DLACZEGO ROLLOWANIE MIĘŚNI JEST WAŻNE?

Udostępnij na  

Tu jesteś: Wprowadzenie | Porady | DLACZEGO ROLLOWANIE MIĘŚNI JEST WAŻNE?

DLACZEGO ROLLOWANIE MIĘŚNI JEST WAŻNE?

Rollowanie mięśni to jeden z najskuteczniejszych sposobów regeneracji oraz rozluźnienia. Korzyści są uwarunkowane zastosowaniem odpowiednich urządzeń – rollerów, które przynoszą doskonałe efekty przy niewielkim nakładzie pracy.

Zalety rollowania mięśni

Rollowanie sprawia, że regeneracja po treningu jest skuteczniejsza, co pozwala nie tylko na zwiększenie wydajności organizmu, ale także uniknięcie kontuzji. Rollowanie jest określone również jako autoregeneracja. Wykorzystuje się je na specjalnych terapiach, treningach oraz w zaciszu własnego domu.

Rollowanie oddziałuje na układ mięśniowo-powięziowy, płynne ruchy uciskające sprawiają, że napięcie zostaje usunięte, a ciało rozluźnia się i regeneruje. W tym miejscu warto dowiedzieć się, czym jest powięź. Mowa o tkance, która znajduje się w całym ciele, osłania mięśnie, narządy, kości i inne. To dzięki niej nasze ciało ma kształt, a rollowanie doskonale wpływa na receptory czucia głębokiego, pozwala zachować świadomość ciała i stabilną postawę. Powięź staje się elastyczna i dotleniona. Regularne rollowanie pozwala uniknąć napięcia wywołującego dyskomfort i sprawia, że całe ciało rozluźnia się i prawidłowo funkcjonuje.

Co ważne, rollowanie ma duży wpływ na uwodnienie tkanek. Ucisk generowany przez urządzenie sprawia, że woda zostaje wytłoczona z tkanek, a kiedy nacisk się zwalnia, woda wraca. To gwarancja pobudzenia przepływu i usunięcia zastojów płynów występujących w tkankach. Szereg korzyści sprawia, że poprawie ulega jakość i wygląd tkanek, co dla nas oznacza lepsze samopoczucie, a także dobrą kondycję fizyczną i psychiczną.

Kto może zdecydować się na rollowanie?

Rollowanie jest dedykowane dla każdego, kto pragnie poprawić kondycję swojego organizmu. Korzystają z niego sportowcy oraz osoby podejmujące aktywność fizyczną dla przyjemności. Nacisk na tkanki przyniesie dobre efekty w przypadku odczuwania napięcia i nadmiernego stresu. To zabieg gwarantujący poprawę samopoczucia i dedykowany dla osób wykonujących zarówno fizyczną, jak i siedzącą pracę.

Nie warto czekać, aż zaczniemy odczuwać skutki uboczne nadmiernego obciążenia tkanek, trzeba wziąć zdrowie we własne ręce. Pojawienie się napięcia mięśni i bólu to już ostatni sygnał do działania.

Sam sposób rollowania jest bardzo istotny, gdyż powinniśmy odczuwać ucisk i wykonywane ruchy, jednak w żadnym momencie nie może pojawić się ból. Kiedy dyskomfort jest spory, organizm zamiast rozluźnić się, napnie się jeszcze bardziej i efekt będzie odwrotny do zamierzonego. Zanim zaczniemy używać rollera w domu, warto zapoznać się z informacją, jak z niego korzystać. W tym celu należy umówić się na wizytę z fizjoterapeutą, który zaprezentuje sposób ugniatania, żeby nie zaszkodzić tkankom i uzyskać najlepsze efekty.

Zdrowy styl życia wymaga od nas regularnej aktywności fizycznej, właściwego odżywiania, nawadniania organizmu i wystarczającej ilości odpoczynku. Kluczowe jest sięgnięcie po odpowiedni materac, który zagwarantuje regenerację, a stosowanie rollera przyniesie jeszcze lepsze efekty.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o materacu regeneracyjny Magnistretch sprawdź artykuł:

REGENERACJA DLA AKTYWNYCH - SPECYFIKA MATERACA MAGNISTRETCH

Jeśli chcesz dowiedzieć jakie są najczęstsze kontuzje u biegaczy - sprawdź artykuł:

NAJCZĘSTSZE PRZYCZYNY KONTUZJI U BIEGACZY

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o doborze materaca dla sportowca zobacz także artykuł:

JAK WYBRAĆ MATERAC DLA SPORTOWCA

Jeśli chcesz dowiedzieć się jak spać lepiej, głębiej i rano mieć więcej energii pobierz ebook o spaniu:

E-BOOK: JAK ZDROWO SPAĆ I SKUTECZNIE SIĘ REGENEROWAĆ

Magnistretch 10

Magnistretch 10

Kolekcja Magnistretch

Średnio miękki materac do aktywnej regeneracji ciała podczas snu. Wyższa warstwa termoelastycznej pianki zapewnia większy komfort. Światowy patent Magniflex.

  1. Wymiary 80x200 cm
  2. Wysokość 25 cm
  3. Twardość średnio miękki

4 995

Zobacz szczegóły PORÓWNAJ

Magnistretch 12

Magnistretch 12

Kolekcja Magnistretch

Wysoki, średnio miękki materac, zapewniający aktywną regenerację podczas snu. Górna warstwa termoelastycznej pianki w powłoce służy zwiększeniu komfortu. To chroniony na całym świecie patent firmy Magniflex.

  1. Wymiary 80x200 cm
  2. Wysokość 30 cm
  3. Twardość średnio miękki

5 840

Zobacz szczegóły PORÓWNAJ

Magnistretch 9

Magnistretch 9

Kolekcja Magnistretch

Średnio sztywny materac do aktywnej regeneracji ciała podczas snu. Dolna warstwa pianki pamięciowej w powłoce zapewnia bardziej intensywny efekt rozciągania. Światowy patent Magniflex.

  1. Wymiary 80x200 cm
  2. Wysokość 23 cm
  3. Twardość średnio twardy

4 495

Zobacz szczegóły PORÓWNAJ


Opublikowano: 10. 11. 2022
W naszej witrynie internetowej używamy plików cookie do oceny ruchu i optymalizacji działań marketingowych. Dalsze korzystanie z naszej witryny internetowej oznacza zgodę na ich użycie. Więcej informacji
Zgadzam się