MATERAC PIANKOWY CZY SPRĘŻYNOWY?

Udostępnij na  

Tu jesteś: Wprowadzenie | Porady | Materace ortopedyczne | MATERAC PIANKOWY CZY SPRĘŻYNOWY?

MATERAC PIANKOWY CZY SPRĘŻYNOWY?

Materac piankowy czy sprężynowy? To pytanie, które zadaje sobie większość osób stojących przed wyzwaniem zakupu materaca i polepszenia jakości swojego snu. Od czego zależy wybór dobrego materaca, na jaki rodzaj się zdecydować i co warto wiedzieć o poszczególnych wariantach? Zobacz najważniejsze kwestie i wybieraj świadomie!

 

Materace piankowe dla wymagających?

Wybierając odpowiedni materac dla siebie, musimy wziąć pod uwagę m.in. wagę, wzrost czy indywidualne upodobania. Ważne jest także wypełnienie materaca, od którego w dużej mierze zależy komfort snu. 

Materace piankowe to rozwiązanie dla wymagających. Doskonała wentylacja, idealne podparcie dla kręgosłupa czy właściwości antybakteryjne sprawiają, że materace piankowe są sprzymierzeńcami zdrowego snu. Nie bez znaczenia jest tutaj oczywiście jakość użytej pianki.

materac piankowy czy sprężynowy

Materace sprężynowe i ich jakość

Materace sprężynowe to bez wątpienia bardzo popularne produkty. Pomimo kolejnych pomysłów producentów usprawniających komfort i wytwarzanie materacy sprężynowych, technologia ta jest bardzo stara i jej jakość nie jest tak wysoka jak materacy piankowych. 

Nowoczesne materace sprężynowe składają się m.in. ze sprężyn umieszczonych w oddzielnych woreczkach – kieszeniach (dlatego materace kieszeniowe). Minimalizuje to przenoszenie drgań i jednocześnie zapewnia uginanie się wyłącznie tych sprężyn, na których leżymy.

Co jeszcze cechuje materace sprężynowe dzisiaj? Między innymi to, że częściej są już łączone z piankami. Oprócz niższych cen materacy sprężynowych niż materacy piankowych, próżno szukać tutaj zdecydowanych atutów.

Działanie sprężyn jest punktowe i łatwo można odczuć nacisk pojedynczych sprężyn na nasze ciało, które nie dają jednolitej podpory i gniotą nas. Z uwagi na inną temperaturę naszego ciała (wyższa) oraz powietrza między sprężynami (niższa), wewnątrz dochodzi m.in. do skraplania się wilgoci, co sprzyja gromadzeniu się zanieczyszczeń, pleśni czy innych żywych organizmów. Ta różnica temperatur może prowadzić też do stanów przeziębienia wrażliwej okolicy lędźwi (chore korzonki).

wysoki materac piankowy czy sprężynowy

Materac piankowy czy sprężynowy – co wybrać?

Analizując właściwości obydwu rodzajów materacy, wnioski nasuwają się same. Ludzie starsi, tradycjonaliści wybiorą materac sprężynowy. Ludzie młodsi, aktywni, świadomi i poszukujący komfortu i zdrowia wybiorą dobre materace piankowe, materace termoelastyczne. Z pewnością wiele zależy tutaj od indywidualnych upodobań i oczekiwań, ale też potrzeb danego organizmu. Materace sprężynowe przypadną do gustu osobom ceniącym klasyczne rozwiązania. 

Materace piankowe to ukłon w stronę nowoczesności. Spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów, zapewniając im maksymalny wypoczynek i troskę o zdrowy sen. Najnowocześniejsze modele zadbają także o monitorowanie wartości ciała, tak jak pierwszy „inteligentny” materac MagniSmartech marki Magniflex, który jest zintegrowany z Twoim smartfonem.

Podczas wyboru odpowiedniego materaca poproś o pomoc doradców Magniflex. Z przyjemnością rozwieją Twoje wątpliwości i wskażą produkt maksymalnie dopasowany do Twoich potrzeb.


Opublikowano: 1. 10. 2020
W naszej witrynie internetowej używamy plików cookie do oceny ruchu i optymalizacji działań marketingowych. Dalsze korzystanie z naszej witryny internetowej oznacza zgodę na ich użycie. Więcej informacji
Zgadzam się