szyjny we właściwej pozycji, a zdejmowana i nadająca się do prania poszewka z opatentowanego materiału Outlast oraz oddychający pas 3D zapewniają maksymalny obieg powietrza i termoregulację.

 1. Wymiary 60x43x10/11 cm
 2. Twardość średnio miękki

640

Zobacz szczegóły PORÓWNAJ

Superiore Flat

Superiore Flat

Poduszki o właściwościach ortopedycznych Superiore

Anatomiczna poduszka Superiore Flat kształcie zapewnia odpowiednie podparcie kręgosłupa szyjnego nie tylko dla dzieci, ale także dla os osób preferujących niższe pozycje głowy.

 1. Wymiary 60x34x7,5 cm
 2. Twardość średnio miękki

520

Zobacz szczegóły PORÓWNAJ

Classico Standard

Classico Standard

Poduszki o właściwościach ortopedycznych Classico

Uniwersalna medyczna, anatomiczna poduszka z pianki termoregulacyjnej w standardowym kształcie.

 1. Wymiary 72x42x12 cm
 2. Twardość średnio miękki

440

Zobacz szczegóły PORÓWNAJ

Classico Wave

Classico Wave

Poduszki o właściwościach ortopedycznych Classico

Anatomiczna poduszka medyczna Magnigel wykonana z chłodzącej pianki żelowej w kształcie fal o różnej wysokości.

 1. Wymiary 60x43x10/11 cm
 2. Twardość średnio miękki

440

Zobacz szczegóły PORÓWNAJ


Opublikowano: 2. 8. 2022
W naszej witrynie internetowej używamy plików cookie do oceny ruchu i optymalizacji działań marketingowych. Dalsze korzystanie z naszej witryny internetowej oznacza zgodę na ich użycie. Więcej informacji
Zgadzam się