PORANNE WSTAWANIE A BÓL KRĘGOSŁUPA. JAK SOBIE POMÓC?

Udostępnij na  

Tu jesteś: Wprowadzenie | Porady | PORANNE WSTAWANIE A BÓL KRĘGOSŁUPA. JAK SOBIE POMÓC?

PORANNE WSTAWANIE A BÓL KRĘGOSŁUPA. JAK SOBIE POMÓC?

Ból kręgosłupa odczuwany o poranku to problem, z którym musi mierzyć się coraz więcej osób. Dotyczy zarówno osób wykonujących pracę fizyczną, jak i umysłową. Ból i uczucie ucisku pojawiają się w różnych odcinkach kręgosłupa: począwszy od szyjnego, przez piersiowy, aż do lędźwiowego. Czasem występują na całej długości pleców. Dobrze dobrany materac pozwala uporać się z tym problemem.

Skąd bierze się ból kręgosłupa przy wstawaniu?

Wiele osób zmaga się z poważnym bólem kręgosłupa, który w pierwszej fazie pojawia się tylko rano, a wraz z upływem czasu występuje przez cały dzień. Główną przyczyną dyskomfortu jest długotrwały stres przyczyniający się do podwyższonego napięcia mięśniowego, co z kolei skutkuje przybieraniem niewłaściwej postawy ciała i coraz bardziej uciążliwym bólem.

Kręgosłup dokucza nam również ze względu na brak aktywności fizycznej. Siedzący tryb życia i brak ruchu przyczyniają się do osłabienia mięśni oraz więzadeł odpowiadających za podtrzymywanie kręgosłupa. W najgorszej sytuacji są osoby, które nie ruszają się i dodatkowo zmagają się z nadwagą, gdyż mierzą się z jeszcze większym obciążeniem dla szkieletu. Jaki ruch jest najlepszy? Należy spacerować, pływać, można jeździć na rowerze, czyli robić to, co przynosi nam radość i jednocześnie utrzymuje nasz "aparat ruchu" w ruchu dłuższym niż 1 godzina.

Ból kręgosłupa to skutek uboczy pracy przed komputerem w pozycji siedzącej. Aby uniknąć dyskomfortu, w trakcie pracy należy zadbać o nieskomplikowane ćwiczenia. Niewłaściwa pozycja ciała, czyli pochylona i zgarbiona sylwetka przyczynia się do nadmiernego obciążenia odcinka szyjnego i lędźwiowego.

Niewłaściwy materac to źródło bólu dla ponad połowy osób skarżących się na dyskomfort. Źle dobrane podłoże gwarantuje wyginanie kręgosłupa, zapewnia wzmożone napięcie, co oznacza nadmierny ucisk na dysk i problemy z przepływem płynu rdzeniowego.

Jak wybrać dobry materac do spania?

Właściwy materac to gwarancja dobrze przespanych nocy, zdrowia psychicznego oraz fizycznego i energii do życia. Na szczególną uwagę zasługuje oferta marki Magnifex, która łączy doskonałą jakość z wygodą i regeneracją kręgosłupa. W trakcie zakupu materaca należy wziąć pod uwagę ciężar ciała oraz jego budowę, występujące dolegliwości kręgosłupa, a jeśli użytkownik cierpi na alergię, warto zadbać o model odporny na kurz i roztocza.

Wybierany materac powinien mieć odpowiedni stopień twardości – w przeciwnym wypadku sen nie będzie wiązał się z uczuciem regeneracji, odprężenia i relaksu, ale powodował dyskomfort, a nawet ból.

Materac zbyt twardy będzie powodował ucisk na lędźwia i ramiona, zbyt miękki materac będzie powodował zapadanie się lędźwi i nienaturalną krzywiznę kręgosłupa.

Dobry materac jest elastyczny i wytrzymały, nie odkształca się, a w jego składzie nie występują żadne toksyczne substancje. Właściwy materiał jest niezwykle istotny, dlatego przed wyborem konkretnego modelu należy dokładnie zapoznać się z jego specyfikacją. Kiedy materac jest przewiewny, ułatwia utrzymanie właściwej temperatury ciała i zapewnia komfort zarówno latem, jak i zimą. Propozycje oferowane przez światowej sławy producenta Magniflex to gwarancja najlepszej jakości dla dzieci i dorosłych.

Jednym z najbardziej zaawansowanych materacy z opatentowaną funkcją rozciągania kręgosłupa jest materac Magnistretch, który przynosi nam silny regeneracyjny efekt taki sam jak ćwiczenia rozciągające trwające co najmniej 30 minut. Magnistretch rozciąga:

 • Krążki międzykręgowe na odcinku piersiowym i lędźwiowym - zapewniając im lepsze nawodnienie. W ciągu dnia kręgosłup ulega lekkiemu skróceniu (do ok 2-3cm) w wyniku ubicia i dehydratacji czyli utraty wody. Sen w odpowiedniej pozycji ułatwia ponowną hydratację. Bezpośredni efekt prawidłowo nawodnionych krążków czujemy nie tylko poprzez ustanie dolegliwości bólowych ale także poprzez większą ruchomość kręgosłupa (zwiększa się możliwy zakres ruchów).
 • Odcinek szyjny - efekty rozciągania tej części kręgosłupa odczuwamy przede wszystkim przez obniżenie napięcia mięśniowego szyi, ramion, karku.

Magnistretch 9

Magnistretch 9

Kolekcja Magnistretch

Średnio sztywny materac do aktywnej regeneracji ciała podczas snu. Dolna warstwa pianki pamięciowej w powłoce zapewnia bardziej intensywny efekt rozciągania. Światowy patent Magniflex.

 1. Wymiary 80x200 cm
 2. Wysokość 23 cm
 3. Twardość średnio twardy

4 495

Zobacz szczegóły PORÓWNAJ

Magnistretch 10

Magnistretch 10

Kolekcja Magnistretch

Średnio miękki materac do aktywnej regeneracji ciała podczas snu. Wyższa warstwa termoelastycznej pianki zapewnia większy komfort. Światowy patent Magniflex.

 1. Wymiary 80x200 cm
 2. Wysokość 25 cm
 3. Twardość średnio miękki

4 995

Zobacz szczegóły PORÓWNAJ

Magnistretch 12

Magnistretch 12

Kolekcja Magnistretch

Wysoki, średnio miękki materac, zapewniający aktywną regenerację podczas snu. Górna warstwa termoelastycznej pianki w powłoce służy zwiększeniu komfortu. To chroniony na całym świecie patent firmy Magniflex.

 1. Wymiary 80x200 cm
 2. Wysokość 30 cm
 3. Twardość średnio miękki

5 840

Zobacz szczegóły PORÓWNAJ


Opublikowano: 14. 11. 2022
W naszej witrynie internetowej używamy plików cookie do oceny ruchu i optymalizacji działań marketingowych. Dalsze korzystanie z naszej witryny internetowej oznacza zgodę na ich użycie. Więcej informacji
Zgadzam się