Porady
JAK ZADBAĆ O KRĘGOSŁUP KIEDY DŁUGO SIEDZISZ W BIURZE? 9 PROSTYCH ĆWICZEŃ
Długotrwałe siedzenie przed komputerem może szkodzić naszemu zdrowiu w wielu różnych aspektach. Oto kilka przykładowych aspektów: wpływa na problemy z kręgosłupem , siedzenie przez długi czas może promować złe nawyki postawy , takie jak garbienie się lub wyginanie kręgosłupa, brak aktywności fizycznej towarzyszący długotrwałemu siedzeniu może też przyczynić się do przybierania na wadze i rozwoju otyłości, może także prowadzić do stagnacji krwi w naczyniach krwionośnych nóg, co zwiększa ryzyko zakrzepów krwi i innych problemów z układem krążenia. Brak aktywności fizycznej i długotrwałe siedzenie - wpływają wreszcie na metabolizm, prowadząc do insulinooporności, problemów z gospodarką lipidową i cukrzycy typu 2 oraz na problemy z oczami - patrzenie na ekran komputera przez długi czas może prowadzić do zmęczenia oczu, zespołu suchego oka i innych problemów z widzeniem. Na końcu jednak nie jest to najmniej istotne - długotrwałe siedzenie przed komputerem może przyczynić się do izolacji społecznej, depresji, lęku i innym problemom zdrowia psychicznego. Poznaj kilka sposób na wsparcie swojego ciała a przede wszystkim kręgosłupa jeśli kiedy długo siedzisz przed komputerem. Poniżej prezentujemy kilka prostych ćwiczeń, które pomogą Ci zachować dobre samopoczucie.
JAK PORADZIĆ SOBIE Z PROKRASTYNACJĄ?
Prokrastynacja to nawyk odkładania zadań i obowiązków na później pomimo istnienia dostatecznego czasu i wiedzy, by je wykonać. Jest to często wynik braku motywacji, lęku przed porażką, czy też potrzeby natychmiastowej gratyfikacji. Może ona prowadzić do stresu, zmniejszenia produktywności i obniżenia samooceny. Zobacz jak temu przeciwdziałać.
JAK POZYTYWNE MYŚLENIE WPŁYWA NA SAMOPOCZUCIE, POZIOM ENERGII I TWOJE ZDROWIE
W kontekście dzisiejszego społeczeństwa coraz więcej uwagi poświęca się tematowi stresu i jego wpływu na zdrowie, dlatego istotne jest zrozumienie, w jaki sposób pozytywne myślenie może pomóc w redukcji tego niekorzystnego czynnika. Pozytywne podejście do życia nie tylko odzwierciedla się w poprawie nastroju, ale także przyczynia się do równowagi hormonalnej organizmu.
JAK BRAK SNU WPŁYWA NA BEZPIECZEŃSTWO NA DRODZE?
Brak snu może znacząco wpłynąć na zdolności kognitywne, psychomotoryczne i reakcje psychofizyczne kierowcy, co może znacznie zwiększyć ryzyko wypadków drogowych.
ZDROWIE I KOMFORT POMIMO SIEDZĄCEGO TRYBU ŻYCIA – PRZEKONAJ SIĘ, ŻE TO MOŻLIWE
Siedzący tryb życia to codzienność wielu z nas. Utrzymywanie jednej pozycji przez większość dnia to często źródło dużego dyskomfortu i przyczyna wielu dolegliwości zdrowotnych. Mamy jednak sposób, aby wyraźnie zwiększyć wygodę pracy w biurze i zredukować ryzyko konsekwencji zdrowotnych. Rozwiązaniem jest poduszka-siedzisko Ergo Seat Cushion.
PODUSZKA LĘDŹWIOWA, CZYLI JAK ZADBAĆ O KRĘGOSŁUP I NIE TYLKO
Praca w pozycji siedzącej, czy to w biurze, czy przed kierownicą samochodu, wymaga odpowiedniego przygotowania. To warunek konieczny, aby uniknąć dolegliwości związanych z kręgosłupem oraz innych problemów zdrowotnych, a także utrzymać wysoki poziom komfortu. Ważnym elementem przygotowań jest z pewnością wyposażenie się w poduszkę lędźwiową. Sprawdź, dlaczego stanowi ona właściwe rozwiązanie.
KOMFORTOWA PODRÓŻ BEZ BÓLU KRĘGOSŁUPA – SPRAWDŹ, JAK TO MOŻLIWE
Długotrwała podróż może być męcząca, również dla kręgosłupa, pozostającego przez wiele godzin w tej samej pozycji. Istnieją jednak pewne sposoby, aby uchronić się przed bólem szyi i mrowieniem oraz dobrze wypocząć w czasie jazdy samochodem, czy lotu samolotem. Niewątpliwie przydatnym akcesorium jest poduszka medyczna Travel Pillowa. Zobacz, jak może Ci ona pomóc.
3 PROBLEMY NA JAKIE JEST NARAŻONY TWÓJ KRĘGOSŁUP KIEDY ŚPISZ NA ZBYT TWARDYM MATERACU
Kiedy wybieramy materac zadajemy sobie pytanie jak poprawnie dobrać jego twardość. Czy korzystać z tabel w których do wartości H1 - H4 są przypisane wartości wagowe? Czy może zdać się na to jak komfortowo czujemy się na materacu kiedy na nim leżymy, czy może wykonać test szczeliny lędźwiowej? Prawdopodobnie najlepszą metodą na rozpoznanie czy dany materac będzie dla nas odpowiedni będzie jak najdłuższe testowanie go w pozycji na plecach i na boku - jeśli nieczujemy napięć - prawdopodobnie jest to dla nas dobry wybór.
JAK SŁABY SEN MOŻE ZEPSUĆ CI ZDROWIE. POZNAJ 7 NAJPOWAŻNIEJSZYCH PROBLEMÓW ZDROWOTNYCH, KTÓRE CI GROŻĄ JEŚLI NIE ŚPISZ PRAWIDŁOWO.
Brak odpowiedniej ilości snu lub niewłaściwa jakość snu może zwiększać ryzyko wystąpienia chorób sercowo-naczyniowych, takich jak nadciśnienie tętnicze, choroba wieńcowa, zawał serca czy udar mózgu. Nieprawidłowy sen może wpływać na czynniki ryzyka, takie jak ciśnienie krwi, poziom cholesterolu, stany zapalne i wiele innych. Zdefiniujmy najpierw, co rozumiemy przez dobrej jakości sen. Na skuteczny i głęboki sen składa się kilka czynników, takich jak: regularność snu, długość, higiena otoczenia snu, czyli brak hałasu, brak światła, właściwe podparcie, czyli dopasowany materac i poduszka, unikanie używek jak kawa i alkohol przed snem, unikanie pobudzeń i stresorów przed zaśnięciem.
JAKI WYBRAĆ MATERAC CHŁODZĄCY? MATERACE DLA OBNIŻENIA TEMPERATURY SNU?
Używanie materaca chłodzącego w sypialni może mieć wiele korzyści i być wartościowym rozwiązaniem dla wielu osób cierpiących na przegrzewanie się. Dzięki materacowi chłodzącemu możesz uniknąć nadmiernego przegrzewania się w nocy, co może prowadzić do nieprzyjemnych doznań, zakłócenia snu a nawet wybudzeń . Materac chłodzący to także lepszy sen w gorące dni . W okresach wysokich temperatur i upałów, materac chłodzący może zapewnić ulgę, komfort a także wydłużenie głębokiej fazy snu .
JAKIE SĄ PRZYCZYNY PRZEGRZEWANIA SIĘ W NOCY? DLACZEGO JEST NAM GORĄCO KIEDY ŚPIMY?
Przegrzewanie się w nocy może dotyczyć osób w różnym wieku i płci. Jednak istnieją pewne czynniki, które mogą wpływać na to, kogo najczęściej dotyczy ten problem. Oto kilka uwag dotyczących poszczególnych grup Jeśli chodzi o dorosłe osoby to przegrzewanie się w nocy może dotyczyć zarówno mężczyzn, jak i kobiet dorosłych, przy czym nieco częściej dotyka kobiety. Niektóre kobiety mogą doświadczać przegrzewania się związane z okresem menstruacyjnym lub w okresie menopauzy ze względu na zmiany hormonalne. Niektóre choroby, jak np. infekcje czy gorączka, mogą również wpływać na zwiększenie temperatury ciała i przyczyniać się do przegrzewania się w nocy. W poniższym artykule prześledzimy jakie są najczęstsze przyczyny przegrzewania się a Ty czytelniku dowiesz się jak temu przegrzewaniu się zaradzić.
Czy brak snu wpływa na stan kości? Czyli jak sen chroni przed osteoporozą?
Od zarania dziejów ludzkość boryka się z różnymi chorobami, niektóre widoczne, inne ukryte, ale wszystkie potencjalnie śmiertelnie niebezpieczne. Jednym z groźnych schorzeń jest osteoporoza, znana jako "złodziej kości". Atakuje układ kostny, prowadząc do zmniejszenia gęstości kości i zwiększenia ich łamliwości, co może skutkować poważnymi urazami, a nawet zagrażać życiu. Dowiedzmy się, jak rozpoznać, leczyć i zapobiegać tej chorobie.