NA CZYM POLEGA MISJA REGENERACJA?

Udostępnij na  

Tu jesteś: Wprowadzenie | Misja regeneracja | NA CZYM POLEGA MISJA REGENERACJA?

NA CZYM POLEGA MISJA REGENERACJA?

Relaks i komfort snu zawsze były kluczowymi celami Magniflex, jednak w dynamicznym otoczeniu i środowisku wymagającym od nas zwiększonego wysiłku dla zachowania dobrostanu i zdrowia potrzeba też efektywnej i sprawdzonej regeneracji. Odbudowa pokładów energii oraz naprawa ciała to ogniwo niezbędne do utrzymania harmonii i działania z pełnią naszych możliwości.

 

CZYM JEST MISJA REGENERACJA?

Jest to wspólna akcja Magniflex, sportowców i ekspertów w dziedzinie fizjoterapii, treningu motorycznego i psychologii, mająca na celu krzewienie wiedzy w obszarach:

  1. Regeneracja w sporcie oraz aktywnościach ruchowych - informujemy jak dbać o ciała po wysiłku aby zwiększać wydajność oraz chronić orgaznim przed kontuzjami.
  2. Regeneracja w czasie pracy i po pracy - mówimy o tym jak dbać o ciało kiedy pracujemy długo w jednej pozycji, lub podejmujemy w pracy duży wysiłek fizyczny.
  3. Regeneracja dla osób uczących się i studiujących - pokazujemy jak sen i odpoczynek wpływa na przyswajanie wiedzy, zapamiętywanie i korzystanie z posiadanych informacji.
  4. Regeneracja dla osób cierpiących na bezsenność - zgłębiamy temat walki z bezsennością i przywracania prawidłowej jakości snu .

 

Dla kogo regeneracja jest kluczowa?

Pojęcie regeneracji jest bliskie każdemu kto zajmuje się sportem - ponadstandardowy wysiłek polegający na umiarkowanym przeciążaniu w czasie treningu prowadzi do rozwoju wydajności i zwiększenia masy mięśniowej. Jednak by móc korzystać w pełni z efektów cwiczeń - należy zapewnić organizmowi możliwość pełnej odbudowy przeciążanych partii.

Czy tylko sportowcy potrzebują regeneracji? Mikrourazy mięśni, przeciążanie i zmęczenie kręgosłupa (dehydratacja), zmęczenie umysłu (stres, niedotlenienie) to efekty aktywności które dotyczą absolutnie każdego :

- osób pracujących w pozycji siedzącej przed komputerem (głównie narażeni na zmęczenie kręgosłupa),

- osób pracujących fizycznie w zmiennych pozycjach z dużym obciążeniem (głównie narażeni na mikrourazy mięśni),

- osób pracujących umysłowo pod dużym obciążeniem stresu (wysoki poziom kortyzolu który należy usunąć przed snem dla skutecznej regeneracji mózgu)

Każdy z nas by cieszyć się zdrowiem przez lata powinien zadbać o pełną odbudowę naszych tkanek w czasie snu.

Jak przebiega naprawa naszego ciała?

Odbudowa następuje głównie w nocy i odbywa się pod wpływem hormonu wzrostu, ten z kolei wytwarzany jest wyłącznie w nocy w specyficznych warunkach.

Hormon ten wytwarza się wyłącznie kiedy zapewniamy organizmowi sen powyżej 7 godzin i ma on odpowiednią jakość - czyli dużą głębokość faz snu. Głębokie fazy snu występują z kolei tylko wtedy kiedy spełniamy kilka czynników które składają się na tzw. higienę snu.

Na "higienę snu" oprócz odpowiedniego przygotowania naszego ciała i umysłu (m. in. redukcja kofeiny, unikanie alkoholu, redukcja stresu) składają się czynniki zewnętrze jak:

- odpowiednia temperatura w sypialni, odpowiednia jakość powietrza - ilość tlenu, brak hałasu i świateł oraz

- odpowiednie podparcie naszego ciała - gwarantujące pełne rozluźnienie mięśni i kręgosłupa (niskie napięcie somatyczne).

Tzw. podparcie naszego ciała służy temu aby pozycja w czasie snu była "anatomiczna" a to może zapewnić tylko poprzez odpowiedni zestaw materaca i poduszki które są dopasowane do parametrów naszego ciała a sama pianka z której są wykonane mają taką dynamikę uginania pod naciskiem, że niezależnie od pozycji jest zachowany nasz kształt anatomiczny (neutralny).

Jeśli zapewniamy w czasie snu naszemu organizmowi niskie napięcie psychiczne i somatyczne - dopiero wtedy zaczyna uwalniać się wspomniany wyżej hormon wzrostu - działający regenerująco na wszystkie nasze układy: kostno stawowy, mięśniowy i nerwowy a także na regenerację organów wewnętrznych.

Nasza misja TO #misjaregeneracja

Mając świadomość, jak ważnym czynnikiem jest sen - rozpoczęliśmy we współpracy ze sportowcami i ekspertami z dziedzin takich jak fizjoterapia i psychologia akcję edukacyjną która ma na celu dzielenie się wiedzą na temat:

- utrzymania naszego ciała w zdrowiu (przez co rozumiemy brak kontuzji w wyniku rutynowych działań),

- umysłu w doskonałej dyspozycji (przez co rozumiemy doskonałą pamięć i kojarzenie na codzień),

- szeroko pojęty dobrostan (przez dobrostan czyli well being co rozumiemy stan w którym umiemy czerpać zadowolenie z życia we wszystkich jego aspektach).

Naszą aktywnością jest:

- publikacja eksperckich artykułów na temat szeroko pojętej regeneracji i utrzymania ciała w dobrostanie,

- publikacja w mediach materiałów promujących zdrowe życie i regenerację w mediach z oznaczeniem #misjaregeneracja.

GDZIE ZNAJDĘ Informację o #MISJAREGENERACJA ?

Artykuły, wywiady i grafiki będziemy publikować w trzech kanałach:

  1. na naszej stronie w zakładce PORADY: https://www.magniflex.pl/porady z oznaczeniem #misjaregeneracja
  2. na naszym fanpage z tagiem #misjaregeneracja
  3. na naszym profilu na instagramie z tagiem #misjaregeneracja

Jeśli czujesz, że regeneracja może Ci się przydać - obserwuj nas :)

Jeśli zajmujesz się regeneracją i jest dla Ciebie ważna...

Jeśli podobnie jak my interesuje Cię kwestia szeroko pojętej regeneracji - szczególnie tej związanej ze snem - zapraszamy do włączenia się w naszą akcję i

- publikację w social mediach z tagiem #misjaregeneracja i

- oznaczeniem profilu @misjaregeneracja (gdzie publikujemy materiały na temat akcji)

- oraz oznaczeniem profilu @wloskiematerace_magniflex (gdzie informujemy o naszej akcji).

 

Poniżej publikacje które mogą Cię zainteresować:

JAK ROLOWAĆ PLECY? SPOSOBY NA BÓL PLECÓW

JAK REGENERACJA I SEN WPŁYWAJĄ NA WSZYSTKIE OBSZARY DOBROSTANU

SEN DLA SPORTOWCA. JAKIE MA ZNACZENIE I CO ROBIĆ, ŻEBY DOBRZE SIĘ WYSYPIAĆ?

LUBISZ AKTYWNOŚĆ FIZYCZNĄ? DBAJ O KRĘGOSŁUP GDY ŚPISZ!

DLACZEGO NIE MOGĘ ZASNĄĆ? 9 RZECZY KTÓRE PRZESZKADZAJĄ NAM WE ŚNIE.

FAZA GŁĘBOKIEGO SNU - JAK JĄ PRZEDŁUŻYĆ?

JAKI MATERAC NA CHORY KRĘGOSŁUP?

JAK POPRAWIĆ JAKOŚĆ SNU?

JAK DBAĆ O KRĘGOSŁUP - HOMO SADUS I JEGO PROBLEMY. CZYLI JAK DBAĆ O PLECY GDY DUŻO SIEDZISZ?

Jeśli chcesz się dowiedzieć jak zadbać o swoją regenerację - jak zapewnić sobie dobry sen i odpowienie podparcie całego ciała dla efektywnej regeneracji - skontaktuj się z nami.


Opublikowano: 4. 3. 2022
W naszej witrynie internetowej używamy plików cookie do oceny ruchu i optymalizacji działań marketingowych. Dalsze korzystanie z naszej witryny internetowej oznacza zgodę na ich użycie. Więcej informacji
Zgadzam się